Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

3D televize

jakou 3D TV 100hz do 30000kč (jestli teda něco je)

fofo1
Registrace: 8/2016
Příspěvků: 220
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 55
Odpověď v diskusním vlákně
 

komoca

ty ses nám tady nějak rozjel :O

poklopec

pokl
Registrace: 11/2014
Příspěvků: 921
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pokl

To víš, měl jsem banán. :)

komoca
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 384
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pokl

Oprava citron.

komoca
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 384
Odpověď v diskusním vlákně
 

komoca

opět spor zdali je lepší lcd technologie a její všemožné vychytávky nebo oled technologie.Řekni na rovinu,žes koupil tv na dvě věci a teď se ji tady snažíš všemožně obhájit.Těch diskuzí ohledně lcd versus plazma tady byly stovky.

agamon
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 318
Odpověď v diskusním vlákně
 

@agamon

Co to meleš ty lopato, neumíš číst viz. výše. Když jsem kupoval LED SONY tak se tu OLED ještě neprodávaly. Se svou TV jsem spokojen. Já nic neobhajuji, mi jedno na co kdo čumí. Za prvé pořádně čti a pak se zamysli a až pak piš. :laughing:

komoca
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 384
Odpověď v diskusním vlákně
 

@agamon

A už nehul diskuze byla LED, OLED. :laughing:

komoca
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 384
Odpověď v diskusním vlákně
 

@agamon

Hele budou Vánoce, napiš Ježíškovi o trochu mozku, třeba se slituje. :)))

komoca
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 384
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: 3D televize

Osobně mám špatnou zkušenost s kvalitou Sony Bravia.
Takže to je statisticky 50/50.
Televize jsou ve stejné technologii plus minus stejné od všech výrobců. Liší se sw, a to drobně.
Vybírejte technologii - a až potom značky.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Antonín

Teď to nemyslím zle. V jedné komedii byla hláška: Amerikamskoje, Sovětskoje, vsjo zdělano na Taiwaně.

komoca
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 384
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: 3D televize

3D tv taky plánuji, ale je mi jasné, že bych si měl pohnout, dokud jsou ještě nějaké na trhu. Prodejci říkají, že ty 4K modely už 3D nejsou a že se už defacto ani nevyrábí..

Když už se bavíme o televizích, mám třeba Sharpu, která má extrémní problémy s HDMI.. televize mnohdy problikuje (obraz+zvuk na dobu 5 vteřin) a to dělá do zblbnutí. Mnohdy je na vině třeba zapojená vypnutá domácí anténa, někdy bliká bezdůvodně. Už jsem častokrát otevíral okno, že se proletí, ale ještě přežila :)

Vu+ Uno4KSE, VU+Duo2, OpenATV 6.4, Gibertini 150 cm, LNB inverto single black ultra / FreeSat by UPC Direct, Digi TV, DVB-T (CZ, SK, PL)

jonnyq
Registrace: 9/2008
Příspěvků: 874
Odpověď v diskusním vlákně
 

QLED a OLED

QLED TV
Sú to LED televízory, ktoré využívajú kvantové body na zvýšenie výkonu Tieto TV dokážu reprodukovať viac farieb ako LED televízory bez kvantových bodov. QLED majú kvantový bodový filter, rafinovanú zlúčeninu hliníka, ktorá pomáha zvyšovať efektívnosť pri prechode svetla. Tým vytvára širšie i presnejšie farby.

OLED TV
Sú to organické diódy vyžarujúce svetlo. OLED sú vyrábané s organickými zlúčeninami, ktoré sa rozsvietia pri napájaní elektrickej energie.

Poznáte vôbec hlavné rozdiely medzi QLED TV a OLED TV

1. rozdiel je v úrovni čiernej, t.j. schopnosť zobrazovať hlbokú, tmavú čiernu, čo je najdôležitejším faktorom pri dosahovaní vynikajúcej kvality obrazu. Hlbšia čierna umožňuje vyšší kontrast a bohatšie farby s realistickejším obrazom. OLED má navrch..
OLED +
QLED -

2. rozdiel je v jase obrazovky
Pokiaľ ide o dokonalý jas, televízory QLED majú značnú výhodu. Televízory QLED vyžadujú vynikajúci objem farieb, čo znamená, že dokážu zobraziť všetky farby v dostupnom spektre jasnejšie, bez straty sýtosti. Pridanie kvantových bodov im umožňuje získať ešte jasnejšie farby.
OLED -
QLED +

3. rozdiel v dobe odozvy
Čas odozvy sa vzťahuje na čas potrebný na zmenu jednotlivých diód z „on“ na „off“. Pri rýchlejšom čase odozvy dochádza k menšiemu rozmazaniu pohybu. OLED v súčasnosti ponúka najrýchlejší čas odozvy na akúkoľvek televíznu technológiu, ktorá sa dnes využíva.
OLED +
QLED -

DM9204K Dual FBC DVB-S2X Multistream+2xDVB-S2X+DVB-T2/C,DM9004K Dual DVB-S2X Multistream,ARMTBS2910+TBS5925USB,Datacomp Arion i7 Turbo 5,4GHz,RAM 64 GB,SSD 2TB+TBS6903X Dual DVB-S2X Prof,Fuba DAA110A IBU Twin,DG380S = 60°E-34,5°W,Fuba DAA850 4xIBU Twin.

Maneto
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 5 044
Galerie: Maneto
Odpověď v diskusním vlákně
 

QLED a OLED

4. rozdiel v zobrazovaní uhlov
Pri obrazovkách QLED je najlepší pozorovací uhol pri sedení priamo oproti TV. Kvalita obrazu sa zhoršuje pri pohybe do boku alebo hore a dole. Naopak OLED je možné vidieť bez deformácie jasu pri drastických uhloch pozorovania.
OLED +
QLED -

5. rozdiel v životnosti
Výsledky tejto vlastnosti hovoria v prospech QLED televízorov...
Doteraz nepreskúmaná životnosť OLED TV z dôvodu využívania organických procesov, pri ktorých časom prirodzene dochádza k opotrebovaniu... Napr. po x rokoch.
OLED -
QLED +

6. rozdiel v spotrebe energie
OLED panely sú veľmi tenké a nevyžadujú žiadne podsvietenie. To je dôvod prečo OLED televízory majú tendenciu byť ľahšie i tenšie ako QLED televízory. Majú aj menšiu spotrebu energie.
OLED +
QLED -

7. rozdiel často tu spomínané vypálenie obrazovky
Keďže televízory QLED nie sú náchylné na vypálenie obrazovky, majú túto vlastnosť lepšiu. Na druhej strane, ak by ste chceli vypáliť OLED obrazovku, tak by ste museli celé rokoy sledovať televízne programy v najjasnejšom možnom nastavení...
OLED -
QLED +

Tak a teraz vyberaj ;)

DM9204K Dual FBC DVB-S2X Multistream+2xDVB-S2X+DVB-T2/C,DM9004K Dual DVB-S2X Multistream,ARMTBS2910+TBS5925USB,Datacomp Arion i7 Turbo 5,4GHz,RAM 64 GB,SSD 2TB+TBS6903X Dual DVB-S2X Prof,Fuba DAA110A IBU Twin,DG380S = 60°E-34,5°W,Fuba DAA850 4xIBU Twin.

Maneto
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 5 044
Galerie: Maneto
Odpověď v diskusním vlákně
 

QLED a OLED

dobré zhodnocení 4:3,i když tyto věci znám, bral bych oled i vzhledem k tomu,že ceny klesly již na trochu přijatelnou úroveň. Dokonalá černá vytváří i krásny hluboký obraz.Panel je 120Hz 10bit. Barvy 1 miliarda, oproti 1 milionu u LCD.Barvy jsou nádherně přirozené, záleží však jak si TV každý seřídí podle svého.
-teď pro mistra Komoca-modely LG Oled 2017:po zapnutí tv se v pravidelných intervalech obraz oku nepozorovaně pohybuje,tím se eliminuje možný šum a též, aby nevznikal statický obraz, který je nejvíce náchylný k případnému vypálení oled. Dále po každém vypnutí TV do pohotovostního stavu po dobu 6 minut probíhá automatická regenerace obrazovky. Dále v menu je funkce pojmenovaná jako obnovovač pixelů, která se spouští ručně.Regenerace panelu trvá cca 1 hod a potom je jako nový.Doporučuje se tuto funkci spustit 1x za 2-3 měsíce.
-jinak životnost panelu je udávaná 100 000 hodin t.j.např. při provozu 10 hodin denně cca 27,4 let. Potom sice po této době jas panelu klesne na polovinu, ale je stále bohatě dostatečný.

