Quantcast

Český rozhlas se opět otevře veřejnosti. Nabídne pestrý program i hudební scénu

| redakce | tisk

Český rozhlas se otevře veřejnosti v rámci již tradičního Dne otevřených dveří. V sobotu 15. října budou mít zájemci opět možnost absolvovat komentované prohlídky komplexu rozhlasových budov na pražských Vinohradech, navštívit pestrý doprovodný program jednotlivých stanic a projektů Českého rozhlasu nebo se setkat se známými osobnostmi.

Nově bude součástí Dne otevřených dveří také hudební scéna v Balbínově ulici, která nabídne vystoupení Jany Kirschner nebo Marka Ztraceného.

Komentované prohlídky rozhlasových prostor začínají v 9.00 hodin v recepci v ulici Římská 13. Součástí prohlídkové trasy bude návštěva rozhlasového studia, ukázky rozhlasové práce, prezentace jednotlivých stanic a projektů Českého rozhlasu nebo autogramiáda rozhlasových osobností. V Galerii Vinohradská 12 bude k vidění výstava historických rozhlasových přijímačů a návštěvníci se dozvědí řadu zajímavostí z historie i ze současnosti rozhlasového vysílání. Chybět nebude ani ukázka přenosové techniky a vozů, motohlídka Zelené vlny a také unikátní historická Liaz z Rallye Paříž - Dakar.

Dny otevřených dveří jsou příležitostí pro všechny posluchače a příznivce rozhlasu vidět naživo prostory, odkud se vysílá jejich oblíbený pořad nebo se setkat tváří v tvář s moderátory a rozhlasovými osobnostmi. Všechny návštěvníky srdečně zvu a věřím, že si v letošním pestrém programu vybere opravdu každý,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Na hudební scéně v Balbínově ulici se představí několik interpretů. Ve 14.00 hodin začne program Rádia Junior pro rodiny s dětmi, poté vystoupí hudebník Pandoo, vítěz pořadu Startér Radia Wave. Pokračovat bude zpěvák Marek Ztracený s kapelou, který předá podium v 17.00 hodin Janě Kirschner. Venkovní program uzavřou loňští vítězové hudebně exportního rozhlasového projektu Czeching VR/NOBODY. Programem na pódiu provede Bára Šichanová z Radia Wave.

Z důvodu zvýšených bezpečnostních opatření budou při vstupu do budovy umístěny bezpečnostní rámy. Časové vstupenky lze rezervovat předem na čísle 221 551 313 nebo mailu info@rozhlas.cz. Poslední komentovaná prohlídka se uskuteční v 17.00 hodin.

zdroj: ČRo

Reklama
Vybrané články