Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem satelitů

Priznivci dx primu

Zdravim lavorove silence dx mensi ukazka satelitnich sestav dle me naplnuje ocekavani sve pomoci a napadu.
https://youtu.be/1QuGSqtWvM4
uživatel
Dexerwave
Registrace: 10/2017
Odpověď v diskusním vlákně

RE: Priznivci dx primu

https://youtu.be/uSx77P_RKH4
Gibertini 150 c ku band motorized
uživatel
Dexerwave

Tak to nemá chybu. Správný šílenec.

Octagon SF 4008 28,2°E/23,5°E/19,2°E/13,0°E
uživatel
PC1
Registrace: 1/2006

Tak to je tedy síla.To jsem ještě neviděl.
uživatel
bora
Registrace: 10/2009

Taky jsem měl něco takového se dvěma motory. Bylo to po revoluci a chytal jsem stanice OK3, které byly ze satelitu Syrius, který potřeboval elevaci až málem k zemi. Byly to motory ze stěračů.Dnes jsem to již zavrhl, protože je tolik českých stanic, že to nestíhám. Mám pouze přepínání na čtyři družice a to mi stačí.
uživatel
Satmen
Registrace: 1/2006

preco radsej nepouzije kombi ku +c konvertor?
uživatel
suto123
Registrace: 9/2018

perfektne vymyslený satožiar-DOBRA PRACA
uživatel
sasuke
Registrace: 6/2015

Kdo má love tak si může objednat motor od firmy egis z pozicionérem z německa u jedné satelitní firmy a ten umí azimut a elevaci automaticky podle nastavení místa příjmu. Propojení je 16 žilovým kabelem..v práglu několik montáží většinou embassy. Dá se to použít i na sluneční panely.. :)))
uživatel
Fanyn
Registrace: 11/2007

Pokud se koupí doplňky tak to měří rychlost větru atd. a parabola se automaticky přesune na elevaci 90 stupňu..atd. :)))
uživatel
Fanyn

@suto123

Kombi C+Ku LNB je velký kompromis a nechodí pořádně ani jedno pásmo. Lepší je Corotor. Nicméně s tím zkušenost nemám. Sám mám na C pásmo Titanium twin C2PLL a na ku IBU. Zkoušel jsem ještě jeden C band z Thajska a není nic extra. Píšu to proto, že většina C/Ku jsou čínské a nebudou nic moc... Ostatně i ten Titanium bude pocházet z Číny, ale nějakou kvalitu má. Nicméně kolega s podobně velkou parabolou má Norsat a hraje mu o dost více transponderů... Takže DXer si nikdy C/Ku kombo nekoupí, protože se kvalitní prostě nedělá.

TBS 5927, Octagon 8008, Octagon SX88, Vitamin HD 5000. Paraboly: Offset 120 cm 34,5W-75E Ku band, Channel Master 180 cm 30W - 78,5E C Band + Ku Band, Cahors BigBisat 39E-28.2E-23.5E-19.2E-13E-9E-5E-1W
uživatel
kndxing
Registrace: 10/2013

A mazálek Brno...dělal kdysi kombinaci C+ku..ale firma asi skončila.. :))
uživatel
Fanyn

To Fanyn

Jmenovalo se to Uniband, chodilo to dobře, bohužel to zakončilo spolu s analogem. Další vývoj nebyl a myslím, že jeho firma už není. Byl to vynikající dxer a člověk.. Bohužel nemám o něm pár let zprávy.. Pokud někdo ví více dejte vědět..

Gibertini OP 150: Inverto Black Pro 0,2dB Octagon SF 4008, 24,5W-76,5 E, PF 200cm: Chaparall corotor, C-band LNB 17K,Titanium satellite ASC1 actuator, VU Solo SE, VU Solo 4K 15W-75E.
uživatel
Jirka sat
Registrace: 1/2004

Jirka sat

Znal jsem ho osobně několikrát byl na firmě v Praze...opravdu R^ člověk. Jinak koupil jsem tenkrát od něj reciver echostar kombo analog + digital s pozicionérem pro táhlový motor s ci slotem viacces. Mám takový dojem , že stal 19000 kč a šef byl z toho na prášky... :laughing: . Pokusy s unibandem jsme dělali taky, ale to už je jiná historie :))
uživatel
Fanyn

Koukal jsem na google tak má něco z brněnským letištěm..jestli to je on nevím..možná někdo ze štatlu... :)))
uživatel
Fanyn

Manželka tohle nazývá nemoc, my koníček R^ .

2x Vu+Solo 4k, Skylink Kombi + HBO. DigiTV sport pack. Englisch Premier League and Spanisch Primera Division. Top Football.
uživatel
satmana
Registrace: 10/2009

Priznivci dx primu

Dr. Mazálek, Drahomír Uhliar a im podobní sa tejto problematike už roky nevenujú... Asi fakt od nástupu DVB-S. Ich vtedajší vývoj skončil pri Echostaroch LT 8700 (tie stáli okolo 35000-40000). Sú v úplne inej branži teraz. Sám som od neho mal Corotor Wideband II+ a nejaké LNB Astrotel na C-pásmo. On sám mal 2m plnú anténu na streche paneláku. Ak sa má kombinovať C a Ku pásmo, tak jedine s Corotorom od Chaparralu (alebo od Seavey) a jednopolarizačnými LNB (u mňa to bol voľakedy Norsat a NJR). UNIband LNB mali veľmi veľkú nevýhodu, že boli dvojpolaritné a nedalo sa tam jemne dolaďovať SKEW, takže na DX-ing boli nevhodné. Len akýsi komerčný kompromis na pozície so silným EIRP. K EGIS rotorom, len toľko, že je to super vec, ale len pre ľahké paraboly (povedzme mesh do priemeru 3,7m), plné antény tých istých rozmerov nebol/nie je schopný utiahnuť už len z dôvodu jeho konštrukcie. To už potom skôr Research Concepts Inc, ktoré ovládajú tiahlové motory v dvoch osiach, ak samozrejme, vonkajšia parabola niečo také umožňuje.
uživatel
medecal64
Registrace: 9/2014
Galerie: medecal64

Musim maknout az budou venku podminky a muzu konecne sokoncit tu mou flotilu....zatim se muzou pochlubit ostatni at se to tu trochu hne a ne furt pohadky jako skylink sport italie jak nastavit freesat ci skylink ale neco perfektniho ze svych napadu a flotil dx zije a je zde stale s pozdravem Dexerwave!!!
uživatel
Dexerwave

Spravne kluci my sme nemocni posedli ci ujeti ne do jedne poklicky ale lavoru ruznych velikosti a testu lnb ruznych a zkuset nemozne chytnout at uz sem tam nebo stabilne... R^ R^ :))) :)))
uživatel
Dexerwave

Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra