ČTÚ obnovil mezirezortní pracovní skupinu ke spektru
| redakce | tiskČeský telekomunikační úřad svolal jednání pracovní skupiny ke spektru, na které se uživatelé rádiových kmitočtů zabývali problematikou rozvoje a strategie využívání rádiových kmitočtů. Skupina dnes jednala o stavu přípravy 5G studií, podmínkách v pásmech 26 GHz a 6 GHz, návrzích do chystané strategie správy spektra a další problematice.
Za účasti dotčených subjektů, včetně zástupců Ministerstva průmyslu a obchodu a resortu Ministerstva obrany, mobilních operátorů, sdružení zastupujících poskytovatele internetového připojení odborných poradců, se na jednání diskutovalo o příležitostech pro rozvoj využívání rádiových kmitočtů, a to jak z hlediska národních kroků, tak i z pohledu zapojení ČR v mezinárodní spolupráci a harmonizaci.
První část jednání se soustředila zejména na návrhy okruhů do nově chystané strategie správy spektra. K diskutovaným návrhům patřily například postupy pro sdílené využívání kmitočtů, nová pásma pro 5G a další okruhy. V rámci obecněji diskutovaných bodů byla rozvinuta také diskuze k očekáváním sektoru v oblasti správy spektra a k roli chystané strategie.
Ve druhé části se skupina zabývala zejména horní částí pásma 6 GHz z hlediska příležitostí pro zavádění vysokorychlostního připojení a otázkou, jaké je nejlepší využití pásma. Skupina by měla vypracovat společné stanovisko Úřadu a uživatelů spektra, na jehož základě bude možné formulovat pozici ČR na mezinárodních jednáních.
zdroj: ČTÚ
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Inspektorka Candice Renoirová VIII
20:00 Modrá krev III: Habsburkové
20:20 Policie Modrava I (16)
20:15 Polabí (77)
20:10 Chobotnice z druhého patra
20:05 Josef Klíma: Jak jsem přežil devadesátky
20:30 Viera (3/9)
20:10 Moja diagnóza
20:30 Kukučka (1)
20:20 Inženýrská odysea (11)