Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: DVB-S přijímače

Nejlepší satelitní příjmač

Ahoj všichni, prosím o tipy na nejlepší satelity. Odešel mi technisat HD8 a potřebuji koupit něco nového.

Sleduji pořady přes skylink, jde mi o kvalitní satelit, který je připojen k 4k TV. Děkuji ze tipy :) Cena max 15tis.

Používal jsem ještě externí disk pro nahrávání, ale to snad dnes umí už každý. :o)

Destik
Registrace: 7/2009
Příspěvků: 16
Stránka: 1 2 3 4 [ 5 ] 6 7
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 164
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bohus31

https://en.wikipedia.org/wiki/Downscaling
https://en.wikipedia.org/wiki/Transcoding

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 036
Odpověď v diskusním vlákně
 

predpokladam,

ze citatel znaly problematiky pozna rozlisenie 4K UHD 2160p avsak pozna aj to, ze UHD tv stanice vysielaju s kodekom HEVC H.265...Takze pri spracovani dochadza nielen k downscale na 1080p. Nakolko naprosta vacsina tv prijimacov FHD pracuje s kodekom H.264...Takze transcode na 1080p je nutnost.

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

MY predpokladame

ze ty predpokladas... :laughing:

BDfKNM
Registrace: 6/2018
Příspěvků: 254
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bohus31

4K box, ktorý vie aj H.264 a H.265 netranscoduje smerom k televízoru nič, lebo už to má tunerom dekódované.Pošle cez HDMI do FulHD televízora "obraz" a ten to zobrazí. Polopaticky toľko. Už by si mohol aj iné fotky spraviť, už sú nám nudné.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 036
Odpověď v diskusním vlákně
 

mozem

foto...ak je zaujem. Mna napr. zaujima tv stanica Canal+ UHD 4K polskej platformy NC+, s live fotbalom anglickej premier league.

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

zaujem je

len ty furt nic, ukaz nam svoju antenu (xy-onoid) a ukaz nam prijem 80E a hlavne v C pasme.

BDfKNM
Registrace: 6/2018
Příspěvků: 254
Odpověď v diskusním vlákně
 

Rozumni co maju

vediet, vedia aj osobne vidia...Rypajuce multinicky v tejto teme aj inych vlaknach diskusneho fora je racionalne ignorovat a osobne aj oblukom obchadzat. Nakolko moja generacia 60+ ma uctu k ludom.............

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

napis

ktore su moje INE registracie . nech sa zasmejeme. Majorko Dempsey a pod.

BDfKNM
Registrace: 6/2018
Příspěvků: 254
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nejlepší satelitní příjmač

Multinick bohus31 zas tu komunikuje sam so sebou a pozeral UHD vysielanie doteraz na FHD TV.Polsku platformu NC+ doteraz ani nevidel...treba jeho podpichačné nicky asi ignorovat.

👤👤👤

fann
Registrace: 8/2016
Příspěvků: 633
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nejlepší satelitní příjmač

@PoldaS: Ty ako neustaly obhajca Skylinku mu radis kupit ne4K prijimac k 4K televizoru? Odopries mu sledovat INSIGHT UHD? Ved nebude moct vyuzit celu ponuku, co mu ponuka Skylink!!! Tak naco ste k nemu potom pripojili Irdeto a Viaccess? Za to ta Jardo nepochvali!!! :))) :))) :)))

A este Destik pise, ze ma na to 15k KC, takze nevyzera na kolenovrta. Tak preco by si neurobil radost drahsim prijimacom?
Ci uz si vyberie VU, alebo nejakeho DREAMA, alebo OCTAGON, to uz je jedno. Na to tu mal mat od nas diskutujucich nejaky "odporuceny" zoznam... a nie rady typu "pouzi tuner v TV" alebo Amiko 8265.

U "drahsich" 4K prijimacov je okrem 4K naviac este jedna fantasticka vec: Neskutocny "nadbytok" vykonu, takze odozva enigmy je velmi rychla oproti vselijakym stredno-pripadne lowcostovym prijimacom.

kobram
Registrace: 4/2014
Příspěvků: 583
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nejlepší satelitní příjmač

Proč by měl kupovat 4K přijímač, když chce sledovat Skylink? Nevidím v tom jediný smysl. Až bude Skylink nabíze programy ve 4K, tak dneska kupovaný přijímač bude dávno za zenitem a 4K přijímače se budou prodávat za babku.
A pokud jde o převod z HD do UHD, tak to si udělá přímo televizor.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

Poldo

Tady vůbec nejde o obraz 4K, ale o "lepší" sat přijímač, který nabootuje za 20s, přehraje všechno v síti, nahraje víc jak jeden program bez tvých doporučovaných ci modulů /zatím/ atd atd. Proč Ti dělá problém to pochopit? Mám dm920 a obraz 4K /taky zatím/ je mi u p.dele /ale ostatní funkce využívám s radostí/...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 084
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nejlepší satelitní příjmač

@PoldaS: Jednoducha otazka:
Ktory "nie 4K" prijimac mi prehra INSIGHT UHD (0624:07D0), ktory je v ponuke Skylinku?
Este raz (napisane velmi pomaly):
Ktory "nie 4K" prijimac mi prehra INSIGHT UHD (0624:07D0), ktory je v ponuke Skylinku?

kobram
Registrace: 4/2014
Příspěvků: 583
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nejlepší satelitní příjmač

tukane, já mu hned zkraje doporučil TechniSat, což je pořád špička. A CA modul je garance funkčnosti, ne nějaký tvoje UNI nebo dokonce snad zlodějna z východu. Což bys měl zase pochopit ty.

kobram@ Dotyčný se chce dívat na program v UHD šířený z 19,2E? Když se až doteď nedíval a sotva ví, že to vůbec existuje? Nešil...

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nejlepší satelitní příjmač

@PoldaS: A preto je lepsie ku 4K telke kupit radsej ne4K prijimac???

A ked Glisnikovi za 4 mesiace prepne a prida nejaky 4K kanal, alebo prida nejaky docasny kanal kvoli nejakemu sportovemu podujatiu v 4K (MS hokej, MS futbal, olympiada atd.), tak si Destik moze ist kupit novy prijimac (avsak uz 4K)??? To si takto drzal ludi aj pri MPEG2? Ved naco MPEG4? :)))

kobram
Registrace: 4/2014
Příspěvků: 583
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nejlepší satelitní příjmač

Co je na tomto dotazu nesrozumitelné ? Píše se tam někde o nějakém modulu v TV ?
Sleduji pořady přes skylink, jde mi o kvalitní satelit, který je připojen k 4k TV. Děkuji ze tipy :) Cena max 15tis.

georg11
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 138
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nejlepší satelitní příjmač

Ke 4K TV je dobrý 4K přijímač v momentě, kdy na něm budeš i 4K přijímat. Jinak je to úplně u pr..le, protože máš max. HD signál, který buď TV nebo příjímač do 4K přepočte (co je lepší, toť otázka). Já proti 4K přijímači samozřejmě nic nemám, ale je rozdíl, jestli za TechniSat ve 4K vyplázneš 10t. Kč, anebo za TechniSat v HD 3,5t. Kč. A než se zdejší TV stanice rozhoupají, aby 4K nabídly (když ho nemá ani veřejnoprávní TV, natož ty komerční), tak dneska pořízený přijímač bude dávno dědeček akorát do muzea.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

pele1 georg11

Otazocka viete páni poradit ako vyriesit u DM 920 zapojenie 3 samostatnych parabol ktore maju motor? Zvladne to tato masinka? Daju sa do DM 920 nahodit 3 samostatne tunery? :-/

coral
Registrace: 9/2009
Příspěvků: 297
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nejlepší satelitní příjmač

Pokud jde o Skylink, tak ten přímo na svém webu nabízí přijímače pouze v HD, takže 4K není vůbec na pořadu dne. A ta jedna stanice na 19,2E v tom nehraje žádnou roli.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

@PoldaS

Ještě jednou, tazatel se ptal na box 4K který připojí k 4k televizi. Ty odpovídáš stále na něco jiného. On se neptal jestli se vysílají nebo nevysílají 4k programy ve Skylinku

georg11
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 138
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nejlepší satelitní příjmač

Tazatel se na žádný 4K box neptal, pouze se zmínil, že má 4K TV, a že sleduje pořady přes Skylink, přičemž až do teď měl TechniSat HD8. Nauč se číst.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

@PoldaS

Nejlepší satelitní příjmač (# 4835)
Ahoj všichni, prosím o tipy na nejlepší satelity. Odešel mi technisat HD8 a potřebuji koupit něco nového.

Sleduji pořady přes skylink, jde mi o kvalitní satelit, který je připojen k 4k TV. Děkuji ze tipy :) Cena max 15tis.

georg11
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 138
Odpověď v diskusním vlákně
 

@coral

3 samostatný tuner by nemal byť problém ale použi radšej dual Si 2166

Dreambox 920/7080/TBS 5925/GIBERTINI 150

pele1
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 5 397
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nejlepší satelitní příjmač

georg11@ A co jako? To žiješ v představě, že nejlepší SAT přijímač se automaticky rovná 4K přijímač? Nebo kde jinde sis ten 4K přijímač vydedukoval, že s ním pořád šermuješ jak Tři mušketýři s mečem?

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

@PoldaS

Uklidni se, tazatel má zřejmě svůj problém vyřešený když už se tady neobjevil a s tebou diskutovat už nemíním

georg11
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 138
Stránka: 1 2 3 4 [ 5 ] 6 7
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 164
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra