| 19.07.2009, 07:35.04 | |
Pomoc se sdílenímVlastním přijímač HD Topfield 7700 hsci , který používám zatím jako hlavní v obýváku (přízemí), ale neumí sdílet, potřebuji poradit další přijímač HD na kartu Skylink,který bych použil nově jako hlavní a TF jako druhý v ložnici (patro), jde mi o to , abych mohl vyvést koaxiál takzvaně už za zdí z nového přijímače, jen vnitřkem domu, abych nemusel dělat novou díru do zdi od paraboly na druhý koax, díky :))) |
![]() jurkaturk |
| 19.07.2009, 08:16.40 | |
RE: Pomoc se sdílenímZapomeň! |
![]() Enik |
| 19.07.2009, 08:19.49 | |
RE: Pomoc se sdílenímA co chces sdilet?Kartu, nebo konvertor, resp. L-pasmo?Kartu muzes jedine bezdratove, a to druhe je uplna hovadina.Oba prijimace museji mit svuj separovany svod/koax/ od talire.Jinak bys mel silne omezeny provoz pri provozu obou prijimacu. |
![]() Saxon |
| 19.07.2009, 08:24.09 | |
jirkaturkMáš to pomotané a pleteš si sdílení karty a připojení přijímačů k parabole :))) ;P , musí být dva koaxy a twin lnb :8) |
![]() drobeček |
| 19.07.2009, 08:24.20 | |
Pokud jde o LNBJedna moznost vlastne existuje, ale ta je svou porizovaci sumou v tomto pripade rovnez hovadinou. |
![]() Saxon |
| 19.07.2009, 10:28.36 | |
RE: Pomoc se sdílenímHm!! takže se nevyhnu vrtání nové díry přes zeď na druhý koax, já myslel, že prostě jenom z hlavního přijimače už za zdí vytáhnu koax do patra a tento bude nezávislý na prvním, takže jestli tomu rozumím dobře, tak jedna parabola,jeden konverktor se dvěma výstupy a tím pádem dva koaxy přes zeď :(( |
![]() jurkaturk |
| 19.07.2009, 10:38.31 | |
Asi LoopNeměl jsi na mysli, propojení pouze ty dva recievery přes koax, jestli ano, tak to fungovat bude, pokud budeš mít ten první receiver vypnutý, tak ten druhý zapneš. Stejně by jsi musel mít ještě jednu kartu, anebo přenášet jednu kartu z jednoho receiveru do druhého. Ale stejně je lepší řešení twin lnb a další karta. |
![]() netace |
| 19.07.2009, 11:38.30 | |
RE: Pomoc se sdílenímMěl jsem na mysli stejně, že budu mít dva přijímače a dvě karty, řešení jednoho přijímače ve vypnutém režimu je pro mne nepřijatelné, protože já se budu dívat dole na porno a žena nahoře na program s vařením, aby mě nerušila :))) Takže tedy budu muset protáhnout ještě jeden koax ke druhému přijímači nedá se nic dělat a dám na parabolu ten twin lnb, díky kluci za osvětlení problému R^ |
![]() jurkaturk |
| 19.07.2009, 12:03.42 | |
RE: Pomoc se sdílenímDva přijímače a dva koaxy každopádně, ale karta při vhodně zvolených přijímačích stačí jedna a tedy i jedno předplatné pro dvě TV nezávisle... ;) |
![]() drobeček |
| 19.07.2009, 12:19.13 | |
RE: Pomoc se sdílenímtím je myšlenohttp://shop.olmi.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=860&track_mod=souvis |
![]() netace |
| 19.07.2009, 12:25.10 | |
RE: Pomoc se sdíleníma nebo taky něco jiného |
![]() netace |
| 19.07.2009, 12:34.55 | |
RE: Pomoc se sdílenímpropojení přes RS232 nebo LAN :8) |
![]() drobeček |
| 19.07.2009, 16:41.58 | |
RE: Pomoc se sdílenímDobře kluci, tak mi poraďte jaký přijímač , abych tedy nemusel mít dvě karty, pokud je to ,ale oficiální, protože nechci přijímat na jednu kartu ve dvou přijímačích, bude to v jednom domě a opravdu jen pro mou rodinu, já vím, že se bude někdo smát, že jsem tak úzkoprsý, ale mám takové zaměstnání, že jakékoliv pirátství by mě mohlo připravit o práci, myšleno vážně, kvůli pár stovkám za kartu o ni nechci přijít. Ještě dotaz co je to propojení přes RS 232 nebo LAN jak psal Drobeček, nejsem úplný neználek, ale tyto odborné termíny mi unikají, tak zkuste odpovědět jako začátečníkovi, radši !! dík :))) |
![]() jurkaturk |
| 19.07.2009, 17:04.40 | |
Pomoc se sdílenímOni tym mysli propojit dva prijimace pres konektor RS 232 - to ma vetsina prijimacu. Pak nektere prijimace umoznuji sdilet jednu kartu Skylink, UPC nebo jine, t.j. jedna karta, jedno predplatne a dva nezavisle prijimace - dva koaxialy - twin lnb (dva vystupy). Ktere prijimace pouzit ? Viz Google. Legalni nebo spise neni zakazano. Jina moznost je pouzit dratovy nebo bezdratovy splitter (rozbocovac. Treba Smartwi nebo jine viz Google. Jeden server a do nej orig. karta, do prijimacu tzv klientske karty. Propojeni Lan je jako u pocitacu vytvoreni male domaci site. Nektere prijimace to zvladnou jako pc... Zase viz Google... Anebo na vse odbornik. :)) |
![]() aslivins |
| 19.07.2009, 17:09.00 | |
RE: Pomoc se sdílenímOk dík studuji na netu a hlava nebere holt je už trošku šedivá, ale já na to přijdu :))) |
![]() jurkaturk |
| 19.07.2009, 17:26.33 | |
Pomoc se sdilenimTady to mas primo na Parabole : https://www.parabola.cz/forum/topic-36665/ ;) |
![]() aslivins |
| 19.07.2009, 17:34.17 | |
Pomoc se sdilenimJinak natady na Parabole Saxon doporucuje na jinem miste tito prijimace na sdileni karty : openboxshowbox dreamsky/dreambox - to je ale trochu jine kafe operacni system linux R^ |
![]() aslivins |
| 19.07.2009, 18:08.20 | |
Pomoc se sdilenimJak jsem brouzdal po nete prijimacu co by vyhoveli je vice napr. dobry by byl KOSCOM HD7400 - viz test tady na Parabole ale tvuj problem bude v tom ze bys potreboval dva nove prijimace. Tak bud napr. prodat ten Topfield a koupit dva Koscomy ... cca 2 x 7 700 kc. Anebo koupit jiny prijimac k tomu Topfieldu ale sdileni by bylo mozne jen pomoci card splitter jak jse, psal vyse... prodej viz Google.Jine reseni asi nebude... :(( Preji hodne zdaru a dobry vyber. |
![]() aslivins |
| 19.07.2009, 18:20.14 | |
RE: Pomoc se sdílenímDíky chlapáci :))) prdím na to, rozhodl jsem se tak, jelikož do ložnice nepotřebuji HDTV přijímač a stačí normální,tak zítra zajdu za známým, který má obchod se sat. technikou a zadám mu zakázku, tedy aby mi prodal normál přijímač se skylink kartou, twin konverktor na parabolu a vše zprovoznil, myslím, že se i s prací to znamená provrtání zdi a instalace, tak aby to fungovalo vlezu do 6 000 Kč i s ofiko kartou Skylink a už to řešit nebudu, protože on ručí za to, aby to fungovalo, prostě si to nechám udělat od něj a budu ležet na gauči a čubrnět , na to jak pracuje a snaží se, není to lepší varianta ? Šlo mi o to, že cca za rok končí u nás pozemní vysílání, stejně bych musel kupovat setopbox, kde by stejně nebylo tolik programů jak na sat. přijímači, takže to udělám cestou nejmenšího odporu a v ložnici to vyřeším ve výhledu, tak na 5 - 8 let, souhlas, nebo je to blbost ?? :))) :))) |
![]() jurkaturk |
| 19.07.2009, 19:06.58 | |
Pomoc se sdilenimSouhlas ! Lepsi lezet na gauci a cubrnet nez si lamat hlavu. Na to jsou jiny... :laughing: Ale vazne dobry odbornik vzdy poradi... nebo by mel. |
![]() aslivins |
| 20.07.2009, 11:22.56 | |
RE: Pomoc se sdílenímTakže jsem koupil další HD přijímač, twin konverktor, kartu Skylink a mám po problému :))) :))) :))) |
![]() jurkaturk |