Quantcast

Radomír Kovář

přijímací zařízení autora


foto

foto


Popis: Parabola multibeam, nahradila dvě samostatné paraboly 85cm a 60cm, současně jsem rozšířil počet přijímaných pozic.Protože využíváme 4 nezávislé přijímače, je pro pozice 19,2 použit QUAD – 2x UPC Direct a pro 23,5E TWIN – 2x Skylink/CSlink. LNB přepínám přepínačem EMP168-V2.
foto


Popis: Přijímané pozice. Protože k multibeamu je dodávaných jen 5 objímek, pro zbývající pozice jsem použil běžný multifokus – brejle, které jsem jen mechanicky přizpůsobil pro montáž a optimální seřízení LNB – zbroušení objímek apod... Více druhů LNB je z důvodů postupného rozšiřování a doplňování v posledních letech.
foto


Popis: Moje první parabola – Kovosat 120cm s táhlovým motorem Echostar. Po několikaletém odpočinku ve sklepě (a velkého nesouhlasu manželky) opět v provozu. Na parabola jsem zkusil příjem v C pásmu (použitý LNB Astrotel 15K, stáří cca 10let, dříve používaný na parabole 190cm). Používám depolarizační destičku dle návodu na dxsatcs.com a i s tímto minimálním průměrem paraboly přijímám několik desítek programů z různých pozic. Bohužel vzhledem k poloze mám výhled jen 45E až 45W. Parabola otočená na 40E – ExpressAM1.


Autor fotogalerie: Radomír Kovář