Quantcast

Prestižní konference Radiodays Europe míří do Prahy

| redakce | tisk

Praha bude ve dnech 26. - 28. března 2023 v Kongresovém centru Praha hostit největší celoevropskou konferenci pro odborníky z oblasti rádia, podcastingu a výroby audio obsahu Radiodays Europe 2023.

Český rozhlas je hlavním spoluorganizátorem této prestižní akce, na které se každoročně setkávají profesionálové z veřejnoprávních a komerčních rádií i nezávislí tvůrci audio obsahu z celé Evropy. V rámci konference dojde také k podpisu dohody o spolupráci mezi Českým rozhlasem a ukrajinskou veřejnoprávní vysílací společností UA:PBC.

Vážíme si toho, že Český rozhlas dostal příležitost stát se hlavním spoluorganizátorem prestižní konference Radiodays Europe 2023. Máme tak jedinečnou možnost ukázat světu, že jsme silným a zajímavým hráčem, a to nejenom kvůli naší unikátní pozici na českém mediálním trhu, ale především díky výjimečné stoleté zkušenosti a inspirativním příběhům technologií, inovací či osobností, které se za toto období odehrály. V roce 2023, kdy Český rozhlas slaví významné 100. výročí od zahájení pravidelného vysílání, jsme veřejnoprávním médiem, které trendy vytváří, ne jen následuje,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Jsme nadšeni, že ke stovkovému výročí Českého rozhlasu můžeme v Praze představit konferenci Radiodays Europe a její odborný mezinárodní obsah," říká Peter Niegel, výkonný ředitel Radiodays Europe. „Praha je ideálním místem pro setkání rozhlasových expertů a tvůrců, abychom se jako odvětví posunuli vpřed se strategiemi pro budoucnost. Je to poprvé, co konference RDE a jejich 1300 návštěvníků ze světa rádia, audia a podcastů přichází do Prahy na pozvání našeho skvělého hostitelského partnera Českého rozhlasu. Vím, že tato konference bude katalyzátorem mnoha diskusí v duchu motta "Nová publika - nové příležitosti", které je tématem letošní konference."

Radiodays (foto: Český rozhlas)
▲ Radiodays (foto: Český rozhlas)

Praha se ve dnech 26. - 28. března stane již třináctou zastávkou Radiodays Europe. Po Barceloně, Berlínu, Paříži, Amsterdamu, Lisabonu nebo Malmö se pořadatelé rozhodli akci poprvé uspořádat v regionu střední a východní Evropy.
Mezi tradiční účastníky této mezinárodní konference patří zástupci médií veřejné služby, komerčních rádií i nezávislí tvůrci audio obsahu z celého světa. Akce v Kongresovém centru Praha se zúčastní 1 300 odborníků z více než 50 zemí vzdělaných v oborech žurnalistika, média, marketing, management, telekomunikace, IT, finance a v oborech kreativního průmyslu.

Moderátorského postu se zhostí Veronika Ruppert z Radia Wave společně s britským rozhlasovým expertem Paulem Robinsonem, jenž dlouhá léta působil v BBC. Za Český rozhlas na konferenci vystoupí generální ředitel René Zavoral, ředitel Techniky a správy Karel Zýka, šéfredaktorka Radia Wave Barbora Šichanová, vedoucí zahraniční redakce Filip Nerad, marketingová manažerka a tvůrkyně podcastů Ivana Veselková, šéfproducentka Anna Vošalíková, kreativní producentka a dramaturgyně Veronika Ruppert, datový novinář Jan Cibulka či analytik webu Adam Javůrek. Věnovat se budou pozici veřejnoprávního média v mezinárodním kontextu, Českému rozhlasu jako zdroji kvalitního a důvěryhodného zpravodajství i lídrovi podcastingu v Česku, digitálnímu vysílání DAB+, podpoře nových audio formátů pro mladé a inovacím v online prostoru nebo kyberbezpečnosti mediálních domů. Na konferenci se objeví také řečníci z Evropské vysílací unie, britské veřejnoprávní rozhlasové a televizní společnosti BBC, německé ARD, ukrajinské veřejnoprávní vysílací společnosti UA:PBC nebo z francouzského veřejnoprávního rozhlasu Radio France. Nebudou chybět ani spíkři ze Spojených států amerických nebo Austrálie.

Konference Radiodays Europe (RDE) se zrodila v roce 2010 jako reakce na potřeby evropského rozhlasového průmyslu veřejného i soukromého setkávat se a diskutovat o nových mediálních výzvách. První konference Radiodays Europe se uskutečnila v Kodani a v průběhu let událost hostila řada velkých evropských měst, například Barcelona, Berlín, Paříž, Amsterdam, Vídeň nebo Lisabon. Hlavním organizátorem je nevýdělečná organizace s názvem Sdružení Radiodays Europe, která byla založena skandinávskými veřejnoprávními vysílacími společnostmi Sveriges Radio, dánskou vysílací společností DR, NRK Radio a finským YLE.

zdroj: ČRo

Reklama
Vybrané články