| 26.08.2008, 23:58.11 | |
nastavení mororu-nultý bod parabolyzdravím poradí někdo jak nastavit nultý bod na motoru u paraboly díky všem |
![]() vejn |
| 27.08.2008, 01:33.42 | |
RE: nastavení mororu-nultý bod parabolymapy cz tam je tvůj nulový bod |
![]() pierrepetr |
| 27.08.2008, 06:29.51 | |
RE: nastavení mororu-nultý bod parabolyNulový bod je dle lokality bydliště.Když nenapíšeš kde bydlíš,tak Ti nikdo zrovna neporadí.Jinak zde na parabole,sekce ABC,tam jsou vysvětlivky. |
![]() hobza |
| 27.08.2008, 06:47.11 | |
RE: nastavení mororu-nultý bod parabolyNa mapách cz si najdeš domeček kde bydlíš,tam jsou číslaN a E.Ty zadáš do přijímače.Jakou družici má tvoje bydliště najdeš zde.Třeba Jihlava má N 49,4 a E 15,6 družice 16E http://www.satlex.net/ Na motoru nastavíš nulu a celou sestavu nastavíš na tuto družici.To je tak zhruba vše.Stořárek nebo konzolka nesmí být na křivo. |
![]() Ji.sat |
| 27.08.2008, 10:05.56 | |
RE: nastavení mororu-nultý bod parabolyjen pro upresneni, na domecku zadny cisla nebudou dokud tam neklikne pomoci GPS funkce :) |
![]() bublajs |
| 27.08.2008, 10:06.19 | |
: nastavení mororu-nultý bod parabnastaviť na motore nulu? ako sa nastavuje? |
![]() 01peter011 |
| 27.08.2008, 10:14.57 | |
bublajsTo je spolupráce.Jak to pěkně doladíme. R^ |
![]() Ji.sat |
| 27.08.2008, 10:49.44 | |
RE: nastavení mororu-nultý bod parabolyTřeba u Mascomu CrCi 1110"Přejit na referenc" (jestliže stiskneme tlačítko "OK" dojde k vynulování satelitního motoru a ten přejede do nulové polohy v této poloze by jsme měli zkontrolovat zda celá naše sestava je smontována rovně a na jih.) U Goldena 870Xp: Jdi na pozici 0 U každého přijímače to je jinak. |
![]() Ji.sat |
| 27.08.2008, 11:10.39 | |
RE: nastavení mororu-nultý bod parabolyJi sat ahoj dakujem ale ked stlacas to tlacidlo OK musis mat nastavenu tu družicu v sat. prijímaci ktoru si zvolil ako nulovy bod? ta co je k tebe najbližšie k juhu? |
![]() 01peter011 |
| 27.08.2008, 11:24.40 | |
RE: nastavení mororu-nultý bod parabolyPřesně tak.Když máš motor na nule,tak musí přesně směřovat na jih. Družici,kterou máš na jih, najdeš na těch stránkách jak jsem psal výše. |
![]() Ji.sat |
| 27.08.2008, 11:29.42 | |
RE: nastavení mororu-nultý bod parabolya ten motor na nule je vtedy ked zmagnem reset na prijímaci... oki o pár dní nastavujem motor preto sa pýtam.. |
![]() 01peter011 |
| 27.08.2008, 11:41.41 | |
RE: nastavení mororu-nultý bod parabolyTo bys měl mít popsaný v manuále nastavení anténynapř.USALS Každý přijímač to má jinak napsané. |
![]() Ji.sat |
| 27.08.2008, 11:53.46 | |
RE: nastavení mororu-nultý bod parabolyděláte to nějak složitě. Nulový bod není třeba nastavovat.V případě že motor není na nule,nastavte manuelně tlačítkem motor na nulu.Parabolu s konvektorem namontujte v pomyslné ose (přímce) nula motoru-konvektor. Jestliže přijímač podporuje usals ,natukejte hodnoty vaší pozice,potvrdte družici a transpordér(program),který chcete sledovat na stb a motor se v tomto okamžiku pootočí. Ted s celým kompletem doladíte obraz na telce. Tímto máte pak nulový bod naladěný na 100%,když po něm tak toužíte ale vlastně ho vůbec nepotřebujete. |
![]() miravopi |
| 27.08.2008, 14:36.11 | |
Ji.satTa stránka je super,i když nehledám nulový bod. |
![]() habanero |
| 27.08.2008, 16:58.40 | |
RE: nastavení mororu-nultý bod parabolymůj postup byl tento ale obavam se ze bez alespon malických znalostí satelitus technikus se neobejdes.je třeba vědět alespon ty zakladní tedy latitude,elevace ,skew,zeměpisná šířka-délka tvého bydliště,usals ,diseg a přehled družic.Pokud toto alespon okrajově znáš tak postupuj takto: na motoru nastav latitude a nulu (ze spoda motoru jsou rysky a na nich zminovana nula .Tu nastavis tak ze motor pripojis k resiveru a manualně tlacitky najedes na nulu ,latitude nastav dle navodu zde na parabole nebo v navodu u motoru dle mista bydliště pak skompletovanou parabolu nasad na chobot motoru tak aby motor byl v pomyslne primce (z pohledu za parabolou) s konvertorem .dotahni srouby a celý kopmlet (motor -parabola) nasad na stozar.Srouby na stozaru nedotahuj ,jdi do menu prijimace a postupuj tak jako by tam motor nebyl tedy povypinej vse co ma spolecneho s otacenim motoru.V prijimaci nastav na Astru nebo zadej nejakou frekvenci ktera se nachazí na astre nebo nejaky program na astre .Pokud toto mas nastaveno v prijimaci (zatim bez signalu) jdi ke stozaru a otacej celý komplet(parabola s motorem ) az naskoci signal (nezapomen nastavit sklon paraboly) -navod je zde na strankach.Paklize signal naskocil dolad silu i kvalitu signalu na dane druzici(astra 19,2)-srouby na stozaru lehce pritahni .Tak a ted jdi do nastaveni resiveru zadej hodnoty zeměpisné šířky a délky ulož a měl by se ti motor pootocit-ted nebude signal ,běž tedy ke stozaru a celým kopmpletem(parabola motor) otoc na signal.Dotahni vse na pevno a kontroluj silu signalu paklize toto mas doladený muzes pres resiver nastavit dalsi druzice tot vse -u mne tento postup funguje podekovat ale za nej musim klokanovi dal me tip na cloveka ktery toto poradil. |
![]() jofan |