ARD chce opět testovat v HDTV
| redakce | tiskNěmecká veřejnoprávní televize ARD hodlá opět testovat vysílání ve vysokém rozlišení. Konkrétní termín experimentů ale zatím nepadl. Řádné HD vysílání chce odstartovat v roce 2010.
"Další HDTV testy chceme provádět ve vybraných časech nebo při důležitých událostech", potvrdil ředitel produkce a techniky Joachim Weber v aktuálním vydání publikace Astra aktuell.
ARD nadále počítá se startem pravidelného vysílání ve vysokém rozlišení v roce 2010. Diváci pro HD signály potřebují vedle vhodných zobrazovacích jednotek také HD set top boxy.
ARD loni v srpnu a září u příležitosti konání mezinárodního veletrh IFA testovala high-definition TV s filmovým programem Eins Festival. Po několik dnů mohli diváci přijímat program v původní SD i v HD verzi.
zdroj: DF
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:06 Sladce a hladce
20:00 Apokalypsa: Hitlerův pád (1/2)
20:20 Chalupáři (3)
20:15 Matky
20:10 Discopříběh
20:05 Josef Klíma: Jak jsem přežil devadesátky
20:30 Láska na Islande
20:07 Informácie pre tipujúcich - KENO 10, Keno Joker, Všetko alebo nič (A - štvrtok)
20:30 Rodinné prípady
20:20 Okres na severu (1/13)