Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
07.04.2009, 13:38.53

Amos

mam dve 80-ky paraboly na jednej mam Astru 1 a Astru 3 a na druhej Thor a ako skulenie som chcel dat amos a nejde mi to nevie niekto preco?
uživatel
admonk
07.04.2009, 13:46.49

RE: Amos

Velikost parabol stačí na příjem Thoru i Amose. Jen bude asi problém dát vedle sebe 2 LNB. Družice jsou vzdáleny jen 3°
uživatel
Oskarek1
07.04.2009, 14:00.38

oskarek1

dokonca na tom co mam na thor mi ide zaroven aj intelsat co ma dost prekvapuje co bvy som dal namiesto toho amosa, zeby sirius?
uživatel
admonk
07.04.2009, 14:06.46

RE: Amos

tak dej ten šilhající konvertor na správnou stranu - na druhou, než ho máš teď - a bude po záhadě.
uživatel
Hujer
07.04.2009, 14:11.56

hujer

pohlad spredu thor mam v strede a skulenie napravo Amos ci nie?
uživatel
admonk
07.04.2009, 14:18.46

RE: Amos

Ze předu paraboly je to jak píšeš. Amos napravo
uživatel
Oskarek1
07.04.2009, 14:21.18

RE: Amos

ved tat to aj mam, len hujer si myslel ze uz vyriesil zahadu
uživatel
admonk
07.04.2009, 14:26.49

RE: Amos

A jaký používáš přepínač LNB?
uživatel
Oskarek1
07.04.2009, 14:30.58

RE: Amos

A ještě mi napadlo. Máš v přijímači zapnutý DiSEqC a zapnuté napájení toho LNB?
uživatel
Oskarek1
07.04.2009, 14:36.13

RE: Amos

LNB mam Twin HD black panther 0,1 dB a DISEqC mam centauri 167W mam zapnute aj napajanie
uživatel
admonk
07.04.2009, 14:54.32

RE: Amos

Jestli jsem pochopil správně, tak máš dva samostatné konvertory na parabole na Astru 1 a 3 a dva samostatné konvertory na Thor a Amos. Jestli tedy není vadné LNB tak je ten konvertor na amose špatně nastavený.
uživatel
Oskarek1
07.04.2009, 15:09.33

1°W + ?

nemohu se nepřidat se svým dotazem. Přetočil jsem stařičkou Mascom 85 s multifeedem s rozsahem 6° (původně 13°E a 19,2°E) na 1°W. Oba LNB jsou funkční, stejně jako DISEqC od EMP. Uchycení LNB v držáku je napevno, bez možnosti posunutí resp. natočení. Díky rozsahu 6°je možné aby mi šel buď 4,8°E Sirius 4 nebo Atlantic Bird 4/Nilesat 101/102? Zkoušel jsem je ladit a nic. Prosím poraďte. Díky.
uživatel
Mooonty
07.04.2009, 15:18.17

@Mooonty

Ten Sirius 4 by měl fungovat. Velikost paraboly je dostačující a jediná podmínka je když pozice 1W je ve středu tak šilhání je vlevo při pohledu na parabolu ze předu. Co se týká té pozice 7W tak na tu potřebujete větší parabolu.
uživatel
Oskarek1
08.04.2009, 09:47.08

to Oskarek1

díky za odpověď. U tohoto držáku LNBéček není ani jedna pozice ve středu (je to stará, ale kvalitní anténa, ještě z analogového kompletu Mascom, ale 1°W šlape v pohodě. jenom jak jsem koukal, tak mám anténu natočenou na druhý LNB, předpokládám, že se pak Sirius "dostaví". ještě otázka jak je to u 4,8°E se skew? U 1°W to znám. U 4,8°E je to podobné. kde to najít ví, zajímá mne zkušenost. Díky. Hezký den
uživatel
Mooonty
08.04.2009, 14:28.57

RE: Amos

tak sa mi podarilo nastanit toho Amosa na skulenie ale ide mi len Horizontalna poloha- cudne
uživatel
admonk