Quantcast
CryptoBox 800 UHD

Canal Digitaal a Nova Hellas v Irdeto 2 prolomeny

| redakce | tisk

Systém podmíněného přístupu Irdeto 2 může mít velké problémy s pirátským příjmem. Po prolomení systému Irdeto 2 pro holandskou platformu Canal Digitaal, má od 8.4.2010 podobné problémy další poskytovatel satelitní pay-tv v Irdeto 2.

Řecká satelitní platforma Nova je dalším operátorem, který nyní musí řešit problém s neautorizovaným příjmem. Platforma vysílá z transpondérů ze satelitů Hot Bird 8 a 9 na pozici 13°E.

Na internetových fórech se objevily nové soubory pro moduly DiabloCAM (Ipnosys) a řadu vybraných přijímačů s modifikovaným firmwarem a také aktuální plugin pro karty PC DVB (vPlug).

Prolomení systému Irdeto 2 u dvou velkých poskytovatelů placené televize nemusí být poslední. Problém může jednou potkat i naše platformy CS Link a Skylink, které hodlají na systém Irdeto PIsys přejít.

Vedle Canal Digitaal a Nova Hellas mají s neautorizovaným příjmem potíže také Bulsatcom a srbská Pink.

Provozovatelé pay-tv reagují na možný pirátský příjmem svých programů změnou klíče. Nova již přešla na klíč 02 u řecké nabídky, kyperská se vysílá na původní klíč.

Pro piráty je Nova Hellas atraktivní - zejména množství sportovních kanálů a také filmových a erotických programů (Privatel Spice, Playboy TV). Holandský Canal Digitaal je méně atraktivní. V tomto systému nejsou kryptované všechny programy (například žádný na pozici 23,5°E).

Nova kvůli prolomení systému již provádí výměnu přístupových karet. Celý proces by měl skončit do konce června 2010.

zdroj: satkurier.pl, vl. zpráva

Reklama
Vybrané články