Quantcast

CI Plus

CI Plus

CI Plus (nebo také CI+ evet. Common Interface Plus) je rozšířením specifikace standardu Common Interface (CI) pro digitální vysílání. CI Plus přináší další funkce zabezpečení kryptovaného obsahu.

Vysílatel pay-tv programu může například zcela zakázat nahrávání pořadů, případně přehrávání zaznamenaného pořadu časově omezit na dobu mezi 6 hodinami a 61 dny. Dáme může být nahrávka spárována s konkrétním zařízením (nelze přehrát na jiném přístroji).

CI Plus neumožňuje dešifrovat s jednou kartou více než jeden program v jeden okamžik (= problém s nahráváním na vícetunerových přijímačích). Omezení možnosti záznamu na rekordérech může být požadavkem majitele vysílacích práv nebo zájmem provozovatele placené televize. Rozhraním CI Plus jsou vybaveny novější televizory a také nový standard podporují novější set top boxy.

CI Plus je společně vyvíjen společnostmi Panasonic, Philips, Samsung a Sony.

CI Plus využívá v sousedním polsku TNK HD. V Česku a na Slovensku jej začíná spolu s Neotion prosazovat provozovatel satelitní služby Skylink, poskytovatel DTH platformy Telly a také Magio Sat i Nová Digi TV SK.