Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

Citlivost monobloku na Astra 1 a Astra 3

Mohl bych poprosit někoho ochotného o radu, co dělat, když jakmile pohnu s parabolou do strany max o pár mm, tak okamžitě ztrácím signál.
Na štědrý den mi vypadl úplně signál na astru 3. Po hodině všelijakého natáčení jsem pak vyměnil monoblok za jiný a pár stanic na Astře 3 mi fungují. Vše je ale s kvalitou signálu kolem 50 procent. Některé primy(např. MAX,ZOOM)nebo Eurosport 1,2 mi ukazují úplně bez signálu.Jakmile jen napružím parabolu bez pootočení, signál okamžitě mizí. Prostě těch 50 procent je maximum co doženu a víc ani boha. :-(
Nevím už co, jak natočit, abych signál zlepšil. Dřív jsem míval kolem 70 procent.
Podotknu k tomu, že diseqC mám nastavený správně, protože na Astře 1 mi nějaké programy taky fungují. Mohlo by třeba pomoct ještě blok posunout v krčku dopředu nebo dozadu?
Předem děkuji dobré duši, která mi bude ochotná poradit.
Míra.

pivisek1
Registrace: 6/2010
Příspěvků: 17
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 41
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Citlivost monobloku na Astra 1 a Astra 3

nejspíš máš pohnutou elevaci = nastavení paraboly nahoru-dolů, parabola se nenastavuje jen do strany vlevo vpravo, ale taky nahoru-dolu a taky natočení konvertoru v úchytu (skew) na maximum kvality signálu) ;)

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pivisek1

skus presne to co ti radi lance vymena lnb nepomoze

vlado 07
Registrace: 8/2016
Příspěvků: 466
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Citlivost monobloku na Astra 1 a Astra 3

Obojí už jsem také zkoušel...Naklápění nahoru a dolů jsem tedy zkoušel pouze napružením paraboly, ale ať nakloním nahoru, nebo dolů,vždy mi signál padá... Natočení v úchytu jsem taky dělal... Tím jsem se dostal aspoň na těch sledovatelných 50 procent. Místo vodorovně mám teď blok nakloněn čočkou na astru 1 mírně dolů. Toto natáčení řešilo jen max 3 procenta v signálu, ale ty programy co teď nemají vůbec signál, nemají ani nadále. Ještě upřesním, že parabolu mám 100cm, takže by to mělo být si myslím stabilnější a ne tak citlivé. U několika lidí jsem už sám astru a všeobecně skylink zprovoznil. A teď sám sobě poradit nedokážu. :-(

pivisek1
Registrace: 6/2010
Příspěvků: 17
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pivisek1

Pozor taky - né každý přijímač má stejnou citlivost a ta se také s časem mění ... . Pokud máš možnost použíl jiný přijímač - zkus to... . A dej vědět jak to dopadlo.:8)

mkolega
Registrace: 12/2016
Příspěvků: 165
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Citlivost monobloku na Astra 1 a Astra 3

No jak píše lance, ale nikdo neví, jak to tam máš. Udělej to takhle, at Tě neplete ten monoblok. Postav se za parabolu a ten druhý krk na levé straně omotej hadříkem a gumičkou /to je astra na 19/, at Tě neplete a at na něm nemáš signál. V nastavení tuneru dej diseqC A/B zatím jenom A-astra3 /23-skylink/. Jemně povol parabolu a hledej nejlepší signál doleva-doprava. Až ho budeš mít, jemně vyzkoušej nahoru-dolu. Vždy jemně zafixuj při nejlepším signálu. Potom vyzkoušej monoblok v uchycení co nejvíc k parabole, nebo od paraboly. To by v tom byl čert, aby jsi těch 70% z toho nedostal. No a pak, při odstranění hadříku a nastavení diseqC B-astra1-de, by měla astra1 začít automaticky fungovat. Dolat ještě tzv. skew, uchycení monobloku v držáku, aby kopírovalo parabolu. Doufám, že nemáš 60-ku parabolu. Skoro všichni odborníci jsou na blacklistě, tak se musíš uspokojit s amatérským přibližným návodem...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 084
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mkolega

