Quantcast

Disney+ má 100 milionu abonentů

| redakce | tisk

Streamovací video platforma Disney+, která byla spuštěna před 16 měsíci, překonala hranici 100 milionů platících globálních zákazníků. Během virtuálního výročního setkání akcionářů o tom informoval Bob Chapek, generální ředitel společnosti Walt Disney.

"Obrovský úspěch Disney+, který nyní překonal 100 milionů předplatitelů, nás inspiroval k tomu, abychom byli ještě ambicióznější a významně zvýšili naše investice do vývoje vysoce kvalitního obsahu," uvedl Chapek. "Ve skutečnosti jsme si stanovili cíl 100+ nových titulů ročně, a to zahrnuje Disney Animation, Disney Live Action, Marvel, Star Wars a National Geographic."

SVOD služba Disney+ byla uvedena v USA dne 12. listopadu 2019 a rychle se rozšířila po celé Kanadě, Austrálii, Novém Zélandu, Evropě, Latinské Americe a naposledy o Singapur. V současné době je Disney+ k dispozici v 59 zemích světa. Na českém a slovenském trhu zatím Disney+ nepůsobí.

Služba daleko překročila původní plán společnosti, který byl 60 až 90 milionů abonentů do roku 2024. Za vysokým zájmem o Disney+ byla nepochybně zavedená opatření po celém světě.

zdroj: Advanced television

Reklama
Vybrané články