Quantcast

BFM TV ukončila SD vysílání. Nyní dostupná jen v HD

| redakce | tiskobrázek k článku: BFM TV ukončila SD vysílání. Nyní dostupná jen v HD

Francouzská stanice BFM TV ukončila na hlavním evropském satelitním systému Astra (19,2°E) distribuci v zastaralém SD rozlišení. Vysílání z této pozice je stále dostupné ale už jen v HD kvalitě.

BFM TV opustila kapacitu satelitu Astra na kmitočtu 12,552 GHz, pol. V. Volně vysílaný program BFM TV HD je pro zájemce dostupný jen s modernějšími set top boxy či televizory se zabudovaným satelitním tunerem v MPEG-4/H.264 v HD.

BFM TV HD (BFM TV) je zpravodajský a informační kanál vysílací skupiny NextRadioTV. Stanice byla spuštěna v listopadu 2005. K 10. narozeninám stanice dostali diváci dárek v podobě HD verze stanice. Po měsíci souběhu končí původní SD distribuce BFM TV.

BFM TV ukončila SD vysílání. Nyní dostupná jen v HD
▲ BFM TV ukončila SD vysílání. Nyní dostupná jen v HD

technické parametry - BFM HD:

• Astra (19,2°E), freq. 11,895 GHz, pol. V, SR 29700, FEC 5/6, DVB-S2/QPSK, FTA

Připomeňme, že ve Francii se nyní považuje HD vysílání programů za naprostou samozřejmost. Největší místní operátor pay-tv CanalSat proto přestal v názvech stanic používat příponu "HD". Prakticky je to zbytečné - drtivá většina šířených programů operátorem CanalSat je dnes v HD rozlišení. Původní SD distribuce většiny stanic v CanalSat byla ukončena v létě letošního roku. V následujících měsících bude prakticky dokončena s vypnutím programů TNTSAT v MPEG-2. CanalSat a TNTSAT neplacené programy sdílejí.

Reklama
Vybrané články