16E: Orange TV SAT SK odhalil část programové nabídky

| redakce | tisk

Operátor nové slovenské satelitní placené televize Orange zveřejnil názvy některých programů, které se pravděpodobně stanou součástí chystané DTH služby. Platforma testuje na satelitu Eutelsat 16A (16°E), z pozice platforem Antik Sat a Flix TV.

OrangeSat SK používá k testům dva transpondéry na satelitu Eutelsat 16A. Na kmitočtu 11,324 GHz, pol. V se objevily názvy programů Dajto HD, Doma HD, Jednotka HD, Dvojka HD, JOJ HD, JOJ Plus HD, Markíza HD, Nova International HD, Ocko TV, Orange Sport, Slagr TV a TA3 HD.

Na druhém transpondéru 11,366 GHz jsou testy kanálů AMC HD, Extreme Sports Channel, Fishing and Hunting Channel, Golf Channe, HBO HD, HBO2 HD, HBO3 HD, Leo TV/Extasy, Prima PLUS HD, Senzi TV, Sport1 HD, Minimax, LUX HD a WAU HD.

Názvy kanálů mohou patřit programům, které se stanou částí satelitní nabídky operátora Orange. Nechybí ani exkluzivní kanál Orange Sport na prvním transpondéru.

Všechny programy Orange jsou kryptovány systémem Irdeto (CAID 0609), část nabídky je také v systému podmíněného přístupu Conax (CAID 0B00). Orange bude pravděpodobně využívat systém Irdeto, zapojený Conax může sloužit pro sdílení programů s provozovateli dalších DTH platforem na pozici 16°E - konkrétně Antik Sat a Flix TV. Nedávno byl k programu ČT1 HD na kapacitě TAG připojen kryptovací systém Irdeto jako test možného simulcryptu s novým provozovatelem pay-tv. Tento technický test simulcryptu skončil.

technické parametry - Orange TV SAT SK:

• Eutelsat 16A (16°E), freq. 11,324 GHz, pol. V, SR 30000, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK, CA Irdeto
• Eutelsat 16A (16°E), freq. 11,366 GHz, pol. V, SR 30000, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK, CA Irdeto