Quantcast

Netflix proti sdílení uživatelských účtů

| redakce | tisk

Americká streamovací služba Netflix se rozhodla zakročit proti zneužívání své služby. Provozovatel se nyní zaměří na případy nepovoleného sdílení uživatelských účtů více lidmi.

Od 12. března 2021 jsou v platnosti nové Podmínky použití služby Netflix, kde se mimo jiné v bodě 4.2 píše: "Služba Netflix a veškerý obsah zobrazený prostřednictvím této služby je určen pouze pro vaše osobní a nekomerční použití a nesmí být sdílen s nikým, kdo nežije ve stejné domácnosti".

Kancelář provozovatele služby Netflix (foto: Netflix)
▲ Kancelář provozovatele služby Netflix (foto: Netflix)

Obecně Netflix umožňuje sdílet uživatelský účet ale jen v rámci jedné domácnosti. Kroky provozovatele jsou namířeny výhradně proti sdílení účtu s uživateli mimo jednu domácnost.

Zatím není jasné, jak bude Netflix k jednotlivým případům porušením Podmínek použití přistupovat - v současné době probíhá standardní ověřování uživatele, které je ve fázi testů. Jedno je ale zřejmé: Netflix má miliony diváků i díky sdílení účtu. Provozovatel služby chce mít ale také více platících klientů. Nová Pravidla použití mají přinést nové předplatitele.

zdroj: DigitalFernsehen

Reklama
Vybrané články