Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Reset android tv boxu?

Zamrzol mi android tv box Alfawise A8 a nedarí sa mi ho resetnúť cez AV otvor na boxe. Stále svieti červená kontrolka a box na nič nereaguje. Ani ADB program sa nekáže s ním cez USB kábel spojiť. Ako ho spoľahlivo resetnúť, aby sa rozsvietila modrá kontrolka?

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 985
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Reset android tv boxu?

Android TV box nemám, mám Android TV.. a pokud nefunguje dlouhý stisk tlačítka Power na ovladači, tak bych to vytáhl ze zásuvky.

Vu+ Uno4KSE, VU+Duo2, OpenATV 6.4, Gibertini 150 cm, LNB inverto single black ultra / FreeSat by UPC Direct, Digi TV, DVB-T (CZ, SK, PL)

jonnyq
Registrace: 9/2008
Příspěvků: 874
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Reset android tv boxu?

Hard reset Android v TV se dělá vytažením z napájení, a držením příslušných resetovacích tlačítel (+- Volume) při znovuzapnutí do sítě. Možná, že tohle má taky nějaký takový fígl.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 906
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Reset android tv boxu?

Zvykol byt na boxoch dole taky malicky otvor, kde sa to dalo stlacit ihlou.

AB PULSe 4k, Zgemma H7S

LucaBrazza
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 4 512
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Karner

Ahoj. Nevim jak vam to pomuze. Mne nechtel startovat Minix Neo jenom se rozvitilo nadpis Minix a nic vice... Dlouho jsem ho nepouzival. Hledal jsem na Googlu a nasel zpusob jak to opravit... Dlouhy proces a reinstalace SW. Docetl jsem se ze se to stava nekdy kdyz je box delsi cas vypnout ze siti... Tak hledejte a mozna najdete. Hodne zdaru a vse nejlepsi do Novyho roku.

aslivins
Registrace: 3/2006
Příspěvků: 164
Odpověď v diskusním vlákně
 

@aslivins

To si mi skutočne veľmi pomohol. To je také úspešné, ako keď niekto platí vatikánskou menou - pánboh zaplať!

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 985
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Karner

Zkusil bych vytáhnout ze sítě a při přidržení toho v AV otvoru znovu do sítě zapnout. Ale je to věštění z koule.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 906
Odpověď v diskusním vlákně
 

@aslivins

Ono na netu nic moc asi není. Každý android TV má návody na YT, ale tohle nebude široce rozšířený box.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 906
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Reset android tv boxu?

Zkus se podívat na fórum: https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/rockchip-based-tv-players/rk3229-devices/732180-alfawise-a8-tv-box-rockchip-3229-android-8-1-2-16gb-2-4g-wifi-100mbps-support-4k-h-265
jestli tam něco nebude.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 906
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Reset android tv boxu?

To je ta verzia s Rockchip 3229 ? 2+16GB ?
Ak ano, ani by som ho neopravoval, ale rovno hodil do smetneho kosa.
Je to zufaly pristroj.

AB PULSe 4k, Zgemma H7S

LucaBrazza
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 4 512
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Reset android tv boxu?

Jak na to, to může být různé.
https://tvmediaboxes.com/how-to-reset-android-tv-box/

matchboxx
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 2 541
Odpověď v diskusním vlákně
 

@konas

Prečítal som uvedené fórum a okrem toho, ako ja resetujem box cez tlačidlo v AV dierke, som sa dozvedel, že možno ešte skratovať kontakty NAD 5 a 6. Len neviem, ako ich nájdem na doske. Videl som aj v YT video, kde to ukazujú, ale moj box má, bohužiaľ, iné obvody.

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 985
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Karner

To už je vyšší dívčí! Já jsem se tam dočetl, že když se jeden tazatel obrátil na podporu výrobce, byl odkázán na prodejce a ten mu box vyměnil.
Mám pocit, že to zkratování kontaktů patří ale k jinému modelu. Bohužel, byl to jen takový tip naslepo.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 906
Odpověď v diskusním vlákně
 

@LucaBrazza

Už som kúpil nový box, ale tento je mi ľúto hodiť do koša, lebo je úplne nový. Verím, že nejak sa mi ho podarí zresetovať a ožije. Možno niekto poradí. Škoda, že vo videu na YT nie je presne môj typ, v ktorom stačí prepojiť kontakty NAD 5 a 6 a resetne sa.

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 985
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Reset android tv boxu?

Skus nanovo preflesovat firmver. Ci Ti ho ani nedetekuje pocitac ?

AB PULSe 4k, Zgemma H7S

LucaBrazza
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 4 512
Odpověď v diskusním vlákně
 

@LucaBrazza

Skúšal som to niekoľko ráz. Ntb nedetekoval box, preto firmwar neprešiel. Bez resetu to nešlo.

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 985
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Karner

skús cez micro kartu,cez usb to ani mne vôbec nešlo, mne ho pokazil super su a nešiel ani tvrdý reštart,len potrebuješ patričné image,hlavne choď na fóra a prečítaj si o tom,já som mal Mini M8S Pro Amlogic S912 Octa Core TV Box Android 7.1 Smart TVBOX DDR4 3GB + eMMC 32GB a urobil som výmenou image toto Beelink GT1 ,jednoducho to takto šlo,návod na výmenu image cez micro kartu som našiel na nete

bublik10
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 143
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Karner tu máš návod

https://www.youtube.com/watch?v=saZWCyXVETQ&t=333s

bublik10
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 143
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bublik10

Pozrel som si video, ktoré si tu uviedol, ale tam na boxe svieti modrá kontrolka, čo znamená, že nie je zamrznutý. Môj na nič nereaguje, ani usb nekomunikuje s ntb. Napíš, či tvoj box reagoval na DO a aká kontrolka na ňom svietila?

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 985
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Karner

môj nereagoval na nič,aká kontrolka svietila to ti už teraz nepoviem (robili sme to pred 2 mesiacmi) ,to som neriešil,jednoducho nešiel a nechcel som vyhodiť 70€ do koša, tak som hľadal preklikával z fóra na fórum(hlavne zahraničné) až po týždni som našiel asi to čo som potreboval s malou dušičkou sme so synom dávali image na SD kartu a potom do do TV boxu až po čase box naskočil,postupovali sme presne podľa tohoto návodu čo som ti dnes poslal a prepáč, poslal som zlé video mali to zle označené

toto je správne,ak to budeš robiť, tak dobre a správne zastrč SD kartu do boxu

https://www.youtube.com/watch?v=saZWCyXVETQ&t=333s

bublik10
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 143
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Reset android tv boxu?

bublik10: Poslal si to isté video.

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 985
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Reset android tv boxu?

jenze ten tvuj rockchip neni to samy jeho amlogic. takze i kdyz to muze vypadat jako stejnej postup, tak to tak bejt nemusi.

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Reset android tv boxu?

Zistil som, že musím hladať v YT tvrdý reset môjho boxu skratovaním kontaktov 5 a 6 na obvode NAND, ako je to znázornenie pri boxoch A95X alebo V88. Inak sa do recuwery modu nedostanem a červená kontrolka na boxe nezhasne. Po resete sa už obnoví sám.

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 985
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra