Quantcast

Majitel Skylinku usiluje o skupinu M6

| redakce | tisk

Francouzská mediální skupina M6 je před prodejem. Většinový vlastník, RTL Group, jedná s potenciálními zájemci. Cena akcií skupiny M6 v pátek vzrostla o 7,55% na 19,38 eur poté, co zájemci předložili své nabídky na koupi komerční televizní a rozhlasové skupiny.

Podle deníku Les Echos patří mezi potenciální zájemce o koupi skupiny koncern Vivendi (Canal+, vlastník Skylinku), TF1, Xavier Niel (Le Monde, Nice-Matin) Daniel Křetinský (CMI France). O skupinu mají zájem také italské společnosti Mediaset a Altice.

Skupinu M6 tvoří hlavní zábavní kanál M6 a 6ter, dětská a hudební televize Gulli, Canal J, W9, MCM, RFM TV a rozhlasové stanice RTL, RTL2 a Fun Radio.

RTL Group očekává, že z prodeje svého 48 procentního podílu získá zpět přibližně 1,5 miliardy eur.

Ocenění pro M6 Group (foto: M6)
▲ Ocenění pro M6 Group (foto: M6)

Je skutečně naléhavá potřeba konsolidace,“ prohlásil Nicolas de Tavernost, předseda výkonné rady skupiny M6 v únoru 2021. „Naše analýza říká, že musíme být silní, ať už na celosvětové úrovni nebo na místní úrovni. Ve Francii neexistují žádní národní šampioni, a pokud se francouzský trh v krátkodobém horizontu nespojí, zabijí ho platformy jako Netflix nebo Amazon,“ dodal.

Šéf M6 hodlá prodat mediální skupinu M6 jako celek, nikoliv po částech.

zdroj: Advanced television

Reklama
Vybrané články