Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem DVB-T

TV LG- nefunkční K26

Ahoj Všem, už u několika TV LG s podporou HEVC265 jsem se setkal, že nelze naladit K26 (Mux11) a to ani ručně a případně s mírným ujetím +/-frekvencí. Parametry vstupního signálu velmi dobré, přesto nic. S ostatními i parametrově mnohem horšími signály ostatních muxů v DVB-T2 není problém, pouze u K26. Podezření mám na SFN sítě, ale rád bych se zeptal zda má někdo podobnou zkušenost. Na tom samém místě a i u těch ostatních míst kde to nešlo postačilo vyměnit za jinou značku TV např. za Panasonic. Je nějaký skrytý problém u nových LG, nebo mizerné tunery?

Pájík
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 334
Odpověď v diskusním vlákně
 

TV LG- nefunkční K26

Loni na podzim měl kolega Jousi problém u tv LG s K24. Parametry na měřáku výborné, tuner nenaladil nic. Pak, nevím co se stalo - napsal by Jousi, se vše srovnalo. Jestli proběhl upgrade sw v telce nebo co- nevím. V každém případě to byl ale K24, branej z Chlumu (HK).

decmen
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 1 852
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV LG- nefunkční K26

Ano, tak jsem se s tim setkal. U me se to chovalo tak, ze to naladit slo az na nekolikaty pokus a pak pri prepnuti v ramci CT MUXU na jakekoliv CT bylo prpenuti rychle, ale z jineho muxu strasna prodleva s hlaskou zadny signal nebo dokonce i kodovano, nez se to rozjelo (cca 20 vterin). U PS12 to bylo lepsiu a PS13 to bylo naprosto v cajku.
Obdobne a jeste hur se chovaji Samsungy. Problem se Samsungy priznava mezi radky i ČRa. Někde mám uložený mail od nich, odkazují na prodejce/dovozce.
Prostě těmto korejcům něco v PS11/12 nevoní a mají s tím problémy, možná echo (v mém případě na PS11/12 vždy, na PS13 nikdy) ale skoro bych řekl že to nebude jediný faktor.
Podle me

J a
Registrace: 7/2005
Příspěvků: 3 333
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV LG- nefunkční K26

Problém s LG jsem měl taky - panelák, 80 bytů, 2 účastníci kostkování na 26 a 28 kanále SFN. Signál na měřáku bez problémů, vedle v bytě 2x Samsung bez problémů, v dalším Panasonic, bez problémů. Prošel jsem vše a nenašel nic. Zkrátím to - po radě servisáka LG a kamaráda, jsem ubral LG na vstupu z cca 73 dBuV na 60. A světe div se, ono se to rozehrálo. Dle servismana je tu nějaký problém s rozkmitáním tuneru. Ale zas jen u některých modelů. Projeď si celé UHF, pokud ti to někde střílí výš, stáhni a uvidíš.

koaxial & utp

Diaboltp
Registrace: 3/2006
Příspěvků: 432
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV LG- nefunkční K26

podobné téma ke čtení:
https://www.parabola.cz/forum/topic-96695/2/

Hezké dny, nerušený a funkční příjem bez výpadků :-)

Delta1
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 860
Odpověď v diskusním vlákně
 

@J a

Přesně tak, mám Samsung a je to v podstatě podobné. Dokrývač PS11 (k26) a PS12 (k27) mám cca 1km a někdy to Samsungu trvá klidně i 10-15 vteřin než se chytí a někdy se chytí hned, ale jako kdyby nedoladil a naskakují BER, musím přepnout na jiný MUX a zpět a pak už to je v pořádku (jiné STB s tím problém nemají).

