Široká nabídka DVB-T antén

Canal Digitaal přinese MS ve fotbale v Ultra HD

| redakce | tisk

Nizozemská satelitní placená televize Canal Digitaal, lucemburské mediální skupiny M7 Group, přinese všem abonentům přímé přenosy zápasů z mistrovství světa ve fotbale v Ultra HD (UHD rozlišení. Turnaj se koná od 14. června do 15. července 2018 v Rusku.

Fotbalový šampionát bude dostupný ve 4K rozlišení díky dohodě satelitního operátora SES (Astra) a nizozemského veřejnoprávního vysílatele NPO/NOS.

Zápasy ve 4K budou dostupné pro všechny předplatitele Canal Digitaal prostřednictvím speciálního programu NPO UHD, vytvořený speciálně pro tuto událost. Stanice ve 4K bude vysílat z jednoho z transpondérů na satelitu Astra 3B (23,5°E), kterou používá Canal Digitaal pro distribuci hlavních programů.

UHD vysílání fotbalového mistrovství světa bylo iniciováno nizozemskými veřejnoprávními vysílateli NPO a NOS, jejichž zájmem bylo přinést fanouškům fotbalu ještě lepší zážitek ze sledování. Jako inovátoři vidí NPO a NOS tento přenos UHD také jako příležitost lépe porozumět požadavkům na podporu zavádění této nové televizní technologie do holandských domácností.

K vychutnání všech zápasů mistrovství světa ve fotbale v UHD stačí předplatitelům Canal Digitaal pouze vložit vhodný CI+ modul s kartou do svého UHD televizoru. Vzhledem k tomu, že prakticky všechny UHD televizory mají zabudovaný satelitní tuner, není vyžadován samostatný UHD přijímač. Pro kódování využívá M7 Group kodéry nejnovější generace, pro tento přenos poskytnuté společností Harmonic Inc.

Bill Wijdeveld, viceprezident pro rozvoj podnikání v M7 Group, řekl: „Jsme velice rádi, že jsme se připojili k tomuto jedinečnému experimentu NPO/NOS a jsme spokojeni s podporou, jakou společností SES a Harmonic poskytují k zajištění vysoce kvalitních UHD přenosů UHD přes orbitální pozici Astra 23.5 stupňů východně. Jedná se také o skvělou příležitost představit bezkonkurenční kvalitu satelitu jako nosiče pro živé UHD vysílání a věříme, že naši zákazníci Canal Digitaal ocení možnost sledovat zápasy mistrovství světa v tak vynikající kvalitě obrazu a zvuku.“

Ferdinand Kayser, CEO společnosti SES Video, uvedl: „Díky M7 budou nizozemští fotbaloví fanoušci moci sledovat každý zápas a fandit svým oblíbeným hráčům v křišťálové čisté kvalitě obrazu a jsme velmi hrdí na to, že umíme poskytnout takto pohlcující zážitek ze sledování. Sportovní události byly vždy skvělými hřišti pro nové technologie, a toto UHD vysílání mistrovství světa ve fotbale dokonale ilustruje tento trend.“