Quantcast

M7 Group - multiregionální poskytovatel satelitní televize

M7 Group autor: redakce, parabola.cz

M7 Group SA byla založena v říjnu 2009 v Lucembursku a postupně se stala evropským poskytovatelem satelitních služeb pro zákazníky a firmy. M7 Group provozuje služby pod následujícími značkami: Canal Digitaal (Nizozemí), TV Vlaanderen (Flandry), TéléSAT (francouzsky hovořící Belgie), AustriaSat (Rakousko) a Skylink (Česká republika, Slovensko).

Na konci roku 2018 byla uzavřena dohoda o akvizici lucemburské společnosti UPC DTH, provozovatele konkurenčních satelitních pay-tv platforem freeSAT (Česko, Slovensko), Direct One (Maďarsko) a Focus Sat (Rumunsko). V dubnu 2019 regulátoři dali zelenou k dokončení převzetí.

V květnu 2019 skupinu M7 Group koupila francouzská společnost CANAL+.

Všechny značky nabízejí balíčky šité an míru pro klienty přizpůsobené místní kultuře a jazyku v těchto zemích. Lucembursko si za zemi svého působení vybrala společnost M7 Group kvůli své strategické geografické poloze a blízkosti SES Astra, největšími satelitnímu operátorovi v Evropě. Dnes má M7 Group více než 2 miliony diváků, kteří sledují nabídku národních a mezinárodních televizních a rozhlasových stanic.