Quantcast
Konference Radiokomunikace

Problémy s Viaccess 2...

| Tisk

Problémy s Viaccess 2...

Na stránkách Parabola.cz jsme Vás již několikrát informovali o změnách a připravovaných akcích provozovatelů zahraniční placené televize. Cílem všech opatření je zabránění neoficiálnímu příjmu ve všech prolomených systémech (Irdeto, Seca/ Mediaguard, Viaccess).

V posledních dnech se stále častěji píše o kódovacím systému Viaccess. Právě provozovatelé pay-tv v tomto systému začínají bojovat proti 'černým' divákům. Akce, které jsou prováděny ze stran vysílacích společností jsou různé. Přistupují mj. k úprávám v kódování s cílem vyřadit neoficiální karty. Zatím lze ovšem hovořit o boji mezi vysílacími společnostmi a hackery, který nemá vítěze, neboť po změnách, které provedl koncem roku 2001 francouzský provozovatel paketu TPS, kde došlo k zablokování mnoha pirátských karet v recieverech s integrovaným dekodérem Viaccess či opatchovaném Humaxu IRCI-5400, došlo i ze stran hackerů k s/w úpraván do náplní pro neoficiální karty.

Začátek roku 2002 byl vysílacími společnostmi vyhlášen obdobím rozsáhlých akcí proti nelegálnímu příjmu. Provozovatelé pay-tv paketů a stanic TPS, HRT, SCT, Ultra Blue, XXL a Sex View již začali, či v nejbližší době začnou měnit přístupové karty za nové, lépe zabezpečené proti zneužití...

Snad nejrychlejší akce byla úspěšně dokončena u provozovatele holandské stanice Sex View, která je od 20.1.2002 přijímatelná pouze s novými originálními přístupovými kartami, kódování se označuje jako 'Viaccess 2'. Od tohoto data došlo k výpadku karet pirátských.

V současnosti vyměňuje přístupové karty provozovatel stanice Satisfaction Club TV (SCT, Hot Bird 13E, kmit. 12,092 GHz, polarizace horizontální, SR 27500, FEC 3/4). Akce bude ukončena 15.února 2002. Po tomto datu bude možné SCT příjímat jen s novými kartami.
Tato informace je důležitá i pro české diváky, neboť i v ČR lze pořídit oficiální předplatné na SCT.

Změna přístupových karet Viaccess přináší i problémy. Mnoho uživatelů recieveru Humax VACI-5300, VA-FOX i některých dalších přijímačů má problémy s příjmem programů ke kterým si pořídili oficiální předplatné! Na tuto situaci již v nejbližší době zareaguje výrobce recieverů Humax, který připravuje nový software, kde bude ošetřen
problém s novými kartami Viaccess.využito materiálů www.satkurier.pl


Parabola.cz

Reklama
Vybrané články