Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
16.05.2009, 18:03.21

SLOVENSKO a DVB-T

to uz sa konecne dohodli v com sa bude vysielat?? mpeg2 alebo mpeg4..lebo nejak sa uz ani o tom nehovori....tak to vyzera ze ani moje deti este nebudu mat digitalnu televiziu pri takej rychlosti,a to ich este ani nemam.. Rv
uživatel
Dano
16.05.2009, 18:04.29

RE: SLOVENSKO a DVB-T

nebojsa do roku 2012 to musí byť všetko digitálne
uživatel
Jupi
16.05.2009, 18:09.24

RE: SLOVENSKO a DVB-T

no,len uz je polovica roka 2009 a okrem velkych miest som nepocul zeby to este niekde islo
uživatel
Dano
16.05.2009, 18:10.52

RE: SLOVENSKO a DVB-T

a to uz v anglicku amju podzemnu nielen digitalnu ale uz aj v HD kvalite....mali by sme si konecne zacat brat priklad aj z inych statov a nie iba na vychod pozerat
uživatel
Dano
16.05.2009, 18:21.27

Dvbt slovensko

Mozno je to nakoniec dobre,ze sme zaspali dobu(teraz uz provideri nemaju povinnost pouzit mpeg2) a ostry start bude v mpeg4.
uživatel
Kasr
16.05.2009, 18:37.47

@Kasr

Bodaj by boli tvoje slova svate. Vyzera to ale tak, ze tender bol zruseny, aby sa mohlo vysielat v mpeg-2. A to v dove ked cely svet prechadza na MPEG-4 kompresiu, dokonca ciastocne uz aj Nemci.
uživatel
gogo1
16.05.2009, 21:13.58

@gogo1

To tvoje MPEG-4 taky není žádná výhra.Spousta lidí již má zařízení pro MPEG-2,teď to vyhodí a za pár let tu bude DVB-T2.Jinak pokud si myslíš,že ti tam dají nějaké HD,tak sni dál,nato nejsou éčka.
uživatel
martin5
16.05.2009, 22:52.27

RE: SLOVENSKO a DVB-T

Hej, ono sa skúša 5 rokov Trabant, aby vychytali muchy a nakoniec kupia Mercedes bez vyskúšania. Tak mi pripadá DVB-T na Slovensu.
uživatel
Crescenzio
16.05.2009, 23:33.29

RE: SLOVENSKO a DVB-T

No MPEG-4 urcita vyhra je. Na Slovensku, az taky kopec ludi samostatne MPEG-2 boxy nema. A televizory su uz pomerne bezne vybavene MPEG-4 tunerom, satcomba su tiez bezne. A o tom HD snim veselo. A co sa tyka kauzy T2 : 1. nie je to zatial ziadny standard. 2. Do 4 muxov sa na Slovensku v MPEG-4 DVB-t zmestime aj nasledujucich 20 rokov a to aj keby vsetky stanice vysielali HD.
uživatel
gogo1
16.05.2009, 23:35.03

Dodatok

Neviem co by nam pred tym pomohlo vyhodit X x viac MPEG-2 boxov.
uživatel
gogo1
16.05.2009, 23:41.45

@Crescenzio

Na trabant uz nie su ani suciastky. Vid Bratislava.
uživatel
gogo1