fergus
Registrace: 12/2007
Příspěvků: 382
Odpověď v diskusním vlákně
 

@komoca

Tiež by som rád vedel prečo čakáš až zlacnia QLED TV... :lookaround: Ja čakám až zlacnia OLED... ;)

DM9204K Dual FBC DVB-S2X Multistream+2xDVB-S2X+DVB-T2/C,DM9004K Dual DVB-S2X Multistream,ARMTBS2910+TBS5925USB,Datacomp Arion i7 Turbo 5,4GHz,RAM 64 GB,SSD 2TB+TBS6903X Dual DVB-S2X Prof,Fuba DAA110A IBU Twin,DG380S = 60°E-34,5°W,Fuba DAA850 4xIBU Twin.

Maneto
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 5 044
Galerie: Maneto
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Maneto

Vypálení obrazovky.Netvrdím, že to udělá každá OLED. Ale zaráží mě, že v autorizované TV opravně Nova na Nádražní ulici v Ostravě neuznali reklamaci na OLED LG za 80 tis., že je to normální, stává se to a časem to zmizí. Nechápu jak to může zmizet. Klidně tam zavolej. Já tu TV kámošovi pomáhal vyložit z auta, nemá nouzi o prachy, ale druhá drahá TV pokažená během roku, to nasralo i jeho.

komoca
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 384
Odpověď v diskusním vlákně
 

@fergus

Já psal o modelu 2016!

komoca
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 384
Odpověď v diskusním vlákně
 

@fergus

Jasně jsem napsal po roce!!!! Je potřeba pořádně číst. To říkám i podřízeným v práci. Čtěte ty maily pořádně a až dokonce, jinak může vzniknout problém.:)))

komoca
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 384
Odpověď v diskusním vlákně
 

LG 55EG9A7V

na recenzi jsem našel toto
Pozor PODVOD ! Televize vůbec nemůže zobrazovat bílé plochy
death-bob
Tyhle typy televizí vůbec neumí zobrazit bílou barvu. Vždy celý obraz zšedne. Na podpoře LG mi řekli, že to vůbec nemám připojovat k PC. Že je tahle vlastnost v manuálu, který jsem dostal s televizí. Čtení webových strá...

- Nedokáže nikdy zobrazit na obrazovce více než jen několik procent bílé barvy najednou ! Pak obraz naprosto ztratí kvalitu.
- Nesmí zobrazovat statický obraz který je v počítači běžný.
- Pouze pro sledování neustále běžící televize.
- Automatické funkce ovlivňující obraz nejdou

fofo1
Registrace: 8/2016
Příspěvků: 220
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: 3D televize

na czc.cz ji maí i s dárkem Soundbar R^

poklopec

pokl
Registrace: 11/2014
Příspěvků: 921
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Maneto

Dobré porovnání. R^

komoca
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 384
Odpověď v diskusním vlákně
 

komoca

a nemáš náhodou vypálené pixely ty, píšeš jak se ti to hodí a sám nečteš co píší ostatní a hrubě každého napadáš. Ptáš se v příspěvku "Dobře, tak nám vysvětli to opatření proč modely 2017". A najednou to je taky špatně. S tebou nemá cenu diskutovat,jsi namyšlený arogantní asi nějaký samozvaný šéf, pod takovým pokřiveným člověkem bych pracovat opravdu nechtěl. Neumíš se ani slušně chovat, každého hned napadáš a proto dál odmítám s tebou něco řešit.

fergus
Registrace: 12/2007
Příspěvků: 382
Odpověď v diskusním vlákně
 

@fergus

Nepíšu jak se mi to hodí. Od začátku jsem psal po jednom roce tzn. rok výroby 2016. A samozvaný určitě nejsem.

komoca
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 384
Odpověď v diskusním vlákně
 

@fergus

A pokřivený už vůbec ne. :laughing:

komoca
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 384
Odpověď v diskusním vlákně
 

@fergus

Proč si mé urážející příspěvky ještě nenahlásil? S novým premiérem je to v tomto státě zase cool. :)))

komoca
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 384
Odpověď v diskusním vlákně
 

komoca

mě se zdá že ty se tady chceš enom dohadovat :(((

poklopec

pokl
Registrace: 11/2014
Příspěvků: 921
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 55
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra