CryptoBox 800 UHD

Al Jazeera spustí dětský kanál v angličtině

| redakce | tisk

Katarská televizní společnost Al Jazeera (Al Džazíra) plánuje spustit anglicko-jazyčnou stanici pro země mimo arabský svět. Broadcaster již poskytuje dětskou televizi Al Jazeera Childrens Channel (JCC) v arabském jazyce vysílanou mimo jiné i přes satelit Hot Bird (13°E) do celé Evropy, Středního Východu a severní Afriky.

"Mezinárodní verze stanice v angličtině a arabštině bude k dispozici do konce příštího roku," řekl Mahmúd Bouneb, výkonný generální manažer JCC. "Máme ambice vytvořit mezinárodní feed pro JCC, který bude přínosem pro další trhy jako Asie a Severní Amerika," řekl Bouneb.

Většinovým vlastníkem JCC je Qatar Foundation (Katarská nadace) vysílající také stanici pro děti předškolního věku pod názvem Baraem TV. Dětské stanice v arabském jazyce jsou šířeny přes satelity Arabsat, Nilesat a Hot Bird.

Katarská nadace vlastní 90% podíl v JCC, zbývající podíl má holding zpravodajské televize Al Jazeera. Katarská nadace vlastní 100% akcií Baraem TV.

"Máme tolik požadavků z asijských zemí, aby Al Jazeera Children's Channel (JCC) v arabštině začal vysílat s anglickým dabingem," řekl Bouneb dále uvedl, že nepočítá s problémy okolo distribuce programu v severní Americe se kterou se potýká zpravodajský kanál Al Jazeera (Al Džazíra).

"Severní Amerika je velmi důležitá pro arabsky hovořící komunitu přinejmenším na východní a západním pobřeží," podotkl Bouneb.

Dětský kanál JCC v angličtině bude znamenat vyšší náklady na nákup pořadů. "Přidáme-li angličtinu, budeme muset platit 3x až 4x více za obsah. Ale myslím, že to stojí za to vyzkoušet."

Výnosy z kanálu nepokrývají náklady na financování. "Katarská nadace investuje kolem 110 milionu až 120 milionu USD ročně," tvrdí Bouneb.

zdroj: The National