Quantcast

Nekódovaný kanál Pitaara testuje na 28,2E

| redakce | tisk

Nový zábavní kanál Pitaara zahájil zkušební vysílání v Evropě. Volně vysílaný signál ( FTA) Pitaara v mezinárodní verzi je dostupný na satelitu Astra 2G (28,2°E) v silném evropském svazku. Příjem je proto možný s parabolami malých rozměrů i v regionu střední Evropy.

Testy probíhají před oficiálním startem na platformě Sky UK a vše nasvědčuje tomu, že program zůstane bezplatný a bude tedy dostupný i pro lovce FTA programů.

Licence pro stanici Pitaara International byla vydána 17. února 2021 britským regulačním orgánem Ofcom. Bude to další projekt ve Velké Británii a Evropě společnosti World Media Connect, která provozuje také bezplatné programy PTC Punjabi, Foodxp a Republic Bharat.

Pitaara International - záběr z příjmu stanice
▲ Pitaara International - záběr z příjmu stanice

Pitaara je první filmový kanál v paňdžábském jazyce, kterým mluví více než 28 milionů lidí v historické zemi Paňdžáb na hranici mezi Indií a Pákistánem. Stanice vysílá 4 filmy denně a zbývající vysílací čas vyplňuje paňdžábská hudba. Provozovatel televizní stanice podepsal řadu filmových smluv, což mu dává výhodu před svými konkurenty.

Oficiální start Pitaara International se očekává během tohoto měsíce. Poté bude stanice vysílat pod svým reálným názvem.

technické parametry - Pitaara International (programová pozice s názvem 52102):

• Astra 2G (28,2°E), freq. 11,582 GHz, pol. H, SR 22000, FEC 5/6, DVB-S/QPSK, FTA

zdroj: satkurier.pl

Reklama
Vybrané články