CryptoBox 800 UHD

Kanál DOM TV odstartoval FTA na satelitu Astra 4A

| redakce | tisk | názory

Na satelitu Astra 4A (4,8°E) zahájil volné ( FTA) vysílání informační a zábavní kanál DOM TV. Státní televizní stanice z Ukrajiny byla doposud šířena z pozemních vysílačů na konfliktních územích (Donbas a Krym).

Díky satelitnímu šíření může stanice přijímat mnohem více diváků.

DOM TV vysílá na základě multimediální zahraniční vysílací platformy, jejíž součástí byla zpravodajská stanice UATV. Její lokální vysílání na Ukrajině bylo 1. března nahrazeno novou televizní stanicí DOM TV. Cílem projektu je objektivně informovat Ukrajince žijící v Doněcké a Luhanské oblasti a na Krymu.

DOM TV - záběr z příjmu stanice
▲ DOM TV - záběr z příjmu stanice

Programové schéma DOM TV je postaveno na obsahu předních mediálních skupin. Jedná se o seriály, talk show, studiové pořady, sportovní přenosy, zprávy a analytické programy. Kromě toho stanice vyrábí 28 hodin vlastní produkce týdně.

Televizní kanál DOM TV je jediným způsobem komunikace s obyvateli východní Ukrajiny a s jedním z klíčových nástrojů pro opětovné začlenění dočasně okupovaných území Ukrajiny. Je to také jediný televizní kanál ve východní Evropě, který vysílá v ruštině, ale ne s ruským příběhem a ne v zájmu politiky Putina.

technické parametry - DOM TV:

• Astra 4A (4,8°E), freq. 12,130 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK, FTA

zdroj: satkurier.pl

názory čtenářů