Mám bohužel doma jen 4x Arivu 203.
Do štědrého dne mi všechny programy fungovaly bez problému. Ráno jsem zapnul Tv a signál v háji...Tak jsem si říkal, že asi foukal vítr a pohnul s parabolou...Tím jsem to asi celé rozhodil. Vyměnil jsem monoblok za nějaký starší a signál naskočil. Dnes jsem zkoušel dát znovu ten původní a jediná změna byla ta, že jsem na nova, prima byl někde kolem 56%, ale CT mi zas padla na 44%. A opět jsem mohl natáčet, naklápět jak jsem chtěl a kvalitnějšího signálu jsem se nedočkal.

pivisek1
Registrace: 6/2010
Příspěvků: 17
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tukan

Dobře. Moc děkuji.
Parabolu mám stovku. Zítra si s tím tedy zas pohraji podle toho, jak píšeš.
Cca 50m od baráku mám vzrostl= stromy... To by přeci taky neměl být nějaký zásadní problém, ještě k tomu, když jsou teď bez listí né?

pivisek1
Registrace: 6/2010
Příspěvků: 17
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pivisek1

Ty stromy se tu už několikrát řešily, nahrubo to zjistíš nerovnoramenným trojúhelníkem 90-60_30° na libele. použiješ úhel 30° špičkou k oku a přepona nahoru. Na libele zkontoluješ vodorovnost a nesmíš vidět po přeponě žádnou překážku.(návod od "pierrepetr")

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 909
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pivisek1

...to jsou všechno základy -, dobře nastavit parabolu (100 je náročnější na přesnost nastavení), zkontrolovat svod (při problémech např. zapojit na náhradní samostatný koax), pokud máš zapojeno více přijímačů na monobloku tak všechno odpojit a zkoušet jen jeden testovací přijímač, stromy v cestě signálu žádné být nesmí !!! vem si obyčejný trojúhelní 30/60st a vodní váhu a zkontroluj jestli vrcholky stromů jsou pod horizontem 30st od paraboly směrem na družici, vadu přijímače jsi doufám vyloučil výměnou za jiný kus Arivy...?

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Citlivost monobloku na Astra 1 a Astra 3

pak ještě zkontrolovat tvar paraboly jestli ti na ní nezaúřadovali nějací vandalové...

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Citlivost monobloku na Astra 1 a Astra 3

aj ja som maval taky problem,zhodil som monoblok dole,namontoval som jednoduchy konventor s tym som nasteloval parabolu ako ma byt a znovu vimenil konventor za monoblok,pretoze s monoblokom sa velmi zle steluje parabola

richelie
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 64
Odpověď v diskusním vlákně
 

Je to marný,marný,marný

Se 100cm jsi neměl do nastanení paraboly vůbec šahat.Tak to hleď nastavit na max.dle "teploměrů".

Monoblock vyhoď a zajeď si pro jednoduchý konvertor.
S monoblockem na 100-ce je hodně velký kompromis.

Jinak 19-ka jde na pokličku,s 23-kou jsou problémy....tedy někdo má problémy.

Vše za předpokladu,že je parabola v pořádku. R^

Femr, to bylo natáčení..... dnes TBS 5925 na 105cm a SG2100, 85E - 30W,olomoucký kraj, W98, W2000, WXP, Vista,W7(64) na plátno 250cm.

Kamil_k4
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 3 838
Galerie: Kamil_k4
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pivisek1

Ještě si nepsal, jestli máš monoblok s dlouhým krkem, jak se to chovalo při axiálním posuvu dopředu - dozadu k parabole.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 909
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pivisek1

Pivisek pise, že zitra bude laborovat - do té doby zřejmě nebude reagovat, snad si bude zde dál číst reakce. Nemyslím si, že od Štědrého dne se 50 m vzdálené stromy nějak výrazněji posobí na jeho cestu - satelit - parabola... . No uvidíme co zjistí ... . :8)

mkolega
Registrace: 12/2016
Příspěvků: 165
Odpověď v diskusním vlákně
 

Re: Citlivost monobloku

Může to být několik záludností. Obdobný případ jsem měl že byla popraskaná izolace koaxu a dostala se tam vlhkost. Kvalita signálu padla na polovinu až třetinu. Zkus na vyzkoušení propojit samostatným novým koaxem. Rovněž může být problém v tom, že to může ovlivňovat některý ze zapojených přijímačů. Zkus všechny ostatní odpojit od kabelu a zkoušej pouze s jedním přijímačem.Někdy se stane, že praskne objímka držáku konvertoru a ten se vychýlí mimo ohnisko. Ale v tomto případě to asi budeš mít v pořádku.

pepa12
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 203
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Citlivost monobloku na Astra 1 a Astra 3

Není důvod řešit u příjmu 23+19e na 100 výměnu MB za solo LNB nebo dumat nad axiálním posuvem LNB dopředu dozadu (s tím si může hrát až na úplný konec když je vše ostatní nastaveno) ... vzhledem k popisovaným problémům to nic podstatneho nemůže vyřešit! Tazatel má zjevný podstatnější problém jinde (třeba v drátech. konektorech...???). Na parabolách 70-100 s monoblokem na 23+19 se prostě jednoduše vše nastaví na nejlepší signál na 23 v ohnisku (v obou polarizacích) a 19e se pak vždycky čapne automaticky, 19 pojede vždycky a není to priorita, priorita je nejlepší možný příjem 23. Pokud má někdo nervy že na 19 nemá s MB takovou rezervu jako se solo LNB, tak pro mě za mě ať si tam dá namísto quad MB solo quad LNB + 4x diseqC, pro běžného usera nevidím důvod

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

pivisek1

letos jsem řešil pár případů, kdy parabola dostala přímý náraz (větrem zepředu, na první pohled to nebylo vidět, jednalo se o mírné promáčknutí (prohnutí) u korpusu za který je talíř přichycený. Viditelné to bylo pouze z boku.

zgemma h7s, t-90 rozsah 39E-1W, fix paraboly 46E, 5W, 36E

gunter
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 3 000
Galerie: gunter
Odpověď v diskusním vlákně
 

@gunter

.... R^

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

@konas

Krk mám maximálně 5 cm. Dnes už jsem to nezkoušel posouvat, protože parabolu mám na rodinném domu a musím to díky 100ce parabole vše štelovat ze žebříku. A než bych zase vyndal žebřík, tak by byla tma. Zítra dopol budu laborovat a snad k něčemu dospěji. Jak jsem již psal... Do vánoc s tím problém nebyl. Pak z ničeho nic byla Astra na 45/10 takže bez signálu. Než jsem zjistil, že to nebylo větrem, ale padnul monoblok, tak jsem s tím točil, jak o pouti na kolotoči. :))
Nicméně dnes jsem tam dal zpátky původní a už opět fungoval, ale jen na těch 50%.

pivisek1
Registrace: 6/2010
Příspěvků: 17
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Kamil_k4

Njn. To už vím taky, že jsem na to neměl sahat. Ale první co mě napadlo bylo s tím cuknout.
Mám ještě 70cm parabolu. myslíš, že s tím by to bylo jednodušší?

pivisek1
Registrace: 6/2010
Příspěvků: 17
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pepa12

Kabel připravím a zítra taky vyzkouším. člověk by neřekl, co vše může být za problém. :O

pivisek1
Registrace: 6/2010
Příspěvků: 17
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Citlivost monobloku na Astra 1 a Astra 3

Ještě jedno doplnění. Ten monoblok je Zircon M-443 a je to quad 0,2db.
Nevím jestli je to nějak podstatná informace. Je starý asi tak 5mesíců a kupoval jsem ho, že je přímo schválený/do pororučený Skylinkem...

pivisek1
Registrace: 6/2010
Příspěvků: 17
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pivisek1

a ten přijímač jsi prohodil a odpojil všechny ostatní atd??

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lance

To ještě ne. Až zítra. Ale mám ještě jeden úplně nový přijímač, tak ho zítra připojím na přímo extra kabelem a pak můžeme zas vyřadit nějaké příčiny snad...

pivisek1
Registrace: 6/2010
Příspěvků: 17
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Citlivost monobloku na Astra 1 a Astra 3

Pivísku,netaháš nás tak trošku za nos? :laughing:

Femr, to bylo natáčení..... dnes TBS 5925 na 105cm a SG2100, 85E - 30W,olomoucký kraj, W98, W2000, WXP, Vista,W7(64) na plátno 250cm.

Kamil_k4
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 3 838
Galerie: Kamil_k4
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 41
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra