Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
03.06.2007, 21:23.19

Astra 2D v Praze na 140 offset?

Chtěl bych zeptat, jestli má někdo praktickou zkušenost. Jde mi o příjem stanice Film 4. Jedná se o nejsilnější transpondér na týhle družici. Před chvílí jsem udělal s offsetovou parabolou 120 tenhle screenshot.
http://im.lide.cz/photo/big/20/31/6338608-16652031.jpg
Signál se ale postupně ztrácí a někdy kolem 22:00 už se to nedá chytit vůbec. Zajímalo by mě, jestli by se to dalo s nějakou takovou 140-tkou sledovat až pozdě do noci? A nebo jsou ty výkyvy signálu natolik výrazný, že by to prostě nemělo smysl. Díky.
uživatel
vortimond
03.06.2007, 21:30.25

RE: Astra 2D v Praze na 140 offset?

Este keby tak ten odkaz aj fungoval....
uživatel
gabricius
03.06.2007, 21:30.35

RE: Astra 2D v Praze na 140 offset?

Pokud se signál ztratí úplně tak 140 nepomůže. Pro celodenní sledování je zapotřebí průměr od 180cm.
uživatel
pekord
03.06.2007, 21:32.01

@gabricius

Děláš, jak kdyby jsi tu byl první den.
Umaž si mezery, buď tak laskav.
uživatel
D2MAC
03.06.2007, 21:32.03

RE:gabricius

Musíš smazat nadbytečný mezery. Jsou tam dvě.
uživatel
vortimond
03.06.2007, 21:33.13

RE: Astra 2D v Praze na 140 offset?

@vortimond --dakujem ale viem o tom.
@D2MAC -- nudim sa
uživatel
gabricius
03.06.2007, 21:56.29

@vortimond

Kolik hodin čistého času ti to denně jde (za pěkného počasí)?
Jen pro zajímavost, o 300 km východněji na anténu přibližně stejné velikosti na H pol. po celý den v podstatě nulový signál, na V pol. ve večerních hodinách náznaky signálu (postranní lalok V polarizace je tu ještě příliš slabý).
Skok EIRP Astry 2D v H polarizaci je v ČR od západu na východ ohromný, řekl bych, že ten rozdíl je daleko větší, než třeba u Eutelsatu W4 od východu na západ ČR.
Chytáš třeba 12322R na 36E?
uživatel
D2MAC
03.06.2007, 22:05.44

RE:D2MAC

Jsou takový dva výkyvy. Signál je kolem poledne a ještě lepší je to večer (asi tak kolem 19:00 a dál) to už se dá sledovat skoro bez výpadků. Asi 2 hodiny. Když je ideální počasí. V zimě je to nepatrně lepší, to je známá věc, že LNB pracuje nejlíp při nízkejch teplotách. To už se dá ten večerní film sledovat naprosto bez problémů. Na to 36E se podívám.
uživatel
vortimond
03.06.2007, 22:11.44

ASTRA 2D

Možná že si budeš myslet že ti nemám co radit,ale moje zkušenosti s touto družicí jsou takovéto, jsem z Ústecka nad Orlicí a na 80 parabolu s motorem tuto družici sleduji již dlouho a mám tyto poznatky - během dne mám intenzitu signálu cca kolem 90procent na přístroji MASCOM 1110CR-CI a na přístroji PREMIUMX 7100PGU mám pouze kolem 7Oprocent.Večer hodnota intenzity a síly signálu jde cca o 30procent dolu,tudíž
PREMIUMX chvílema vypadává a MASCOM který točí cca 45-50 procent
běží normálně.Nevím co máš za přístroj,ale zde je vidět,že každý přístroj má jinou citlivost a je nutné také z toho vycházet.Jinak po celém orbitu sleduji cca 12 družic a dalo mi,na což jsem se nedávno ptal právě Vás řádně zabrat nastavit motor na nulový bod a seřídir parabolu tak,abych sledoval řádně také TELECOM,nebo atlantik bird 1 a na druhé straně např. i tu ASTRU 2D.Myslím si ,že zvětšenou parabolou spíše budeš mít lepší podmínky/větší zisk,a tím kvalitnější signál/Přeju ti aby ti to vyšlo.Omlouvám se jsem stále začátečník/amater/ale v tomto se snažím.
uživatel
hery
03.06.2007, 22:22.41

RE:hery

Astra 2D je trochu něco jinýho, než ostatní Astry na týhle pozici. Trochu víc. Plete se to.
uživatel
vortimond
03.06.2007, 22:38.27

RE:D2MAC

Na tom Sesatu 12322R nemám signál. Ani ťuk. Mám to nastavený precizně podle tý Astry. Ale myslím, že to bude na ten Sesat taky solidně přesně zaměřený (teď to nebudu předělávat) protože vedle na Turksatu CNBC-e a E2 v noci bez problémů, přes den se to rozpadá, ale neztrácí úplně. To je 11892H 12800 5/6. Takže ten Sesat bez signálu.
uživatel
vortimond
03.06.2007, 23:00.49

RE: Astra 2D v Praze na 140 offset?

Díky za informaci, dalo se to celkem čekat.
Nilesat H, Badr a Astru 2D máš lepší ty ve středních Čechách, Eutelsat W4, Türkast 1C - East beam, Eurobird 2 mám zase lepší já tady na severovýchodě Moravy.
Je to celkem spravedlivě rozdělené :o)
uživatel
D2MAC
03.06.2007, 23:15.58

RE:D2MAC

No :-) Sem to schválně vyzkoušel všechno (ty transpondéry 27500 SR) a nic.
uživatel
vortimond
04.06.2007, 08:14.01

Kup Gibertku 155 x 165 cm

Ta je v Praze odzkoušená s Astrou 2D a cena taky není hrozná. Na j. Moravě je nejsilnější signál 10714h.

Ivo
uživatel
ivo2001
04.06.2007, 09:18.45

RE:ivo2001

Teď v 9:00 ráno to vypadá takhle
http://im.lide.cz/photo/big/06/05/6338608-16660605.jpg
Kostky, ale signál se neztrácí. Pozdě v noci jo. Pořád si myslím, že 140 by mohla stačit na ten Film 4. Že by to bylo možná tak jako na hraně (většinou). Ale jak píšeš, 160 musí jít v pohodě, to bude určitě pravda.
uživatel
vortimond
04.06.2007, 10:30.40

RE: Astra 2D v Praze na 140 offset?

Nezapomeň, že může pršet atd. Jinak Film 4 není až tak super. A konec životnosti družice se blíží, je to 2012 - tak to může být i horší. Zajímalo by mne, jak to dopadne s Freesat - Channel 4 do toho tam asi taky půjde, ale všude píšou, že to bude FTV (karta bude potřeba) a možná to půjde s Astry 2C, která má jít na 28e. S nákupem bych počkal celkem se to může změnit. Osobně mám 350 cm Irte a asi to prodám, ale musím to rozložit, to je největší problém.
uživatel
ivo2001
04.06.2007, 10:34.00

NA 160cm parabole

budeš mít signál o 2dB silnější (30procent). Je ovšem otázka jestli to bude stačit!
Ad. Mohl by mi někdo vysvětlit, proč není možné jednoduše překopírovat odkazy na stránky z příspěvků zde? Mě se tedy nepodařilo rozluštit, které mezery a které znaky mám vypustit nebo nahradit!!! Co je tohle za pitomost. Myslel jsem si, že když má parabola nové stránky, tak že tyhle problémy budou vyřešené!!!
uživatel
Enik
04.06.2007, 10:44.35

RE:ivo2001

Já vím, co tam dávaj na tom Film4. EPG mi většinou funguje. Takový klasický starší filmy, občas i novější, hodně 80-90 léta a tak. Něco jako TCM ale lepší. Mně se to líbí. Včera jsem koukal asi hodinu na toho Růžovýho pantera, když se dalo, to je klasika.
Ještě zkusím vyžebrat od kolegy vedle v ulici, jestli mi půjčí na zkoušku Smart Titanium, ale moc nadějí tomu rozhodně nedávám. Teď mám MTI AP8-XT2 a myslím, že je to dost solidní konvertor. Invacom Single si na těchhle frekvencích s tou 120-tkou ani neškrtne, to jsem zkoušel.
uživatel
vortimond
04.06.2007, 10:48.46

Doplnění.

Přesněji řečeno, 160parabola má o 30procent větší plochu než 140! Takže na 160 dopadne o 30procent více energie než na 140, to dělá 2dB na výkonu, a 1dB na napěťové úrovni!!! To se mi zdá velmi ale velmi málo na zlepšení příjmu!
uživatel
Enik
04.06.2007, 11:23.37

@Enik

Každý odkaz má jednu mezeru, čert ví proč, jinak se nic nemaže. Celkově je to horší než dřív, nadou např. úvozovky atd...
uživatel
Roy73
04.06.2007, 11:25.21

sorry: ...nejdou...

:-)
uživatel
Roy73
04.06.2007, 11:37.44

RE:

A některý odkazy dokonce dvě mezery. Jinak se žádný znaky nemažou, jenom to musí navazovat bez mezer.
uživatel
vortimond
04.06.2007, 11:53.37

Díky

Redakce prostě vymýšlý způsoby, jak nám tu znepříjemnit život. Ty úvozovky mi taky nejdou na rozum. Tohle by měli vyřešit.
uživatel
Enik
04.06.2007, 13:39.57

RE: Astra 2D v Praze na 140 offset?

Já prostě tvrdím, že na stabilní příjem je potřeba průměr nad 180cm. U Ústí na parabolu 140cm to taky někdy nejede.
uživatel
pekord
04.06.2007, 15:00.57

@ vortimond

niekde sa znaky aj mažú, chýba =viditeľná= medzera a je tam pridané procent20
uživatel
anonym2
04.06.2007, 15:45.24

to vortimond

Můžeš upřesnit svoji soupravu, tj máš středovou 120 a invacom 0,3dB, místo příjmu Praha?Feed originál, či dělaný?pokud je tomu tak, pak příjem A2D v Praze je úspěch.Dík za info J.
uživatel
Jirka sat
04.06.2007, 16:27.57

Ať počítám jak počítám,

tak mi pořád vychází minimální průměr antény na 180cm!!! Jelikož nemám k dispozici lepší mapku pokrytí než je tady na Parabole, tak můžu jen počítat. I tak je možné z té mapky vyčíst, že každých 5st klesne úroveň signálu o 6dB, to by znamenalo zdvojnásobení průměru paraboly. Na 10E je potřeba parabola už 120cm, na 15E už to odpovídá 240cm. Těch 180cm by pak odpovídalo možnému příjmu bez rezervy pro zhoršené příjmové podmínky. Jelikož se jedná jen o úvahu, kdy nemusí platit 6dB/5st, tak samozřejmě připouštím i jinou variantu, ovšem moc nadějí bych tomu nedával. Praktické zkušenosti hovoří jasně. Jedinou vyjímkou můžou být boční laloky na vyzařovacím diagramu vysílací paraboly, to je ovšem spíš jen sázka do loterie a obrovské štěstí.
uživatel
Enik
04.06.2007, 16:39.46

RE:Jirka sat

Mám offsetovou parabolu 120x110 (no-name) a LNB MTI (typ AP8-XT2). Přijímač eMTech 200ci. To jsou ty screenshoty. Zkoušel jsem Invacom Single a ten si ani neškrtne.
uživatel
vortimond
04.06.2007, 17:11.30

to vortimond

Díky, u mě 200 středová,DMB 7000,Invacom 0,3 a v HK dosud A2D nula příjem,dnes nemůžu ale zítra se na ten Film 4 zaměřím a zkusím jestli se něco z toho dostane.Ale jak jsem psal s tou ofsetkou v Praze máš úspěch J.Ten konvertor MTI asi taky hraje roli..
uživatel
Jirka sat
04.06.2007, 17:22.36

RE:Jirka sat

Dneska udělám screenshot z BBC. Počasí vypadá dobře. Ale jako sledovat se to nedá :) to je jenom tak pro srandu a pro zábavu. Bohužel. V zimě je to lepší. To už se ten Film4 dá sledovat třeba 2 hodiny bez problémů (večer). A BBC taky třeba hodinu jakž-takž na hraně. Bohužel v tu dobu vysílaj zrovna zprávy a to už si rovnou můžu pustit BBC World na Hotbirdu :)
uživatel
vortimond
04.06.2007, 18:18.08

Tohle je samozřejmě případ,

kdy každá desetina dB šumového čísla hraje obrovskou roli! Dokonce laškuji s myšlenkou, že příčinou lepšího příjmu v zimním období je nižší teplota LNB, což snižuje jeho šum. To by pak mohlo stát za pokus zchladit LNB pomocí sněhového minimaxu. Bylo by celkem zajímavé nakolik by to mělo vliv na kvalitu signálu. Jedná se o naprosto seriózní myšlenku. V astronomii a družicové komunikaci se kriogenní přijímače používají naprosto běžně. Ty jsou ovšem chlazené tekutým héliem na teplotu blízkou absolutní nule, to si netroufám doma zkoušet. To by ten LNB asi nerozchodil.
Problém by také mohl řešit výběr LNB z několika kusů. Je zcela jisté, že některý kus bude výrazně lepší, a některý výrazně horší.
uživatel
Enik
04.06.2007, 18:19.23

to vortimond

Můžeš mě poslat svůj mail ? díky jfeix@seznam.cz
uživatel
Jirka sat
04.06.2007, 19:47.55

RE:

Tady je ten screen. Je to BBC 1 West (10818V). Schválně jsem čekal, až to bude nejsilnější. Ta vlna dorazila asi v 19:36 :)
http://im.lide.cz/photo/big/46/21/6338608-16684621.jpg
uživatel
vortimond
04.06.2007, 20:42.05

ITV

A tohle je soukromá ITV 1 London (10758V). Slabší než Film4 nebo BBC. Bez kostek to skoro nešlo vyfotit.
http://im.lide.cz/photo/big/80/73/6338608-16688073.jpg
uživatel
vortimond
04.06.2007, 21:02.24

to vortimond

ok více v mailu
uživatel
Jirka sat
04.06.2007, 22:06.06

RE: Astra 2D v Praze na 140 offset?

Kdyz Vam napisi,ze v Pribrami mam-tedy nestabilne!!!prijem Astry 2D na 1m ofsetku,tak nebudete verit!!Neni to urcite jenom prumerem paraboly,ale asi danym mistem podminek prijmu a sestavou par+Lnb/typ/,apd.Mascom 1110CR-CI/kvalita 43-50procent/.Pocasi hraje svoji ulohu taky,nebot i signal kolisa v danem podle sily.
uživatel
Tobolka
05.06.2007, 13:53.01

RE: Astra 2D v Praze na 140 offset?

bbc mi chodilo lip z 0,6 mti nez z 0.3 ivacom
uživatel
sta