Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
06.04.2009, 17:25.14

T55 + 8LNB pujde....

Zdar chtel bych si poridit Toroidal T55 + 8x LNB Diavolo Twin + 2x EMP DiSEqC 8/1 a dotaz zda na ni pujde v pohode tzn i v horsim pocasi vse krasne :)) z techto pozic: 28,2°E 23,5°E 19,2°E 16,0°E 13,0°E 9,0°E 5,0°E 1,0°W? Dekuji za pripadne rady, napady ...

Ps: Hlavne mi jde to 23E,19E a 1W ty ostatni uz jenom kvuli vyuziti anteny na max :))) a jaka stredova pozice bude nejlepsi pri vyuziti 8 pozic jak jsem je vypsal Dekuj
uživatel
EugenKord
06.04.2009, 17:40.01

RE: T55 + 8LNB pujde....

Ted jsem se dival na web EMP a u tohoto prepinace maji na tom schematu 8xLNB (SINGLE) ?? Pujde tedy s temi Twin?
uživatel
EugenKord
06.04.2009, 18:15.49

RE: T55 + 8LNB pujde....

https://www.parabola.cz/clanky/3420/instalace-paraboly-multibeam/
uživatel
poky1
06.04.2009, 18:17.31

RE: T55 + 8LNB pujde....

Dobry ale neptam se na E-85ku
uživatel
EugenKord
06.04.2009, 18:20.02

RE: T55 + 8LNB pujde....

to jsem nepřehlédl :(( jako návod to postačí.................. ohnisko
uživatel
poky1
06.04.2009, 18:21.04

RE: T55 + 8LNB pujde....

coz to jo ale jedna se uplne o jinou parabolu tahle je prece mensi a nevim zda na ni vsechno tak jak jsem napsal bude fungovat? :lookaround:
uživatel
EugenKord
06.04.2009, 18:23.17

RE: T55 + 8LNB pujde....

ty něco koupíš a pak pátráš k čemu to je? :-/ :lookaround:
http://www.eltasat.cz/paraboly/parabola-55-toroidal
uživatel
poky1
06.04.2009, 18:27.09

RE: T55 + 8LNB pujde....

:-D omg planuju tohle koupit proto se ptam jestli to vsechno pujde v pohode! Ne ze uz to mam!
uživatel
EugenKord
06.04.2009, 18:28.32

RE: T55 + 8LNB pujde....

tak ji nekupuj, vem buď rovnou 90 nebo E85 i ta má vyšší zisk než tahle sranda, toť můj názor
uživatel
poky1
06.04.2009, 18:41.43

RE: T55 + 8LNB pujde....

jak vypadá taková amatérská montáž je zde
https://www.parabola.cz/forum/topic-36101/
a to jeho zakousávání jsou drážky v rybině, které zabrání samovolnému posunutí držáku LNB, což je vynikající věc ;)
uživatel
poky1
06.04.2009, 19:15.18

RE: T55 + 8LNB pujde....

2x8 prepinac pojde. Ten rozsah velmi nie. Vezmi T90.
uživatel
gogo1
06.04.2009, 19:32.09

RE: T55 + 8LNB pujde....

Osobne jsem ji jeste nemontoval, akorat jsem ji ocumoval v samoobsluze.Lista umozni upnout rozsah 42st. na orbite.Zisk ve srovnani s E85 si netroufnu posoudit.Myslim si, ze roztec 3 st. zde bude bez dodatecnych uprav problem.O vikendu jsem nastrojoval dve E-85 a byly po preprave od Ceske Posty tak zkrouceny, ze rozsah 23-1 jsem ladil asi hodinu a stejne to stalo za howno.T55 ma alespon bytelnou kysnu.Jsou tu lide/sikovni/, co ji maji, napr. Dusan, urcite Ti poradi.Zdar
uživatel
Saxon
06.04.2009, 19:35.14

Saxon

To si děláš srandu? Mě to posílají ve veliké krabici vycpané vším možným, polepené hesly, neklopit, křehké, balení obsahuje sat, techniku a jsou v pohodě. :O
uživatel
poky1
06.04.2009, 19:37.42

RE: T55 + 8LNB pujde....

Prosimvas kolik tedy pozic navic k tem 23E,19E a 1W ktere musim mit nastavene se povede funkce na T55 za pouziti jenom Twinů 6 pozic? Tak na tech 8 to nebude teda z toho co tady ctu tak bych rad vedel co by slo kolik pozic tedy.
uživatel
EugenKord
06.04.2009, 19:43.49

poky

Ja to dostal obaleni kartonama jak rizek, z obou stran to bylo ohly jako (nevhodné slovo) a jeste poskrabany.Hadej, na koho jsem si vzpomel?Mel jsem sto chuti to nekomu narazit na cenich. :))
uživatel
Saxon
06.04.2009, 19:46.31

RE: T55 + 8LNB pujde....

:))) jj, na ty 2kila za lepší povr. úpravu a oddolnost při přepravě co?
balení do krabice nemá chybu ;)
uživatel
poky1
06.04.2009, 19:51.58

RE: T55 + 8LNB pujde....

:))) Prosimvas kolik tedy pozic navic k tem 23E,19E a 1W ktere musim mit nastavene se povede funkce na T55 za pouziti jenom Twinů 6 pozic? Tak na tech 8 to nebude teda z toho co tady ctu tak bych rad vedel co by slo kolik pozic tedy. :))) PLS
uživatel
EugenKord
06.04.2009, 19:59.26

RE: T55 + 8LNB pujde....

28 23 19 13 9 5e a 1w napriklad.
uživatel
Saxon
06.04.2009, 21:45.17

@poky1

Ted si nedělám legraci ale mám zauručené informace že jak je na balíku,zásilce,krabici atd.. spoustu nápisu "křehké","neklopit","pozor sklo"atd.. tak zaměstnanci pošty s tím vším hází,kopají,bouchají ještě víc a schválně než s tím obyčejným.
uživatel
pat
07.04.2009, 07:00.01

@pat

jo to vím, ale než rozmlátíš krabici ze silného kartonu dá to fušku a ještě je to hlídáné přes net, protože se jedná o obchodní balík do 24hodin u tebe, poškozené zásilky nepřebírám a pošťáci si dávají bacha, měl jsem tam už pár výstupů pro vykradené zásilky.
uživatel
poky1
07.04.2009, 07:46.44

GOgo 1 má pravdu

Vezměte raději T90. Za sucha je vynikající a pokryje i 1W bez kostiček. Ale varuji Vás. Za deště je pokles torodiální antény výraznější než u jednoplechových antén.Z mokrého plechu se signál hůře odráží a když jsou ty plechy dva....
uživatel
samorost
07.04.2009, 17:36.23

RE: T55 + 8LNB pujde....

Mám na T55 pozice 28, 23, 19, 13 E a za deště úplně vypadne signál ze všech družic. Za normálních podmínek jde dobře, i když některé transp. jsou na hraně,stačí když se trochu zatáhne tak kostičkuje nebo vůbec nejde zejména 12565 H z 23,5 E (Markíza,STV). 1 W na ni téměř není šance zachytit a pro tuto pozici jsem zvolil samostatnou parabolu. Takže také doporučuji větší rozměr.
uživatel
stapa
07.04.2009, 17:40.53

Goro1 a Samorost maji pravdu!!!

Take vam doporučuju T90. T55 je na tuto kombinaci slaba.Otazkou je kde to budete chytat jestli v čechach nebo na Moravě??? Od toho se rozviji pruměr paraboly!!!Ale T90 je skvěla a lide kteři ji doporučujou vědi Proč!!!! :8)
uživatel
Hetfild
07.04.2009, 17:43.16

stapa

Mas ji spatne nastavenou!Ani argument, ze zhorseni podminek za deste je u toroidek patrnejsi, neberu.Nic takoveho neregistruju.
uživatel
Saxon
07.04.2009, 17:53.19

Saxon

Pokud bys to Ty nainstaloval,lze to brát za bernou minci! :)
uživatel
zzaner
07.04.2009, 18:10.54

RE: T55 + 8LNB pujde....

To vubec ne, spis proc by se takova T55 vubec vyrabela, kdyby to bylo tak, jak se zde pise.T90 je jiste o ligu vis, ale take s sebou nese spoustu dalsich nároků.Pockejme si na nejake fachmany, co ji montovali.Nechce se mi verit, ze by byla az takhle mizerna.
uživatel
Saxon
07.04.2009, 22:13.06

Proč se vyrábí T55

T 55 se vyrábí pro nenáročné příjmy a nenáročnou instalaci.Do těchto podmínek nezapadá požadavek na 1W. Pro volbu paraboly je dále významná délka kabelu mezi parabolou (LNB) a přijímačem.S délkou kabelu klesá použitelnost T 55.
uživatel
samorost
07.04.2009, 22:26.58

Co na T 55 lze zachytit

Minimální rozteč je uváděna 4,5 stupně.Pokud je důraz na 1W měla by být orientována více na západ, tedy střed například 9E.Možný příjem 28+23,5+19+13+9+5+1.Na 9E by musel být zvlášť úzký konvertor. 16E podle mě má malou šanci, nemám však zkušenosti s úzkými konvertory.
uživatel
samorost