CryptoBox 800 UHD

Flix TV testuje programy MTV a VH1

| redakce | tisk

Programová nabídka nové satelitní placené televize Flix TV se zřejmě již brzy oficiálně rozšíří o další stanice. Operátor zahájil testování distribuce balíku hudebních stanic MTV a VH1.

S kartou Flix TV je nyní možné přijímat programy MTV Hits International, MTV Dance International, MTV Rocks International, MTV Music 24, VH1 European a VH1 Classic European. Tyto programy se ale nevysílají z družice Eutelsat 16A, kde jsou poskytovány veškeré programy Flix TV, nýbrž ze satelitního systému Astra na pozici 19,2°E. Programy MTV a VH1 tak může sledovat divák, který může přijímat i programovou nabídku z hlavního satelitního systému Astra pro Evropu.

Aktualizace 17.5.2016: Programy MTV a VH1 již nejsou dostupné na kartách Flix TV. Testovací režim byl ukončen.

technické parametry - MTV Dance, MTV Hits, MTV Rocks, VH1, VH1 Classic:

• Astra (19,2°E), freq. 11,739 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK

technické parametry - MTV Music 24:

• Astra (19,2°E), freq. 11,973 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK

Operátor platformy Flix TV doposud poskytoval svým zákazníkům jiné hudební kanály - britské Kiss, Magic, Smash Hits, Kerrang, české Óčko, Šlágr TV a rovněž i mezinárodní stanice brava hd, Classica HD, djazz.tv HD a Box Africa.

Flix TV je nová DTH platforma pro Českou republiku. Služba se vysílá z kapacit satelitu Eutelsat 16A (16°E) v kryptovacím systému Conax. Satelitní služby pro Flix TV poskytuje společnost TAG (Telekom Austria Group).