Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: LCD, plazmy, CRT...

televize Finlux

Mají některé 100 Hz panely ? Díky za info. :8)

Octagon SF 8008 Supreme , Skylink komplet, O2TV zlatá, Eurosport player, SONY Bravia 49XG9005, E85 multifocus

drobeček
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 6 661
Stránka: 1 2 3 [ 4 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 88
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: televize Finlux

Tak určitěěěěě. Věříme!

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 217
Odpověď v diskusním vlákně
 

a je to tady

,teda nikdo nic neví,ani servisáci těchto modelů,nemohu podat informace,jen bylo sděleno,že tento údaj je v dnešní době nepodstatný,což si nemyslím

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 002
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: televize Finlux

nepodstatny pre vyrobcov, alebo skor neprijemny,keby to museli uvadzat ... Rv

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

@liquere

jako abych pravdu řekl,u CRT to bylo podstatný,dnes spíš koukám na obrazové podání,než do prospektu,navíc ani nelze věřit všemu,za komančů tesla napsala na reprák 20w a jel na 60w furt,dnes píšou jiní 100w a při 20w zachrčí a chcípne,i ten jezevčík od vietnamce má nálepku 2x150w,ty baterky by vytekly za 3s,je to problém

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 002
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

Takže to Tvoje "určitě,jen nevím,které modely,..." ako si písal v šiestom príspevku, nie je pravda!!!
Pravda je "Nie. Teda aspoň nie tie, ktoré sa v súčasnosti vyrábajú a dovážajú do našich "luhů a hájů"." ako som napísal hneď v druhom príspevku!!!
Takto teda vyzerá v praxi to Tvoje "televizí jsem prodal stovky různých značek přímo u zákazníků" a "...,tak mám slušné srovnání...".
Ale zaujali ma ešte dve veci.
1. Ako prebieha predaj stoviek TV "přímo u zákazníků"?
2. Kde zisťuješ, ktoré TV sú lepšie ako iné, keď "...dnes spíš koukám na obrazové podání,než do prospektu..." a "koukat na vyladěný demo snímky v prodejně fakt nemusím". Kde si to množstvo rôznych značiek TV stihneš obrazovo porovnať, aby si zistil ktoré z nich sú najlepšie, keď "...u tv koukám na obraz,co se píše mě nezajímá"?
To by predsa muselo byť časovo enormne zaťažujúce (takmer nemožné), keď Ťa ich parametre nezaujímajú!

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 217
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

"...dnes píšou jiní 100w a při 20w zachrčí a chcípne,i ten jezevčík od vietnamce má nálepku 2x150w,ty baterky by vytekly za 3s,je to problém".
Áno, je to problém keď sa nečítajú parametre!!! Tam by si sa vo väčšine prípadov vždy dozvedel o aké waty sa jedná!!!

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 217
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: televize Finlux

Takže Finlux 100Hz panely neměl, nemá a ani mít nebude... :lookaround:

Octagon SF 8008 Supreme , Skylink komplet, O2TV zlatá, Eurosport player, SONY Bravia 49XG9005, E85 multifocus

drobeček
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 6 661
Odpověď v diskusním vlákně
 

@drobeček

Ne, neměl. Dokonce i 75" potvora se 4K panelem měla 50 Hz obnovku. Viděl jsem na ní loni Roland Garos a ten tenisák zase tak máznutý nebyl. Panel za ty love slušný.

Melich0
Registrace: 3/2020
Příspěvků: 26
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Frank11

v té době,když jsem tu informaci měl,před pár lety,ty 100hz měli,dnes jsem zjistil,že už ne,co je na tom divného??

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 002
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Frank11

s těma watama,nebuď najivnější,než se tady presentuješ,v prospektech je přesně,co píšu a píšou na repro ,normální podvod

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 002
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

Čo je podľa Teba "před pár lety"? Koľko je to rokov, 5, 10, 15 či viac?
V septembri 2005 nórska spoločnosť Otrum Electronics, ktorá posledná vlastnila skutočné výrobné závody Finlux, požiadala o bankrot s 50 miliónmi eur, pretože nedokázali včas prejsť z CRT obrazoviek na ploché panely.
Spoločnosť Finlux vlastní od roku 2006 turecký výrobca elektroniky Vestel, ktorý patrí podnikovej skupine Zorlu Holding. Od vtedy sa 100 Hz panely v TV Finlux nevyskytovali!

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 217
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

"s těma watama,nebuď najivnější,než se tady presentuješ,v prospektech je přesně,co píšu a píšou na repro ,normální podvod".

Keby si tie parametre čítal, tak by si zistil, že za číslicou s udaním výkonu vo Watt-och býva (a aj na obaloch) takmer vždy dodatok, či je to v RMS, DIN, IHF či PMPO. Výkon udávaný v PMPO nemá absolútne žiadnu výpovednú hodnotu, k výkonu udávanému v RMS či DIN sa ani zďaleka nepribližuje a ľudia len trochu znalí problematiky vedia, čo si majú o ňom myslieť!
A ak by vo výnimočných prípadoch u skutočne pokútnych zariadení nebolo nijako uvedené o aký výkon sa jedná, potom sa dá orientovať podľa udávaného príkonu.
Ak však nakupuješ super lacné no-name výrobky z ďalekého východu (či juhovýchodu), tak sa potom Tvojmu ponosovaniu nečudujem.

A ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď na moje dve otázky ohľadom toho ako funguje Tvoj predaj stoviek TV "přímo u zákazníků" a spôsob zisťovania, ktoré TV sú najlepšie.

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 217
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: televize Finlux

to co obsáhle píšeš už dávno vím,třeba to pomůže ostatním

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 002
Stránka: 1 2 3 [ 4 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 88
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra