Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem DVB-T

Ariva 253 combo

Dobrý den. Mám prosbu. Koupil jsem před dvěma lety Arivu 253 combo. Existuje nový firmwer pro Arivu 253, který by nahradil firmewr starší a mohl chytat DVBT2 Hevc 265? Předem děkuji za skušenosti.

Satmen
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 108
Odpověď v diskusním vlákně
 

Ariva 253

Nelze - z popisu zařízení - příjem DVB-T/T2 vysílání H.264 (nepodporuje HEVC)

Warpik
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 761
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Ariva 253 combo

Jedině nová Ariva 254 combo.

jerzy
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 2 133
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Ariva 253 combo

Výmena stb za iný s podporou HEVC H-265!
Arivu ako vhodnú náhradu nedoporučujem, boli a sú to proste šroty!
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 632
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Satmen

ůpravou softu nic nevyřežíš,nebotˇ to je záležitost hardweru. Teda pokud chceš mít i HEVC(h.265),musíš koupit nové "železo (např. jak ti poraadil nick jerzy)"....
;)

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 877
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

V této cenové relaci jsou to možná pro většinu lidí roty ale v mém okolí mám dvě jednu 200 a 203 a už jedou řádku let bez jediného problému, kdo jen přepíná a kouká, tak TO bohatě stačí, a i problémy s častým přelaďováním u operátorů, zde řeši funkční fastscan, za mne no problemma, pro nenaročného uživatela poslouží skvěle.

VU+ UNO4K SE (FBC-S2X + Vu+ Turbo USB tuner DVB-T2/C) Vti 15.x.x, Zgemma H9 combo 4K - OpenATV 7.1, Raspberry Pi 3, Skylink KOMPLET (19,2 + 23,5)

Wozi
Registrace: 1/2015
Příspěvků: 563
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Ariva 253 combo

Nič v zlom, ale Arivy a taktiež Openboxy mi nikdy "neprirástli k srdcu", hold - je to moje presvedčenie, ktoré nepomohli zvrátiť ani roky praktických skúseností z rôznymi typmi stb. Ale budiš, ja sa nechcem a ani nebudem dohadovať - tieto typy stb sú, boli a budú v kategórii low-end. A keď niekomu vyhovujú, je to jeho pohľad a jeho výber.
Ja môžem ak tak, iba dopriať, že nech sa mu dari...!
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 632
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

no ono hlavně za těch pár kaček není na trhu moc na výběr, když se do toho nechce někomu moc investovat :)))

VU+ UNO4K SE (FBC-S2X + Vu+ Turbo USB tuner DVB-T2/C) Vti 15.x.x, Zgemma H9 combo 4K - OpenATV 7.1, Raspberry Pi 3, Skylink KOMPLET (19,2 + 23,5)

Wozi
Registrace: 1/2015
Příspěvků: 563
Odpověď v diskusním vlákně
 

Re: Ariva

Môj osobný názor je taký, že ariva mi je simpatickejsia jednoduchšie logickejšie ovládanie. Prehľadne menu. Funguje HDMI CEC. Arivu 250 mám 8 rokov a ide bez problémov. V porovnaní s amikom či LG tv so SAT a terestriálnym tunerom je na tomto lepšie so slabim signálom, lepšie si poradi ako spomínané prijímače. Mám aj 153 a tiež bez problémov číta Ice v režime Irdeto. Určite by som kúpil zase arivu samozrejme už s podporou hevc.

domi357
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 331
Odpověď v diskusním vlákně
 

@domi357

Jojo je to to nenáročný box za milé peníze, před Vánoci jsem kolegovi instaloval Arivu 254 combo a max spokojenost, super příjem DVB-T2 i DVB-S a podpora H.265 R^ a za pár kaček.

VU+ UNO4K SE (FBC-S2X + Vu+ Turbo USB tuner DVB-T2/C) Vti 15.x.x, Zgemma H9 combo 4K - OpenATV 7.1, Raspberry Pi 3, Skylink KOMPLET (19,2 + 23,5)

Wozi
Registrace: 1/2015
Příspěvků: 563
Odpověď v diskusním vlákně
 

do dnes

mi funguje Ariva 200 HD, ktoru som kupoval tusim v roku 2009 za 135,-eur. Takze na tu dobu to ziadne low-end masinky neboli, nakolko dnes je mozne kupit v podobnej cenovej relacii STB Formuler alebo VU+ Zero 4K...Kvalitu masiniek Ariva 200HD vystihuje fakt, ze mne je funkcna dodnes a vie otvorit nemalo tv stanic v emulacii. Takze pre mna Ariva, nieje ziadny srot nakolko funguje stale...

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

na Arivu

nenadavam, nakolko ani po cca desiatich rokoch nema problem trebars s LM:
https://www.parabola.cz/album/foto-1270/
sekce Album: CBC sport HD_46E
Popis fotografií:
[1] CBC sport HD_46E


Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Ariva 253 combo

Ani ja na arivu nenadavam...

https://www.parabola.cz/album/foto-1257/
sekce Album: TV DAČA/ 4,8E
Popis fotografií:
[1] TV DAČA/ 4,8E

BDfKNM
Registrace: 6/2018
Příspěvků: 254
Odpověď v diskusním vlákně
 

preco

henten zverejnuje moje fotku tv stanice prijimanej na STB Amiko? Zrejme vlastne nema nic...

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

mmiriboy

Když chceš něco hanit , tak napiš své zkušenosti, mám ,nebo měl jsem a ne slyšel jsem . Mé zkušenosti - máme v rodině nékolik Ariv,200HD ,200 combo,210 , 202e ,203
navíc jsem jich nainstaloval několik desítek , vše do dnes naprostá spokojenost , bez poruch

amc
Registrace: 11/2006
Příspěvků: 163
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tamtenoid

sa mi to tu zda malo zahumusene tvojimi super ultra krystalovo cistymi obrazovo aj zvukovo dokonalymi fotkami.

as zabudol si na ideman azerbajdzan :laughing:

https://www.parabola.cz/album/foto-1255/
sekce Album: Idman Azerbaycan_46E_11175_H_27500
Popis fotografií:
[1] Idman Azerbaycan_46E_11175_H_27500

BDfKNM
Registrace: 6/2018
Příspěvků: 254
Odpověď v diskusním vlákně
 

arivanoid

procesor
ali 3602
ali 3606
vynikajuco spolupracuje z low end panakom UHD
excelentny obraz aj zvuk cez scart kryštalovo dynamický zvukový výstup Prijem družicovej televízie realizujem od roku 1988 dodnes... :)))

rohan
Registrace: 9/2018
Příspěvků: 267
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Ariva 253 combo

Mám 252combo. Obrazově úplně v poho. Sdílení s druhým pokojem taky v poho. Super je kromě možnosti současného nahrávání dvou programů z jednoho dvb-t multiplexu (pravda za 15 měsíců je u nás konec) a současného sledování jakéhokoliv sat. programu, také během nahrávání přehrávat starší nahrávky a možnost vytvořit značku pro návrat k opuštěnému místu, když musíme ukončit sledování nahrávky. Toto naprostá většina nelinuxových strojů neumí. Jedinou připomínku bych měl k špatné spolupráci s některými hdd. Holt to chce dodržovat max 500GB.
Příjemná je možnost naprogramovat si ovladač i na další zařízení, takže si s ním zapnu telku i av receiver a nemusím se "topit v čokoládách".

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 710
Odpověď v diskusním vlákně
 

@amc

Netuším, či si úplne gramotný človek, ale prečítaj si prosím ťa ešte raz a pomaly všetko, čo som v minulom prispevku napísal! Ďakujem!

Ešte raz zopakujem: tieto stb mi neprirástli k srdcu, pretože je to "alino" jak vyšitý. T.j. podobne ako maďarské Amiká, či nemecké Edision... atď...
Napr. z týchto "ali" stb nikdy nešiel kvalitný zvukový výstup! A obraz sa tiež nemôže chváliť dokonalosťou.
Ale ako som napísal, je to každého osobná vec, že čo si kúpi a bude užívať!

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 632
Odpověď v diskusním vlákně
 

mmiriboy

číst umím, titul nevrátím, nereagoval jsem na "srdce" ale na předešlý Váš příspěvek " šroty " zde jsou Vaše slova "Arivu ako vhodnú náhradu nedoporučujem, boli a sú to proste šroty! " přečtěte si Vy, jak jste Arivy hanil !!! Asi jste Arivu viděl jenom na obrázku , mě jich prošlo rukama jak jsem psal několik desítek, obraz stejný , porovnatelný s dnes prodávanými přijimači včetně Viark combi, V.Sat a V.4K jsem neměl možnost porovnat,Arivy jsou OK !!!

amc
Registrace: 11/2006
Příspěvků: 163
Odpověď v diskusním vlákně
 

@amc

No, nerozumieme si!
T.j. ja vravím - pomenúvam aj iné stb slovkom "šroty"! T.j. Amiko, Openbox, Edision, Alma atď, atď...
Čiže je to z mojej strany skôr by som povedal, ešte dosť slušný výraz na takéto stb!
A že Ariva je vaša "srdcervúca milenka", ktorú si nedáte haniť, hold tak to je už mimo mňa a netrápi ma to!
:fuming:

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 632
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Ariva 253 combo

Chlapi no tak o tom to přeci není, kašlete na hádky. :)))

VU+ UNO4K SE (FBC-S2X + Vu+ Turbo USB tuner DVB-T2/C) Vti 15.x.x, Zgemma H9 combo 4K - OpenATV 7.1, Raspberry Pi 3, Skylink KOMPLET (19,2 + 23,5)

Wozi
Registrace: 1/2015
Příspěvků: 563
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

mmiriboy poradil si mi aj v druhom fore,beriem ta ako odborníka a čo takto cryptobox 752 combo jednoduchá mašinka čo spraví dosť muziky! R^

fiesta
Registrace: 2/2016
Příspěvků: 254
Odpověď v diskusním vlákně
 

@fiesta

752-ku nebudem posudzovať, nevlastním ju, ale 652-ka Cryptobox mi zatiaľ slúži, nepočujem naň zatiaľ žiadne sťažnosti zo strany iných členov rodiny.
Čiže R^

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 632
Odpověď v diskusním vlákně
 

mmiriboy

Ferguson 7318UCI jsem provozoval od r.2004-2011 bez problemu.Arivu 200HD od r.2011 použivám stale aArivu 153 combo 3roky.Jsem spokojený.Tak nevím co tu pišete za blaboly.

miku
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 1 165
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

652 vlastním aj ja,ale prebehol som kvôli dvbt a multistreamu na 752 combo-pekné vianoce a sťastný nový rok! ;)

fiesta
Registrace: 2/2016
Příspěvků: 254
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra