| 22.03.2008, 16:39.56 | |
mascom MC1110Cr-LI MkII s natáčením USALS HH90Při zapojení mi ukazuje 87% uroven signálu, ale bohužel žádnou kvalitu signálu, může mi někdo poradit, čím by to mohlo být. PROSIM ? ? ? |
![]() lomikar |
| 22.03.2008, 16:42.27 | |
Můžešbýt na jiné družici. |
![]() spyko |
| 22.03.2008, 16:44.41 | |
RE: mascom MC1110Cr-LI MkII s natáčením USALS...Jsem na Astra 1E 19,2 |
![]() lomikar |
| 22.03.2008, 17:04.54 | |
RE: mascom MC1110Cr-LI MkII s natáčením USALS...Restartuj cely sat prijimac a zapni znovu,tedy zda jsi na druzici |
![]() Tobolka |
| 22.03.2008, 17:13.49 | |
RE: mascom MC1110Cr-LI MkII s natáčením USALS...No blbej dotaz - jak poznám, že jsem určitě na družici? Úroveň signálu mám 90 % a pořád kvalita signálu je 0 % |
![]() lomikar |
| 22.03.2008, 18:19.03 | |
Topic Téma: mascom MC1110Cr-LI MkII s natáčením USZkoušel jsi proladit nějákou konkrétní frekvenci (třeba 12382H). |
![]() jobra57 |
| 22.03.2008, 18:32.37 | |
RE: mascom MC1110Cr-LI MkII s natáčením USALS...jo zkoušel, obešel jsem i motorek - připojil jsem to napřímo, zkouším astru 1 i 3 i konkrétně 12382 H a na Astře 1 mám 90 % úrovně signálu a 0% kvality signálu a u Astry 3 mám 100% úrovně signálu a 0% kvality signálu - hýbu s parabolou nahoru a dolů, doleva a doprava a nic - mění se jen úroven signálu a v kavlitě ani čárečka. Fakt jsem už zoufalý. |
![]() lomikar |
| 22.03.2008, 18:36.44 | |
Zkus siručně naladit některou silnou stanici ,nespolehej na předladění TP.Není-li kvalita,jsi mimo,zkus frekvence z vedlejších sat. |
![]() spyko |
| 22.03.2008, 18:40.03 | |
zklamání RE: mascom MC1110Cr-LI MkII s natáčením UMáš to propojené přes DiSEqC. Když jo, zkus překontrolovat to připojení. |
![]() jobra57 |
| 22.03.2008, 18:57.30 | |
RE: mascom MC1110Cr-LI MkII s natáčením USALS...Myslím,že jsi opravdu na jiné družici.Doporučuji vypnout v menu přijímače napájení LNB u všech družic,kromě A3.Poté pohybem paraboly najít signál A3.Takto najdeš signál který hledáš a nebudeš chytat okolní družice a zjišťovt na které se vlastně nacházíš.Nezapomeň nakonec zpátky zapnout napájení LNB u ostatních družic! |
![]() Hanex |
| 22.03.2008, 19:03.22 | |
RE: mascom MC1110Cr-LI MkII s natáčením USALS...Nemám připojení přes DiSEqC - spojil jsem to ted bez motorku a v nastavení jsem dal u typu přepínáče: žádný - předtím když to šlo přes motorek, tak buď "motorek" nebo "USALS". Ted to mám napojené natvrdo a zkouším už všelicos - už i jakékoliv frekvence a pořád mi to háže kvalita 0%. Mohlo by to být špatným konvektorem? Kdyby byl vadný kus třeba? To by mi asi nedávalo úroven signálu 89 % - krom toho mi to pořád přeskakuje 89 0 89 0 89 0% - což asi taky není úplně v pořádku, že? |
![]() lomikar |
| 22.03.2008, 19:09.11 | |
RE: mascom MC1110Cr-LI MkII s natáčením USALS...Děkuji, děkuji moc za rady, ale asi jsem blbej, v menu jsem bohužel nenašel vypnutí LNB. Nemůžu to nikde najít. |
![]() lomikar |
| 22.03.2008, 19:17.59 | |
RE: mascom MC1110Cr-LI MkII s natáčením USALS...Parabolu mám natočenou na jih a pořád s tím hejbám doleva a doprava a mění se jen úroven signálu, ale kvalita se nemění - pořád 0%. Dokonce už dělám i automatické ladění a nic. |
![]() lomikar |
| 22.03.2008, 19:22.56 | |
RE: mascom MC1110Cr-LI MkII s natáčením USALS...Když jsem zapojoval přijímač udělal jsem chybu v tom, že LNB jsem upevnil do objímky aby bylo LNB co nejblíže ohniska paraboly. A dělalo mi to co tobě. Až když jsem posunul LNB od ohniska (tzn. laicky v objímce to musí být až u toho kloboučku), naskočil signál. Jinak elevace je daná cca 33st. A otáčet parabolou doleva a doprava opravdu po mm. |
![]() jobra57 |
| 22.03.2008, 19:34.07 | |
RE: mascom MC1110Cr-LI MkII s natáčením USALS...To už jsem taky udělal. Klobouček jsem dal nadoraz k objímce. Jen by mě ještě zajímalo, jak ten LNB má být pootočený v objímce. Tzn. koax směřuje dolů, nebo do boku? Elevaci mám 33 st. Tak nějak mi pořád blbne jen ta kvalita - úroveň krom toho že mi přeskakuje mezi 89% a 0% je v pohodě. Zajímalo by mě to pootočení v té objímce. |
![]() lomikar |
| 22.03.2008, 19:42.36 | |
RE: mascom MC1110Cr-LI MkII s natáčením USALS...koax dolů |
![]() jobra57 |
| 22.03.2008, 19:49.15 | |
RE: mascom MC1110Cr-LI MkII s natáčením USALS...Děkuji Jobra57 - tak to mě těší, že to mám dobře, klobouček mám až na doraz k obímce, parabola směřuje přesně na jih - elevace 33 st. Všechno tak nějak reaguje na pohyby - jen kvalita je pořád 0% - kdyby alespon 1% nebo alespon nějaký jiný číslo než 0. Uroven na pohyb reaguje dobře. Jen ještě nevím, proč mi problikává ta nula taky. |
![]() lomikar |
| 22.03.2008, 20:04.00 | |
RE: mascom MC1110Cr-LI MkII s natáčením USALS...tak to by stačilo,zavolej si odborníka |
![]() pierrepetr |
| 22.03.2008, 20:12.47 | |
RE: mascom MC1110Cr-LI MkII s natáčením USALS.....ten přesný jih jsi zjistil dle čeho? |
![]() jobra57 |
| 22.03.2008, 20:17.44 | |
RE: mascom MC1110Cr-LI MkII s natáčením USALS...ten jih jsem zjistil podle kompasu a buzoly |
![]() lomikar |
| 22.03.2008, 20:28.00 | |
mascommozes mat aj zly sklon na parabole.mam dojem,ze tam mas mat 35° a potom uz len toc celou parabolou do stran.najednoduchsie by bolo naskenovat astru u niekoho na tvoj primac a chytit to na obraz |
![]() danmikes |
| 22.03.2008, 20:29.57 | |
mascoma hlavne musis mat dobre ponastavovane parametre v primaci usals atd. |
![]() danmikes |
| 22.03.2008, 20:32.43 | |
RE: mascom MC1110Cr-LI MkII s natáčením USALS...sklon na parabole (elevace) mám 33,4 - což by mělo být dobře. Bohužel v blízkém okolí není nikdo, kdo by mi obraz udělal. Ale děkuji všem za dobré rady - zítra budu zas celý den pokračovat, než se mi to povede. |
