| 06.04.2009, 18:38.54 | |
Zapojení přepěťové ochranyZdravím odborníky.Chlapi,ten váleček (přepěťová ochrana 5-2400Mhz) umístňujete kde,přímo ke konvertoru?Díky |
![]() pichac |
| 06.04.2009, 19:03.32 | |
RE: Zapojení přepěťové ochranyprimo za STB ho dej. |
![]() chocholos |
| 06.04.2009, 19:03.36 | |
RE: Zapojení přepěťové ochrany..ja ich dávam ako príde.Tj. buď ku konvertoru alebo prijímaču..to je jedno |
![]() Satmaster |
| 06.04.2009, 19:04.46 | |
RE: Zapojení přepěťové ochranyno lepšie je za prijímač,pretože je chránený pred poveternostnými vplyvmi |
![]() Satmaster |
| 06.04.2009, 19:38.29 | |
RE: Zapojení přepěťové ochranyRadši si nechte udělat kloudně hromosvod,nějakej váleček STB před úderem blesku neochrání..... |
![]() Maxim |
| 06.04.2009, 20:29.51 | |
@Meximpletes si bleskojistku s prepetovou ochranou! Tato vecicka chrani pred statickou indukcni elektrinou ta primarne nemusi(muze) mit s bleskem vubec nic spolecneho a jestli ma ci nema doticny hromosvot neni vubec dulezite, nevim ale LNB neni vodive spojeno s hromosvodemm nebo u Tebe jo? :bigeyes: |
![]() chocholos |
| 06.04.2009, 21:11.12 | |
chocholousNa radu odborníků jsem chtěl něco mezi konvertor a přijímač.Uvádí se to jako přepětová ochrana proti úderu blesku(5-2400Mhz).Prodává to třeba Omko aj. |
![]() pichac |
| 06.04.2009, 21:17.23 | |
RE: Zapojení přepěťové ochranyA fakt si myslis ze kdyz Ti zasahne parabolu blesk ze to pomuze? Predstav si ze pro blesk je vodivej i izolant to oravdu nepomuze nic. Toto je pro pripad indukce vznikle nejcastej prave pokut nekde v okoli blesk neco zasahne a odchazeji veci treba ve zdalenosti i nekolika stovek metru. Prave pokut mas toto si v klidu, pokut ne musis mit stesti a mozna taky ne. |
![]() chocholos |
| 06.04.2009, 21:18.16 | |
RE: Zapojení přepěťové ochranyChlapci,prectete si pozorne CSN EN 62 305-X.Toto je dilo ve skutku velkolepe.Zde DEHN a SOHNE to dotahl k vynikajicim opatrenim (vsak ne za 5,5 bez DPH):) a obecne se z daneho da klidne udelat docentura.Vsak pozor,stalo se uz,ze po zasahu bleskem pricupital budulinek z pojistovny a na zaklade znaleckeho posudku (synci z WiFi tam nedali prepetovky,neboli patricne stupne prepetovych ochran a technickych reseni dle nove CSN) ,no a byly pocteni spolunahradou skody. |
![]() hdpe |
| 06.04.2009, 21:18.42 | |
RE: Zapojení přepěťové ochranyDíky hoši za reakce |
![]() pichac |
| 06.04.2009, 22:00.43 | |
Jeden príklad pre predstavuAby ste si urobili predstavui čo dokáže zásah blesku, tak popíšem na vlastné oči videné následky. Blesk (podľa svedkov guľový, ja som bol vtedy ešte asi 50 km ďaleko)zasiahol enténnu sústavu na streche (uzemnená, ale je otázne aký bol zemný odpor zemniča). Z antén prerazil dieru cez rovnú strechu do kúpeľne, odkiaľ putoval po kúrenárskych rúrkach a elektrorozvode ďalej. Z antén pokračoval aj do anténneho zosilňovača Minitesa na povale, kde upálil vstupné aj výstupný konektor ako keby ich odrezal autogénom. Zo zosilňovača pokračoval cez dva TV prijímače ďalej do elektrickej siete (na jednom prijímači vyletel zadný dekel, na druhom všetky ovládacie prvky spredu, prijímače ďalej nepoužiteľné). Poničil celú elektromernú skriňu a cestou do vedenia na stĺpe odtrhol dva prívodné vodiče. Obrovským šťastím ale bolo, že nepodpálil dom a nikto neutrpel zranenie (okrem obrovského šoku). Dcéra domácich tesne predtým skončila prípravu jedla pre bábätko na mixéri, ktorý sa vzápätí celý rozletel. Takže prepäťová ochrana ochráni, ale určite nie pred priamym zásahom blesku!!! |
![]() Eman |
| 06.04.2009, 22:15.00 | |
RE: Zapojení přepěťové ochranychocholous:doporučuji ti studium zde zmiňované normy,pak by jsi neplácal kraviny.Bleskojistka se běžně používá jako první stupeň přepěťové ochrany.Obecně je mylně vžitý,že největší nebezpečí hrozí od přepětí(blesku)ze střechy, ale většina případů zničení elektroniky přichází po rozvodech nn ze zásuvky.Ať už od indukce při úderu do střechy(nebo při špatným hromosvodu)nebo častěji při úderu do přívodního vedení. |
![]() Maxim |
| 06.04.2009, 22:25.34 | |
RE: Zapojení přepěťové ochranyeman:kulovej blesk je kapitola sama pro sebe,myslím,že s ním by si neporadil ani p.Hájek( náš neuznávanější odborník na všechno co se kolem hromosvodů točí).Všem co se o tuto problematiku zajímají doporučuji jeho publikaci "kniška2".....je podstatně srozumitelnější,i když ne vyčerpávající než ČSN 62 305-1,2,3,4(zlatá 341390) |
![]() Maxim |