Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
22.04.2009, 08:37.50

Upscaling

Zdravím a prosím o sdělení, které sat.přijímače umí upscaling ? Díky předem.
uživatel
radek1
22.04.2009, 09:06.14

RE: Upscaling

A proč satelitní přijímače, když totéž (tj. ten upscaling) udělá i každý HD zobrazovač? A možná ještě líp...
uživatel
technikTKR
22.04.2009, 09:33.58

Určitě

kvalitnější HD zobrazovač téměř vždy a každý.
uživatel
hobo
22.04.2009, 09:51.07

RE: Upscaling

Všechny HD přijímače umí upscaling. Jinak by nemohly pustit SD vysílání po HDMI kabelu. Taky musí umět downscaling, aby mohly pustit HD po scartu jako obyčejný PAL 576i. Jinak by ty skleněné TV vyletěly komínem.
uživatel
visper
22.04.2009, 09:55.30

RE: Upscaling

Moje skúsenosti vravia,že dvaja urobia viac ako jeden. Teda ak ma upscaling sat.príjmač a aj televízor, tak je vo výsledku obraz krajší. Inak asi každý sat.príjmač s HDMI má upscaling. Dobrý a lacný je napr. Comag SL100HD.
uživatel
atras2
22.04.2009, 10:09.01

Pochybuji

že ten Comaq provede upravu rozlišení lépe než TV za 40-50 tisíc a to se bavíme o lehce nadpruměrné TV.
uživatel
hobo
22.04.2009, 10:30.26

RE: Upscaling

Správne, kvalitný obraz je hlavne otázkou peňazí.Ale v nizkej cenovej hladine (t.j. TV cca 20 az 30 tis. CZK) je lepšie sa spoľahnúť na upscaling sat.príjmača.
uživatel
atras2
22.04.2009, 11:04.41

RE: Upscaling

za těch 50.000 už se dá poskládat celý kompletní domácí audiovizuální centrum do menšího pokoje včetně HTPC. nebude to žádnej high-end ale ani nejlevnější šmejd a snaha se taky počítá. nakonec většina lidí ani to nikdy mít nebude a vždycky kupuje to nejlevnější a vůbec ani nehledí na smysl a kvalitu, jak potvrzujou prodejci set-top-boxů teď v Praze, těsně před vypnutím analogu.
uživatel
vortimond
22.04.2009, 11:08.28

No nevím

to ale bude hodně chudobné audiovizuální centrum.Nějak si ho ani dost dobře neumím představit.
uživatel
hobo
22.04.2009, 11:16.02

RE: Upscaling

já jo. já mám barvitou představivost :laughing: prosím tě, pro většinu lidí je luxus i HD sat-přijímač.
uživatel
vortimond
22.04.2009, 11:44.42

To je

taky pravda.Ale já tu představivost asi nemám.
uživatel
hobo
22.04.2009, 12:05.02

RE: Upscaling

dost lidi nedá prachy ani za Multi - kdo by to furt přepínal, a koukaj na 55 CRT. Ale zase na druhý straně požadavky na HD a domáci kino, je to rúzné
uživatel
pepiino
22.04.2009, 12:44.39

RE: Upscaling

Pro normální lidi, kterým se zatím nezdá počet a programové složení HD kanálů dostatečné a hlavně, ne každý míří hned nad hranice 30 či 40-ti tis.Kč podle mé vlastní zkušenosti, získané odpozorováním cca 15 různých SD sat.recieverů je kvalitativně dostatečná volba - HD ready plazma 106 + SD reciever Opensat 3500 s HDMI výstupem. Samozřejmě to není HD formát, ale je to lepší než špatné HD. Neboť tam není to očekávání.
uživatel
Hajda
22.04.2009, 12:45.36

Zase

ale když už HD tak to poslouchat z TV?Mám pocit,že HD a domácí kvalitní kino k sobě tak nějak patří.
uživatel
hobo