![]() lomikar |
| 22.03.2008, 20:33.33 | |
RE: mascom MC1110Cr-LI MkII s natáčením USALS...zkoušel jsi to na ručním vyhledání TP? V menu zadej ruční vyhledávání TP, poté zadej družici, kterou jsi si nastavil- např. Astra 1, pak dej kmitočet 12382, polarita H, datová rychlost 27500, rychlost kodování 3/4. Nech to na obrazovce a otáčej velice pomalu parabolou doleva-doprava po mm. nechej pár vteřin čas na naskočení signálu. Já takhle chodil z balkonu k TV půl hodiny. Lepší by však bylo kdybys měl kontakt přes Skype. |
![]() jobra57 |
| 22.03.2008, 20:40.26 | |
RE: mascom MC1110Cr-LI MkII s natáčením USALS...Děkuji za pomoc jobra57. Dám ti kontakt na skype, ale promin - nechce se mi ho tu veřejně zveřejňovat. Mohu Ti ho sdělit někam jinam? |
![]() lomikar |
| 22.03.2008, 20:42.40 | |
mascomholy primac je nic moc mal som tiez taketo patalie a malo by to bit 33°alebo 35 uz presne neviem.hlavne tie partametre aby si mal sprave v tom primaci pre usal napr. ja mam pre Puchov zemep. delku 018,1°E a sirku 049,0°N a po milimetri do stran a skenuj a skenuj |
![]() danmikes |
| 22.03.2008, 20:43.07 | |
RE: mascom MC1110Cr-LI MkII s natáčením USALS...Toto nastavení mám nastaveno (zkoušel jsem jak Astru 1, tak i Astru 3) - přímo mám nastaveno Astra 1, 12382H, 27500 3/4 všechno jak píšeš - zítra zkusím pootáčení pomalu po mm - snad se mi to podaří. Děkuji moc. |
![]() lomikar |
| 22.03.2008, 20:43.46 | |
RE: mascom MC1110Cr-LI MkII s natáčením USALS...máš email? |
![]() jobra57 |
| 22.03.2008, 20:47.29 | |
RE: mascom MC1110Cr-LI MkII s natáčením USALS...mám, ale jen služební, který tu také nechci zveřejňovat - vím že je to asi ode mne blbé, ale nerad bych aby mi tam někdo něco posílal |
![]() lomikar |
| 22.03.2008, 20:49.36 | |
RE: mascom MC1110Cr-LI MkII s natáčením USALS...máš icq? |
![]() lomikar |
| 22.03.2008, 20:51.00 | |
RE: mascom MC1110Cr-LI MkII s natáčením USALS...436088585 |
![]() jobra57 |
| 22.03.2008, 21:08.28 | |
RE: mascom MC1110Cr-LI MkII s natáčením USALS...CO TAKHLE V NASTAVENI ANTENY TYP KONVERTORU?nastaveni |
![]() Tobolka |
| 22.03.2008, 21:16.19 | |
RE: mascom MC1110Cr-LI MkII s natáčením USALS...V nastavení typu konvertoru jsem už zkoušel všechny možnosti. Zítra budu ladit a scanovat a scanovat a pomalinku otáčet po milimetrech - děkuji všem za dobré rady |
![]() lomikar |
| 23.03.2008, 10:37.09 | |
RE: mascom MC1110Cr-LI MkII s natáčením USALS...Nastavil jsem Astra 1 019,2E, 12382H 27500 3/4 - elevaci mám 33" a posunuju po mm doleva a pak zpátky do prava - uroven signalu mi kolisa mezi 89% a 95%, ale za celou dobu pohybu se mi nepohne kvalita signalu z 0% |
![]() lomikar |
| 23.03.2008, 12:17.10 | |
mascompocuj daj dolu mottor a naskenuj si astru 19.2 na ocko 10832 22000 V a potom znova nahod motor,ale ma dojem ze bez motora je tam iny sklon |
![]() danmikes |