Dalším problémem v mé lokalitě je příjem PS13 (k24) z 20km vzdálenosti - něco se mu stále "nelíbí" na výše zmíněném dokrývači - síla signálu je sice stabilní, ale chybovost je velká (dle technika Digital Broadcasting o problému vědí a jediné co můžu dělat je, čekat až za rok přeladí na finální k21). Nedávno, když v republice byly výpadky el. proudu kvůli orkánu, tak jeden výpadek postihnul i větev napájející dokrývač a jakmile byl mimo, tak na k24 žádné chyby a kvalita signálu trvale na 100% a poté co se dokrývač spustil, tak kvalita lítá opět od 0-60%. S antenářem jsme se dívali na spektrum, zda do k24 něco viditelně nezasahuje, zkoušeli jsme úplně utlumit vše od k26 výš a nic.

VU+ Duo2, image VTI 8.2.3

SirMax
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 1 436
Odpověď v diskusním vlákně
 

Jedná se o celkem

známý problém. Nejde jen o televize LG, ale podobně se chovají i mnohé jiné přístroje zvučných i neznámých značek. Problém je v FW, který si nerozumí s SFN! Platí to i pro přístroje certifikované ČRa.

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 653
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV LG- nefunkční K26

Děkuji Všem za příspěvky, děkuji Enikovi. Myslel jsem, že je problém někde jinde, ale po zkušenostech s více stroji a neustálého kontrolování všeho co s rozvody signálu souhlasí jsem byl nucený už napsat sem, protože už jsem vystřílel všechno známe střelivo a fígle co se obvykle na rozvody používají. Přesto TV na tom místě na K26 nehraje a problém je podobný tomu co popisuje nick JA,akorát teda u LG.

Pájík
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 334
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV LG- nefunkční K26

Osobne se domnivam, ze firmware (FW) ma u vetsiny TV maly nebo zadny vliv na vlastnosti demodulatoru DVB-T2. Nebo jsou znamy pripady kdy se pomoci FW opravilo chovani demodulatoru v prostredi SFN?

ivovi0
Registrace: 11/2008
Příspěvků: 693
Odpověď v diskusním vlákně
 

@ivovi0

Znám případy, kde FW pomohl:
Ferguson ARIVA T265
https://www.parabola.cz/forum/topic-95190/
Taktéž STRONG SRT 8211
Ono jde o rozhraní lokalit, kde se přístroje neumí rozhodnout, kterou síť zvolit.

Hezké dny, nerušený a funkční příjem bez výpadků :-)

Delta1
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 860
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Delta1

Diky za odkaz. Ale ten popis me nepresvedcil ze slo skutecne o problem se SFN.

ivovi0
Registrace: 11/2008
Příspěvků: 693
Odpověď v diskusním vlákně
 

i některý

setopboxy mají stejný problém,hlavně go-sat,nebrat

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV LG- nefunkční K26

Tem Gosat byl zatim nejvetsi (nevhodné slovo) po Samsung/LG co jsem tu mel. Na dilne me nenaladil kanal 26 vubec a kanal 28 jen s problemy. Na stejnem miste hraji Strong8211/Thomson, Amiko 8265, TV Orava s sasi Vestel i nejaka Cina. Signalove parametry na meraku vynikajici.

J a
Registrace: 7/2005
Příspěvků: 3 333
Odpověď v diskusním vlákně
 

@J a

tesla mini testuju asi měsíc a super malá mrcha

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
Odpověď v diskusním vlákně
 

@J a

Ten Strong8211 se dost hřeje, zkus ho někde na méně větraném místě. Může to dospět až k neplynulému obrazu.

Dolinak
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 169
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Dolinak

ta tesla je taky vařič,ještě,že má ext napáječ

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Dolinak

zkus nový sw 2.3.5 - 2.3.8 řešící trhání obrazu a zvuku po delší době sledování HD programu. https://www.strong.tv/cz/Software?SoftwareId=955

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 869
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV LG- nefunkční K26

Ahoj Všem, nakonec postačilo pootočit anténu - zřejmě opravdu LG si neporadí s některými jinak výbornými parametry. Děkuji Všem..

Pájík
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 334
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra