Quantcast

ČT24 nabídne pohled vědců na druhou vlnu pandemie

| redakce | tisk

Pandemie koronaviru pokračuje. Jak teď a kudy dál? To je podtitul v pořadí již šestého dílu speciálu Země v nouzi, který v neděli od 20:05 hodin odvysílá v premiéře program ČT24. Pořadem již tradičně provede Daniel Stach.

Česká televize v reakci na aktuální situaci související druhou vlnou pandemie koronaviru vrací na obrazovku speciální debatu s odborníky, kterou připravuje její vědecká redakce. Nový díl pořadu Země v nouzi přinese pohled vědců, shrne dosavadní informace a vysvětlí dostupná data. Pozvaní odborníci poodhalí, jak reaguje imunitní systém i jaké budou dlouhodobé dopady pandemie na jednotlivce a společnost.

Země v nouzi (foto: ČT)
▲ Země v nouzi (foto: ČT)

Vzhledem k tomu, jak složitá je situace, je klíčové vědět, jak na tom jsme. Každý den přibývá ohromné množství informací. Jak se v nich zorientovat a jak vybrat ty správné, relevantní? Země v nouzi nabídne přehledně zpracované informace z vědecky podložených zdrojů. Nebudeme mluvit o politických názorech, ale o výsledcích vědecké práce,“ říká moderátor pořadu Daniel Stach a dramaturgyně Pavlína Sedlářová jej doplňuje: „Ve vysílání přehledně shrneme, jaké máme možnosti léčby a kam se budou podle odhadů posouvat. Vysvětlíme, jak vzniká vakcína i jak účinná musí být, aby pomohla pandemii zvládnout. A přidáme i doporučení na to, jak krizi zvládnout psychicky a na co se ještě připravit.“

Šestý díl Země v nouzi „Pandemie pokračuje: Jak teď a kudy dál“ nabídne v neděli od 20:05 program ČT24. Debatu bude hostit venkovní studio u budovy zpravodajství České televize. Živě bude debatu přenášet také facebookový profil ČT24.

Pozvání do diskuze přijali:

• RNDr. Karel Drbal, Ph.D., imunolog, katedra buněčné biologie, Přírodovědecká fakulta UK

• prof. MUDr. Vojtěch Thon, Ph.D., imunolog, RECETOX - výzkumné centrum Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity

• prof. MUDr. Ladislav Machala, Ph.D. infekcionista, Infekční klinika Nemocnice Na Bulovce

• RNDr. Ruth Tachezy, Ph.D., viroložka, katedra genetiky a mikrobiologie, Přírodovědecká fakulta UK, BIOCEV

• prof. PhDr. Radek Ptáček, Ph.D., profesor lékařské psychologie

• PhDr. Štěpán Vymětal, Ph.D., stálý výbor pro psychologii krizí, katastrof a traumatu EFPA

• prof. RNDr. Dagmar Dzúrová, CSc., demografka, katedra sociální geografie a regionálního rozvoje, Přírodovědecká fakulta UK

zdroj: ČT

Reklama
Vybrané články