CryptoBox 800 UHD

Česká televize spustila digitální dokrývač Zlaté Hory

| redakce | tisk

Česká televize k 31. 1. 2011 spustila digitální opakovač Zlaté Hory - Biskupský kopec. Česká televize zlepšila dostupnost svého digitálního zemského vysílání na Jesenicku, síť 1 s multiplexem veřejné služby doplnila o digitální vysílač malého výkonu ve Zlatých Horách.

Digitální opakovač Zlaté Hory - Biskupský kopec vysílá všechny čtyři programy ČT v digitální kvalitě na 36. kanálu v rámci jednofrekvenční sítě (SFN) v územní oblasti Jeseník. Do řádného provozu vstoupil v pondělí 31. ledna 2011.

Česká televize nyní řeší další dva digitální dokrývače pro údolí Vsetínské Bečvy - v Huslenkách a Novém Hrozenkově. Kvůli probíhající mezinárodní kmitočtové koordinaci pro ně ještě nejsou stanovené konkrétní termíny spuštění ani definitivní vysílací kanály. Během února 2010 Česká televize plánuje start dalších dvou digitálních vysílačů malého výkonu v Boskovicích a Rakovníku.

Digitální zemské vysílání (DVB-T) České televize šíří soubor vysílačů velkého a malého výkonu, označovaný jako síť 1. Tu ČT sama provozuje coby operátor. V tzv. multiplexu veřejné služby divákům nabízí programy ČT1, ČT2, zpravodajský ČT24 a sportovní ČT4 v digitální kvalitě, digitální doplňkové služby (jako je elektronický programový průvodce EPG) a také sedm stanic Českého rozhlasu. Síť 1 dosahuje dle Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) od konce září 2010 pokrytí 99,9 % obyvatel České republiky.

zdroj: ČT