Quantcast

Nova Cinema, Nova Action a TV 13 žádají o nové licence

| redakce | tisk

Provozovatel televizní skupiny Nova požádal o nové vysílací licence pro šíření programů Nova Cinema a Nova Action prostřednictvím pozemních vysílačů. Rada se bude požadavkem zabývat na některém z dalších zasedání.

Pravděpodobným důvodem žádostí TV Nova s.r.o. o nové terestrické licence pro Nova Cinema a Nova Action je vypršení platnosti stávajícího oprávnění na pozemní vysílání. Zatímco pro Nova Cinema vyprší současná licence na pozemní vysílání 5.9.2023, stanici Nova Action skončí platnost licence o den dříve - 4.9.2023. Provozovatel se místo prodloužení platnosti dosavadních licencí rozhodl o požádání nových licencí.

RRTV (Rada pro rozhlasové a televizní vysílání) se bude věnovat také žádosti společnosti AV-PARK s.r.o. Tato společnost chce novou vysílací licenci pro terestrické vysílání pro svůj lokální kanál TV13. Platnost stávající končí až na podzim příštího roku - 26.10.2024. TV13 vysílá zpravodajství a reportáže z území Prahy 13 a pokrývá území části hlavního města Praha - Stodůlky, Třebonice a Řeporyje.

Reklama
Vybrané články