Quantcast
CryptoBox 800 UHD

Rok 2009 byl růstem satelitní pay-tv

| redakce | tisk

Satelitní placená televize v roce 2009 nadále rostla navzdory globálnímu ekonomickému poklesu. Vyplývá to z průzkumu Euroconsult. Podle čtvrtého vydání Satelitní TV platformy, světový přehled a výhled do roku 2019. Růst v krizi počet televizních platforem se v loňském roce zvýšil na 113 (růst o 38 procent v posledních třech letech).

Placené TV platformy dohromady měly 131 milionů abonentů, kteří v roce 2009 vydělali svým provozovatelům celkem 70 miliard USD.

"Růst abonentů v satelitní placené televizi byl robustní, celosvětově se zvýšil o 15 procent," uvedl Pacôme Revillon, CEO společnosti Euroconsult. "Růst na rozvíjejících se trzích byl obzvláště silný a dosáhl 60 milionové hranice v roce 2009. Téměř pětinásobně proti několika předchozím letem," dodal. "Očekáváme, že v roce 2019 bude na celém světě 235 milionů abonentů pay-tv".

Téměř všechny trhy, s výjimkou Evropy, rostly v místní měně. Agresivnější cenová politika a důsledky krize a silnější konkurenci se snižoval průměrný výnos na zákazníka (ARPU), což vede ke skromnějším růstům příjmů než počtu abonentů.

Agresivnější cenou strategii zvolilo mnoho platforem. Mezi ně patří například ruská služba Trikolor TV, která během tří let získala tři miliony uživatelů. Základní placený balíček stojí zhruba jeden dolar měsíčně. Konkurenční služba NTV Plus se snaží dosáhnout jednoho milionu klientů za více než 10 let provozu.

zdroj: advanced television

Reklama
Vybrané články