Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: LCD, plazmy, CRT...

TV(Samsung)-dlna-PC(Win7)

Zdravím zkušené a znalé sdíleče(ve vší počestnosti).Ze zvědavosti jsem zkusil připojit tv k počítači a vyzkoušet pustit film v televizi uložený v PC.Po nazdílení(povolení)filmu uloženém v C/user/document/film v pohodě spustím a koukám.ALE jelikož mám v PC i velký disk(8TB)extra na ukládání filmů zkusil jsem nazdílet i tento.ALE ejhle tv tento disk "nevidí".Proto se ptám.Umí televize obecně vidět i nasdílenou složku ne NEsystémovém disku?Nebo něco dělám špatně?Nebo je to jen "vada" Samíka? :bigeyes: Díky předem.

Vu+Solo4K/TechnoTrend S2-3650 CI DVB-S2/Emme Esse 125 Al

Badis2
Registrace: 4/2015
Příspěvků: 454
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 45
Odpověď v diskusním vlákně
 

@habr

DLNA serveru je uplne suma fuk co je ve sdilenejch slozkach.

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bublajs

Ne když k tomu používáš w..media player..........je zajimavé že některé kontejnery se mi v něm ani neobjevily a v serviu vše v pohodě........pokud je jiný dlna server ve WIn 10 tak to mi uniklo........třeba philips z mojeho podpisu nepřehraje z usb AVI z AVC......a přes Servio v pohodě.

Philips 55PUS8303/12 - APEBOX C2 4K - apka O2 TV , Skylink live TV - Philips 40PFL6606H/12 - Opticum SLOTH Combo Plus Philips 32PFL6626H - TESLA MediaBox XA400 Android TV

habr
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 7 097
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV(Samsung)-dlna-PC(Win7)

to bych nevidel jako problem WMP , ale problem tech renderu, ze si s tim neumej poradit. mam jich taky vic a neco jde jen nekde. od ty doby co mam NAS WMP nepouzivam, jen to vidim ze to je v siti a ze to funguje.
jinak dost dobre nechapu proc bych si mel instalovat 150MB kdyz instalacka mnidlna ma par kB :)
stale je tu moznost obejit dlna ve win tim, ze namontuju windowsi adresar v linuxu a ten pak pomoci njk dlna serveru poslu dal.
dalsi moznost je pouzit DLNA server kterej ma v sobe KODI. KODI ma v sobe dokonce DLNA render. obe funkce jsem vyzkousel jak ve win tak v androidu.

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

Badis2

To je problém, propojit výstup HDMI z PC (pokud ho má) se vstupem HDMI TV Samsung? I kabel existuje dlouhý.

Mirko.
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 440
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Mirko.

bohate staci zarizeni propojit LANem :) klidne kilometrama lana. ovladas televizi a ne pocitac :) DLNA je standart pro domaci sdileni multimedii :)

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bublajs

Jasně, že máš pravdu, Já měl na mysli vyzkoušet, aby věděl, kde hledat chybu...

Mirko.
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 440
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV(Samsung)-dlna-PC(Win7)

chybu by mel hledat v nastaveni knihoven WMP, v nastaveni sdileni slozek, v pravech k nim ?? tezko rict. me to funguje z vicero adresaru na vice fyzickejch discich. defaultne je pro sdileni DLNA pouzitej adresar /users/uzivatel/videos

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV(Samsung)-dlna-PC(Win7)

Sdílení ve Windows je nanic,pro mou tv Samsung v pohodě PS3 media server v PC a přehraji vše po síti jen to neumí ex.titulky musí být v kontejneru mkv s filmem ,seriálem. Pro android box používám jako server Kodi a vše ok. Gbitová síť a server v PC na více tv.

Vu+Uno 4 K Se

Laik
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 481
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV(Samsung)-dlna-PC(Win7)

Mirko - Problém to není.ALE jak to budu vlastně ovládat?Přetáčet,pauzovat?Jasně když to propojím přez HDMI ono to logicky BUDE fungovat.ALE tím nezjistím proč to nefunguje přez dlna jak jsem chtěl. :bigeyes:

Vu+Solo4K/TechnoTrend S2-3650 CI DVB-S2/Emme Esse 125 Al

Badis2
Registrace: 4/2015
Příspěvků: 454
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV(Samsung)-dlna-PC(Win7)

bublajs - V pořádku.Taky to tipuju na problém mezi židlí a klávesnicí.Jen mi jde o to zda lze nasdílet adresář lhostejno kde uložený v PC na jakémkoliv HDD a jestli tv konkrétně Samik s tím nemá problém.Ano podařilo se mi nasdílet složku na Céčku/knihovny/video. Tam když nakopíruju film tak ho v tv vidím a spustím. Stejným způsobem jsem nazdílel jiný HDD a televize ho prostě nevidí.Je možné že jiný než systémový disk se nastavuje(sdílí) jináč(třeba kvůli bezpečnosti) a to jsem neprovedl správně.

Vu+Solo4K/TechnoTrend S2-3650 CI DVB-S2/Emme Esse 125 Al

Badis2
Registrace: 4/2015
Příspěvků: 454
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV(Samsung)-dlna-PC(Win7)

zkus to tim androidem, jinak nemuzes 100pro rict ze za to muze samsung.
mam samsung domaci kino a funguje to korektne.

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bublajs

Jestli má v Samsungu Tizen, tak bych zkusil ten samsungácký Plex. Tizen dokáže být nevyzpytatelný, to není frienly Android.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV(Samsung)-dlna-PC(Win7)

"samsungácký Plex" funguje bezchybne... zmena audio stopy, titulky, pretacat a aj pauzovst. a dokonca zvlada aj windows nahravky wtv - kontajner

uroboro
Registrace: 2/2013
Příspěvků: 124
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV(Samsung)-dlna-PC(Win7)

Kecy nevyzkoušené

Vu+Uno 4 K Se

Laik
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 481
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jerzy

Mám na všech PC W10 , NTB Dell a ten běžně propojuji doma se Samsung 4K a v zahraničí s několika značkama jiných TV přes HDMI a není nikde problém. Používám pro Horizon Go(TV) a fotografie.

Mirko.
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 440
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Mirko.

a jak ten tvuj notebuk pripojis zaroven na 4 tyvky kde budes prehravat na kazdy neco jinyho a zaroven na nem budes pracovat ? asi tezko ze ? at zije DLNA :)

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV(Samsung)-dlna-PC(Win7)

Než řešit nějaké neustálé problémy s WMP (jestli jsem ho za posledních deset let použil 5x, tak je to ještě hodně), tak jsem radši nainstaloval Serviio. Po instalaci a pár kliknutích v nastavení vše běží, tak jak jsem si představoval. Existují určitě i DLNA servery, které nejsou tak objemné, ale nemám čas na jejich zkoušení. Serviio funguje a nastavení je jednoduché, tak není co řešit.

VU+ Duo2, image VTI 8.2.3

SirMax
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 1 436
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bublajs

Ano, to máš pravdu, ale s tím rozdílem, že o tom původní dotaz (množství TV) nebyl. Já píši o jiné alternativě, která není o DLNA !!!

Mirko.
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 440
Odpověď v diskusním vlákně
 

@SirMax

naprosto nejlepsi reseni je NAS. nejaky windowsi pitomosti s instalaci jsou uplne mimo. o diskonfortu ani nemluve. NAS vybalis z krabicky a jedes.

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bublajs

S tím souhlasím, ale i NAS se hodně liší a je třeba pečlivě vybírat.

VU+ Duo2, image VTI 8.2.3

SirMax
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 1 436
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 45
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra