| 06.04.2009, 17:25.14 | |
T55 + 8LNB pujde....Zdar chtel bych si poridit Toroidal T55 + 8x LNB Diavolo Twin + 2x EMP DiSEqC 8/1 a dotaz zda na ni pujde v pohode tzn i v horsim pocasi vse krasne :)) z techto pozic: 28,2°E 23,5°E 19,2°E 16,0°E 13,0°E 9,0°E 5,0°E 1,0°W? Dekuji za pripadne rady, napady ...Ps: Hlavne mi jde to 23E,19E a 1W ty ostatni uz jenom kvuli vyuziti anteny na max :))) a jaka stredova pozice bude nejlepsi pri vyuziti 8 pozic jak jsem je vypsal Dekuj |
![]() EugenKord |
| 06.04.2009, 17:40.01 | |
RE: T55 + 8LNB pujde....Ted jsem se dival na web EMP a u tohoto prepinace maji na tom schematu 8xLNB (SINGLE) ?? Pujde tedy s temi Twin? |
![]() EugenKord |
| 06.04.2009, 18:15.49 | |
RE: T55 + 8LNB pujde....https://www.parabola.cz/clanky/3420/instalace-paraboly-multibeam/ |
![]() poky1 |
| 06.04.2009, 18:17.31 | |
RE: T55 + 8LNB pujde....Dobry ale neptam se na E-85ku |
![]() EugenKord |
| 06.04.2009, 18:20.02 | |
RE: T55 + 8LNB pujde....to jsem nepřehlédl :(( jako návod to postačí.................. ohnisko |
![]() poky1 |
| 06.04.2009, 18:21.04 | |
RE: T55 + 8LNB pujde....coz to jo ale jedna se uplne o jinou parabolu tahle je prece mensi a nevim zda na ni vsechno tak jak jsem napsal bude fungovat? :lookaround: |
![]() EugenKord |
| 06.04.2009, 18:23.17 | |
RE: T55 + 8LNB pujde....ty něco koupíš a pak pátráš k čemu to je? :-/ :lookaround:http://www.eltasat.cz/paraboly/parabola-55-toroidal |
![]() poky1 |
| 06.04.2009, 18:27.09 | |
RE: T55 + 8LNB pujde....:-D omg planuju tohle koupit proto se ptam jestli to vsechno pujde v pohode! Ne ze uz to mam! |
![]() EugenKord |
| 06.04.2009, 18:28.32 | |
RE: T55 + 8LNB pujde....tak ji nekupuj, vem buď rovnou 90 nebo E85 i ta má vyšší zisk než tahle sranda, toť můj názor |
![]() poky1 |
| 06.04.2009, 18:41.43 | |
RE: T55 + 8LNB pujde....jak vypadá taková amatérská montáž je zdehttps://www.parabola.cz/forum/topic-36101/ a to jeho zakousávání jsou drážky v rybině, které zabrání samovolnému posunutí držáku LNB, což je vynikající věc ;) |
![]() poky1 |
| 06.04.2009, 19:15.18 | |
RE: T55 + 8LNB pujde....2x8 prepinac pojde. Ten rozsah velmi nie. Vezmi T90. |
![]() gogo1 |
| 06.04.2009, 19:32.09 | |
RE: T55 + 8LNB pujde....Osobne jsem ji jeste nemontoval, akorat jsem ji ocumoval v samoobsluze.Lista umozni upnout rozsah 42st. na orbite.Zisk ve srovnani s E85 si netroufnu posoudit.Myslim si, ze roztec 3 st. zde bude bez dodatecnych uprav problem.O vikendu jsem nastrojoval dve E-85 a byly po preprave od Ceske Posty tak zkrouceny, ze rozsah 23-1 jsem ladil asi hodinu a stejne to stalo za howno.T55 ma alespon bytelnou kysnu.Jsou tu lide/sikovni/, co ji maji, napr. Dusan, urcite Ti poradi.Zdar |
![]() Saxon |
| 06.04.2009, 19:35.14 | |
SaxonTo si děláš srandu? Mě to posílají ve veliké krabici vycpané vším možným, polepené hesly, neklopit, křehké, balení obsahuje sat, techniku a jsou v pohodě. :O |
![]() poky1 |
| 06.04.2009, 19:37.42 | |
RE: T55 + 8LNB pujde....Prosimvas kolik tedy pozic navic k tem 23E,19E a 1W ktere musim mit nastavene se povede funkce na T55 za pouziti jenom Twinů 6 pozic? Tak na tech 8 to nebude teda z toho co tady ctu tak bych rad vedel co by slo kolik pozic tedy. |
![]() EugenKord |
| 06.04.2009, 19:43.49 | |
pokyJa to dostal obaleni kartonama jak rizek, z obou stran to bylo ohly jako (nevhodné slovo) a jeste poskrabany.Hadej, na koho jsem si vzpomel?Mel jsem sto chuti to nekomu narazit na cenich. :)) |
![]() Saxon |
| 06.04.2009, 19:46.31 | |
RE: T55 + 8LNB pujde....:))) jj, na ty 2kila za lepší povr. úpravu a oddolnost při přepravě co?balení do krabice nemá chybu ;) |
![]() poky1 |
| 06.04.2009, 19:51.58 | |
RE: T55 + 8LNB pujde....:))) Prosimvas kolik tedy pozic navic k tem 23E,19E a 1W ktere musim mit nastavene se povede funkce na T55 za pouziti jenom Twinů 6 pozic? Tak na tech 8 to nebude teda z toho co tady ctu tak bych rad vedel co by slo kolik pozic tedy. :))) PLS |
![]() EugenKord |
| 06.04.2009, 19:59.26 | |
RE: T55 + 8LNB pujde....28 23 19 13 9 5e a 1w napriklad. |
![]() Saxon |
| 06.04.2009, 21:45.17 | |
@poky1Ted si nedělám legraci ale mám zauručené informace že jak je na balíku,zásilce,krabici atd.. spoustu nápisu "křehké","neklopit","pozor sklo"atd.. tak zaměstnanci pošty s tím vším hází,kopají,bouchají ještě víc a schválně než s tím obyčejným. |
![]() pat |
| 07.04.2009, 07:00.01 | |
@patjo to vím, ale než rozmlátíš krabici ze silného kartonu dá to fušku a ještě je to hlídáné přes net, protože se jedná o obchodní balík do 24hodin u tebe, poškozené zásilky nepřebírám a pošťáci si dávají bacha, měl jsem tam už pár výstupů pro vykradené zásilky. |
![]() poky1 |
| 07.04.2009, 07:46.44 | |
GOgo 1 má pravduVezměte raději T90. Za sucha je vynikající a pokryje i 1W bez kostiček. Ale varuji Vás. Za deště je pokles torodiální antény výraznější než u jednoplechových antén.Z mokrého plechu se signál hůře odráží a když jsou ty plechy dva.... |
![]() samorost |
| 07.04.2009, 17:36.23 | |
RE: T55 + 8LNB pujde....Mám na T55 pozice 28, 23, 19, 13 E a za deště úplně vypadne signál ze všech družic. Za normálních podmínek jde dobře, i když některé transp. jsou na hraně,stačí když se trochu zatáhne tak kostičkuje nebo vůbec nejde zejména 12565 H z 23,5 E (Markíza,STV). 1 W na ni téměř není šance zachytit a pro tuto pozici jsem zvolil samostatnou parabolu. Takže také doporučuji větší rozměr. |
![]() stapa |
| 07.04.2009, 17:40.53 | |
Goro1 a Samorost maji pravdu!!!Take vam doporučuju T90. T55 je na tuto kombinaci slaba.Otazkou je kde to budete chytat jestli v čechach nebo na Moravě??? Od toho se rozviji pruměr paraboly!!!Ale T90 je skvěla a lide kteři ji doporučujou vědi Proč!!!! :8) |
![]() Hetfild |
| 07.04.2009, 17:43.16 | |
stapaMas ji spatne nastavenou!Ani argument, ze zhorseni podminek za deste je u toroidek patrnejsi, neberu.Nic takoveho neregistruju. |
![]() Saxon |
| 07.04.2009, 17:53.19 | |
SaxonPokud bys to Ty nainstaloval,lze to brát za bernou minci! :) |
![]() zzaner |
| 07.04.2009, 18:10.54 | |
RE: T55 + 8LNB pujde....To vubec ne, spis proc by se takova T55 vubec vyrabela, kdyby to bylo tak, jak se zde pise.T90 je jiste o ligu vis, ale take s sebou nese spoustu dalsich nároků.Pockejme si na nejake fachmany, co ji montovali.Nechce se mi verit, ze by byla az takhle mizerna. |
![]() Saxon |
| 07.04.2009, 22:13.06 | |
Proč se vyrábí T55T 55 se vyrábí pro nenáročné příjmy a nenáročnou instalaci.Do těchto podmínek nezapadá požadavek na 1W. Pro volbu paraboly je dále významná délka kabelu mezi parabolou (LNB) a přijímačem.S délkou kabelu klesá použitelnost T 55. |
![]() samorost |
| 07.04.2009, 22:26.58 | |
Co na T 55 lze zachytitMinimální rozteč je uváděna 4,5 stupně.Pokud je důraz na 1W měla by být orientována více na západ, tedy střed například 9E.Možný příjem 28+23,5+19+13+9+5+1.Na 9E by musel být zvlášť úzký konvertor. 16E podle mě má malou šanci, nemám však zkušenosti s úzkými konvertory. |
![]() samorost |