Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

Výběr LNB pro multifocus

Ahoj, prosím poraďtě. Budu dávat na střechu novou parabolu, konkrétně Fuba 85 s orig.lištou-multifokusem. Střed bude na 23,5 (tam bude quad) a vedle chci dát 2xsingle na 19 a 13. Kdysi jsem měl problém je tam vměstnat, neb se tam téměř nevešly a držáky jsem musel dopilovat (to jsem ale měl EmmeEsse 85 a GM201) . Nicméně to dobře fungovalo asi 10 let. Potřeboval bych tip na nějaké užší LNB pro tento účel. Díky, hezký den

francjin
Registrace: 12/2007
Příspěvků: 155
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr LNB pro multifocus

Jakýkoliv s úzkým krkem (třeba Maximum XO-Line R1 Single rod LNB 0,1dB, ale je jich více typů) na 19e, a na 13e cokoliv, co najdeš.
Parabola určitě nepatří na střechu! To není terestrická anténa. Střecha je pro parabolu nejhorší možné místo, které se použije, jen když absolutně není jiná možnost.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Antonín

Jasně, je to kus ploché střechy, kam je přístup z půdy.
Jdu hledat úzké krky. Měj se.

francjin
Registrace: 12/2007
Příspěvků: 155
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr LNB pro multifocus

Nehledej úzké krky,ale úzké tělo za krkem to je to pravé-krky mají většinou 40mm ale těla bývají rozmanitá! Antonín asi taky myslel doufám úzké tělo!!! Ahoj

Kombi
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 678
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr LNB pro multifocus

Je asi třeba, aby to bylo úzké celé.
Ale na 85 šilhání 19e má určitou rezervu, protože je to družice, která "sneseů i pár milimetrů mimo optimální pozici - tedy na území ČR.
Nejlepší by bylo vzít do krámu to co chceš na 23e a přiložit to prakticky k sobě, a zjistit, jak daleko/blízko se dostaneš, nebo tam koupit rovnmou obě LNB pro 23/19e tak, aby to šlo namontovat na 85cm.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr LNB pro multifocus

na 13+19+23+28 nie je potrebny ziadny uzky LNB.
akykolvek bezny LNB sa tam vojde.
mam to na Gibertini 11 rokov. 10rokov som mal stred 23.5 teraz na novom bydlisku antena bola na 19 tak som to nechal ale nie je to ono

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr LNB pro multifocus

Čím menší anténa, tím méně prostoru.
Řekl bych, že normální 6 cm LNB vejde na dokonale přesnou pozici pro 19 a 23 až od 90cm parabol...ale léta jsem se tím nezabýval a kdoví, jestli si to pamatuju správně.
Každopádně 4 stupně udělají rozdíl 60 mm mezi pozicemi LNB na cca 85 cm rameni pro LNB.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr LNB pro multifocus

fotku som tu daval tak tri roky dozadu.
nie je o com teoretizovat, funguje to.

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr LNB pro multifocus

Mam to tak už několik let, můžeš tam dát cokoliv ze stand. lnb...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 090
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr LNB pro multifocus

A máte na středu 23e (jasnovidně) stejný quad? On může být dost velký...quady bývají.
19e je družice s velkým výkonem a je u nás blízko (zhruba pod Bratislavou) takže funguje i při nepřesném nastavení, ale přichází fázové vícestavové modulace a UHD - a to nepřesné nastavení perfektně funkční pro SD v DVB-S nebude možná stačit.
Ale třeba ne.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr LNB pro multifocus

instaluj akekolvek lacne standartne LNB, pretoze tebou pozadovane druzice su "zvaracky". 23E stred a 19E umiestnis v pohode natesno a 19E s UHD1 TV Ti bude hrat dobre aj pri amaterskom nastaveni, avsak orbitalnu poziciu 13E s odstupom 10stupnov od ASTRA3, nastav precizne. Pretoze aj ked je Hotbird zvaracka, tak trebars tv stanica Supertennis HD Ti moze pri odflaknutom nastaveni LNB, vypadavat v nepriaznivom pocasi. Napriek tomu NASA UHD tv 13E poslape jak z partesu...

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr LNB pro multifocus

Sice tam nemám quad, ale mám tam unicable inverto, což je velikostně nastejno, střed 23, originální fubácká lišta ho stejně moc "nepustí"...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 090
Odpověď v diskusním vlákně
 

mám 2x quad

pôvodne som mal všetky LNB twin Chess.
Minulý rok som vymenil 23 a 19 za quad Inverto, 13 zostal Chess twin.

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra