Quantcast

Prima mění program: V neděli detektivka na přání, poté Zlatá maska

| redakce | tisk

Televize Prima se rozhodla upravit nedělní prime-time. Nedělní večer od 4. října nebude startovat reality show Zlatá maska ale českou detektivkou, kterou si vyberou sami diváci TV Prima. Po detektivce bude následovat Zlatá maska.

Televize Prima se vůbec poprvé rozhodla umožnit svým divákům si vybrat, co chtějí v neděli večer sledovat. Zda to bude novinka Einstein nebo čtvrtá řada seriálu Polda. Diváci mohou hlasovat na stránkách www.primadetektivka.cz od dnešního 12 hodin do pátečního poledne 25. září.

Seriál Polda (foto: FTV Prima)
▲ Seriál Polda (foto: FTV Prima)

Rozhodli jsme se na nedělní večer vrátit detektivku, a vůbec poprvé necháváme osud hlavního vysílacího času v režii diváků. Je tak čistě na jejich volbě, jestli od 4. října budeme vysílat nové díly Poldy, nebo detektivku Einstein,“ říká Marek Singer, generální ředitel skupiny Prima, a s úsměvem dodává: „Sám jsem velmi zvědavý, který seriál nakonec zvítězí, protože ani na Primě nemáme jednoznačný konsenzus.“

Ve čtvrté sérii přibyde k Poldovi coby poručíku Michalovi Břízovi (David Matásek) nový parťák Junior (Vladimír Polívka). Polda je drsný samorost, který před dvaceti lety při výkonu služby utrpěl zranění, kvůli kterému byl léta v kómatu. Po probuzení se opět přidal do řad policie. Je to spravedlivý drsňák ze starých časů, který pro dopadení pachatele volí nestandardní řešení. Bohužel se ocitl ve světě, který se za dvacet let změnil. Je sebevědomý, sebestředný, ale svou přímočarostí sympatický.

Seriál Einstein (foto: FTV Prima)
▲ Seriál Einstein (foto: FTV Prima)

Díky Einsteinovi by mohli diváci nahlédnout do mozku génia Filipa Koeniga v podání Vojty Kotka. Filip je údajně prapravnukem Alberta Einsteina a vyučuje fyziku na univerzitě. Trpí dědičnou Huntigtonovou nemocí a je přesvědčený, že do konce života mu zbývá pouhých sedm let. Nebo možná i míň. Jednoho dne ale skončí na policii a hrozí mu vězení. Pokusil se totiž ukrást z ordinace léky označené jako drogy, aby zpomalil zhoršování svého zdravotního stavu. Na poslední chvíli ho před mřížemi zachrání nečekaný návrh. Místo toho, aby seděl za mřížemi, se musí stát poradcem při vyšetřování vražd.

Nové nasazení pořadů od neděle 4. října

20.15 - Prima česká detektivka na přání diváků (Polda IV, nebo Einstein)
21.25 - Zlatá maska

Reklama
Vybrané články