Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
28.08.2008, 11:25.21

zapojit pro šest učastníků

Zdravím potřebuju poradit s příjmem nezávisle pro šest učastníků. Vím,že se dá koupit konvertor se čtyřmi výstupy. Jak se to udělá pro šest účastníků. Je nějaký větší diseg?
uživatel
milannnn
28.08.2008, 11:33.13

RE: zapojit pro šest učastníků

vyrábí se i LNB v provedení Octo/8 out/,ale elegantnější řešení bude použít multipřepínač.
uživatel
Saxon
28.08.2008, 12:09.38

RE: zapojit pro šest učastníků

Co ten multipřepínač stojí? a je někde nějaký návod jak zapojit šest účastníků nezávisle? Co zadám na přijímači jaký přepínač, když tam je diseg 1,2,3,4
uživatel
milannnn
28.08.2008, 14:42.57

RE: zapojit pro šest učastníků

Pokud budeš chytat jen jednu družici, tak na přijímači nebudeš nastavovat žádný diseq, není potřeba. Multi přepínač je trochu něco jiného než diseq. Podívat se na jeden takový můžeš po zadání MSWS142CP do googlu, pak zjistíš i kolik asi tak stojí... Na vstupu potřebuje 4 signály z quad konvertoru.
uživatel
wally
28.08.2008, 14:43.26

RE: zapojit pro šest učastníků

Radeji si na to zavolej nejakou specializovanou firmu, protoze podle toho co pises to vypada ze neznas ani zakladni pojmy.
Nejspis ale pro tebe bude nejlepsi a nejlevnejsi OCTO konvertor. Ke kazdemu prijimaci jeden drat, to snad zapojis a nemusis se "trapit" s prepinacem.
uživatel
Mirectec
28.08.2008, 14:45.14

RE: zapojit pro šest učastníků

wally: ses si tim quad konvertorem opravdu jistej ?
uživatel
Mirectec
28.08.2008, 14:52.43

RE: zapojit pro šest učastníků

Mirectec: Já jo, ty snad ne? V tomhle případě, o kterém se tu bavíme, to bude quad. Dvě pásma a dvě polarizace je snad 4, pokud umím počítat...
uživatel
wally
28.08.2008, 15:16.40

quad ne

Já bych teda spíše použil quatro ;)
uživatel
newman
28.08.2008, 15:27.22

RE: zapojit pro šest učastníků

wally: Jenomze tohle quad konvertor neumi, na to jsou quattro jak pise newman.. R^
uživatel
Mirectec
28.08.2008, 16:09.03

RE: zapojit pro šest učastníků

Máte pravdu, mě zmátli u jednoho popisku právě u multipřepínače, kde píší, že jde použít s konverorem quad. Správně má být opravdi quatro.
uživatel
wally
28.08.2008, 16:12.49

RE: zapojit pro šest učastníků

No ještě na to koukám, a u tohoto multiswitche je uvedeno, že lze použít opravdu s quad i quatro (má vnitřní generátor 22kHz). Nebo jak to chápete vy? Podle mě to je logické, že to půjde s oběma, pokud ten multiswitch to dokáže. Zdá se, že tento to dokáže:
http://shop.olmi.cz/zbozi/1348-multiprepinac-1-druzice-9-vystupu
uživatel
wally
28.08.2008, 16:16.08

RE: zapojit pro šest učastníků

u EMP multiswitchu se daji pouzit i QUADY.
uživatel
J a
28.08.2008, 16:17.29

RE: zapojit pro šest učastníků

Díky za potvrzení...
uživatel
wally
28.08.2008, 16:53.38

RE: zapojit pro šest učastníků

@ milannnn : dej sem mail nebo icq pokusim se ti to vysvětlit.Je to docela jednoduché.
uživatel
Dusan72
28.08.2008, 16:55.41

@Dusan

Prozraď nám to taky.. :crying:
uživatel
Tomik535
28.08.2008, 16:56.55

RE: zapojit pro šest učastníků

quady je možno u některých multipřepínačů použít, ale levnější jsou quatra.
uživatel
sirda
28.08.2008, 17:06.44

RE: zapojit pro šest učastníků

Ale s dražšími Quady to může dělat i slepej R^ :laughing:
uživatel
Tomik535
28.08.2008, 19:11.46

RE: zapojit pro šest učastníků

A chces pre tych 6 učastnikov iba jednu druzicu alebo viac?
uživatel
NR Laco
28.08.2008, 20:33.41

RE: zapojit pro šest učastníků

nejlépe obě družice
uživatel
milannnn
28.08.2008, 21:15.27

RE: zapojit pro šest učastníků

2xQuatro , multiswitch .Docela jednoduché.
uživatel
Dusan72
29.08.2008, 00:25.23

RE: zapojit pro šest učastníků

múžeš zapojit i víc družic, bude záležet od multipřepínače
uživatel
pepiino
29.08.2008, 20:25.28

RE: zapojit pro šest učastníků

Pěkně namalované je to třeba tady: http://www.satlex.net/sk/8participants-type_conf_8p_2s_octo.html
uživatel
Mirda2