Quantcast

Zhoršení příjmu multiplexu 24 na Ústecku? Změna na vysílači

| redakce | tisk | názory

Domácnosti, které přijímají pozemní vysílání v okolí Ústí nad Labem, mohli zaznamenat zhoršení příjmových podmínek programů, které obsahuje DVB-T2 multiplex 24 společnosti Digital Broadcasting.

Firma se rozhodla zaměřit na poskytování svých služeb zákazníkům - televizním a rozhlasovým společnostem a koncovým zákazníkům - primárně z nového vysílače Ústí nad Labem - Kukla na K21, který poskytuje mnohem příznivější podmínky pokrytí území Ústecka a blízkého okolí a to především svým lepším umístěním - je ve výšce 667 metrů nad mořem.

Na stejném vysílacím kanálu pracuje také jiný vysílač Ústí nad Labem - Krušnohorská, na kterém došlo cíleně ke snížení výkonu vysílače na předpokládaný finální stav. Nový výkon vysílače operátor neuvedl. Vysílač Krušnohorská je v nadmořské výšce 285 metrů.

Nicméně snížení výkonu původního hlavního vysílače Krušnohorská, na který byly nasměrovány přijímací antény, teoreticky mohlo zhoršit signál, zejména ve vzdálenějších oblastech od vysílače. Provozovatel celoplošné sítě proto doporučuje přesměrovat anténu na vysílač Kukla, který se stal primárním pro pokrytí Ústecka.

názory čtenářů
Reklama
Vybrané články