CryptoBox 800 UHD

9E: Super Tennis HD, Motor Trend či VH1 s novým FEC

| redakce | tisk

Společnost Persidera Network provedla úpravu parametrů distribučního multiplexu v režimu multistream s atraktivními italskými FTA stanicemi jako jsou Super Tennis HD, Deejay TV HD, Motor Trend či VH1.

Paket Persidera se nadále vysílá na satelitu Eutelsat 9B na kmitočtu 12,466 GHz, pol. V, SR 41950, DVB-S2/8PSK, multistream, italský svazek. Ze základních parametrů se změnil FEC ze 3/4 na 5/6. Tato drobná změna parametru přinesla významné změny - kapacita multiplexu se zvýšila z 93,47 na 103,97 Mbit/s (nárůst kapacity o cca 10,5 Mbit/s). Získaná kapacita navíc je "vykoupena" náročností na dostatečný signál. Místo původních cca 7,9 dB je nyní zapotřebí minimálně 9,4 dB (o 1,5 dB silnější signál). V hlavní zóně pokrytí (Itálie) se změna patrně neprojeví tak výrazně jako v oblastech mimo Itálii, kde je pro příjem nyní nutná parabola o větším rozměru.

Super Tennis HD - záběr z příjmu z distribučního multiplexu společnosti Persidera
▲ Super Tennis HD - záběr z příjmu z distribučního multiplexu společnosti Persidera

Ačkoliv je zmíněný paket Persidera určen výhradně jako distribuční trasa pro potřeby pozemních multiplexů, díky volnému vysílání a dostupné přijímací technice s podporou režimu multistream je tento paket oblíbený i u individuálních diváků. Je to totiž jediné místo, kde lze nyní sledovat oblíbenou tenisovou stanici Super Tennis HD po jejím dřívějším odchodu z DTH distribuce na pozici 13°E.

Z dalších FTA programů z paketu Persidera jmenujme Motor Trend, Giallo, DMAX, Super!, Boing Plus, Spokie TV, VH1, Frisbee, K2, Nove, Paramount Network, HGTV, Mediaset Extra 2 a řadu dalších programů.

VH1 - záběr z příjmu z distribučního multiplexu společnosti Persidera
▲ VH1 - záběr z příjmu z distribučního multiplexu společnosti Persidera

Persidera po změně FEC na 5/6 spustila po streamech 33, 34, 35 a 36 další stream 171, který je určen pro šíření dat (neobsahuje žádné televizní ani rozhlasové programy).

technické parametry - Persidera Network:

• Eutelsat 9B (9°E), freq. 12,466 GHz, pol. V, SR 41950, FEC 5/6, DVB-S2/8PSK, multistream, stream 33/34/35/36, FTA