Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
03.06.2007, 21:04.05

teoretický dotaz...

Když vím (například zde z ABC) že na parabole mám elevaci 32,10°, pod jakým úhlem je družice skutečně viditelná z roviny konvertoru/paraboly ? Potřebuji tento úhel znát pro posouzení, jak vysoko dát parabolu, vzhledem k překážce ?
uživatel
kacenkin
03.06.2007, 21:26.19

Dá se to vypočítat-překážka

http://www.satlex.de/sk/elobst_calc.html
uživatel
mirasat
03.06.2007, 21:28.50

Díky Díky Díky mirasate !

:-)
uživatel
kacenkin
03.06.2007, 21:32.38

Těch kalkulaček je tam více

Azimut , elevace např.

http://www.satlex.de/sk/azel_calc.html
uživatel
mirasat