ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

freeSAT by UPC Direct na satelitech Telenoru - Thor 5, Thor 6 a Thor 7

UPC Direct autor: redakce, parabola.cz

Nejstarší digitální satelitní placená televize u nás UPC Direct změnila v roce 2010 satelitního operátora. Ze satelitů SES Astra se přesunula na družice Thor 5 a Thor 6, které provozuje významný norský telekomunikační operátor Telenor Satellite Broadcasting (TSBc či zkráceně Telenor). Přeladění parabol začalo v Česku a na Slovensku 1.5.2010, v Maďarsku o měsíc později. Akce skončila začátkem roku 2011.

Službu UPC Direct provozuje lucemburská mediální společnost UPC DTH. Začátkem září (septembra) 2011 představila službu UPC Direct pod novým názvem freeSAT by UPC Direct pro území České republiky a Slovenska, přičemž na maďarském trhu bude nadále působit pod původním názvem UPC Direct a v Rumunsku Focus Sat.


Telenor S přechodem služby z Astry na satelity Thor 5 a 6 došlo k postupnému přeladění parabol zákazníků UPC Direct na pozici 0,8°W/1°W, odkud se služba nově vysílat. Diváci po změně pozice mohou čekat výhody, které jim nová pozice přinese - zejména start programů ve vysokém rozlišení (HDTV) a další posílení nabídky pro českého a slovenského zákazníka. freeSAT by UPC Direct bude na satelitech Thor využívat celkem 8 transpondérů a další programy na kapacitě jiných operátorů. UPC DTH, vlastník platformy UPC Direct, spojil síly se službou Focus Sat, která je určená pro rumunský trh. Značky UPC Direct a Focus Sat budou zachovány.

Služba freeSAT by UPC Direct je provozována z Lucemburska. Uplinkové služby pro tuto platformu zajišťuje firma Techcom společnosti SES (Astra).

NAVŠTIVTE TAKÉ: