| 08.06.2009, 18:48.23 | |
dvojitá anténaZdravím borci. Kedysi dávno som niekde na nete videl parabolu s dvoma rahnami nad sebou pre príjem z tej istej pozície. No teraz na ňu neviem naraziť. Neviete niekto o nejakej? Ide o to, že treba spojazdniť obojsmerný astra2connect + quatro konvertor pre TV na jednej anténe. Poradí niekto? |
![]() disdzo |
| 09.06.2009, 01:04.01 | |
RE: dvojitá anténaBežné parabolické antény majú optimálne ohnisko len jedno, takže ani dve ráhna nad sebou nebudú ideál. Praktické skúsenosti nemám, ale skúsil by som dať vačšiu parabolu a jeden ožarovač dať napriamo a druhým šilhať, prípadne obidvomi. Alebo vyrobiť držiak na mieru a ožarovače LNB dať nad seba. |
![]() Ferrari |
| 09.06.2009, 01:42.51 | |
Ferrarikam jako chceš šilhat?zamysli se,pokud to není na tebe příliš |
![]() pierrepetr |
| 09.06.2009, 02:28.43 | |
pierrepetrDo Pandžábu a späť... Ja netvrdím, že to je ideálne riešenie, ale viem že na E-85 Multibeam som natrepal tri ALPSy a na všetkých išla Astra 23,5 (samozrejme bolo to núdzové riešenie na nevytnutne nutný čas a z vlastnými držiakmi LNB). A takisto si myslím, že na 100-120 tke parabole musí ísť k pôvodnému ožarovaču pre Astra2Connect prilepiť ďalší LNB pre Astru 23,5, aj keď úroveň signálu nebude maximálna, ale určite dostatočná. |
![]() Ferrari |
| 09.06.2009, 03:38.00 | |
RE: dvojitá anténaa co vlnovod pro 2 LNB? |
![]() pierrepetr |
| 09.06.2009, 11:41.37 | |
RE: dvojitá anténaMyslím že to není dobrý nápad. Astra2connect vysílá a bude ti to zahlcovat LNB i když ten uplink je na jiné frekvenci. |
![]() visper |
| 09.06.2009, 12:18.15 | |
visperS tým by nemal byť problém - http://www.skylink.cz/web/structure/19.html#GOtázka: Je možné přes internetový sateliní komplet připojit klasický satelitní přijímač pro příjem televize a zároveň využívat televizi i internet ? Odpověď: Satelitní komplet pro internet je možno využít jen pro službu internetu A2C, televizní službu nelze tímto zařízením přijímat. Jediná možnost je využití využití antény, kde se dá přidat šilhající televizní konvertor pro sousední pozice (19,2°E nebo 28°E). |
![]() Ferrari |
| 09.06.2009, 13:59.34 | |
RE: dvojitá anténaJo, to možná jde, při šilhání ty konvertory na sebe přímo nevidí. Ale kdyby se nějak vymyslelo společné ohnisko, jak to chtěl tazatel, tak to budou prát do sebe plnou silou. |
![]() visper |