Quantcast
Konference Radiokomunikace

Novinky v dekódování a příjmu pay-tv (6.)

| Tisk

Všechny strany, které bojují proti, resp. za neoficiální příjem, mají i v tomto roce poměrně napilno. Provozovatelé některých paketů nejprve v systému Viaccess letos vyměnili či vyměňují přístupové karty pro svoje programy, korejský výrobce recieverů Humax, zvláště pak recieveru Humax IRCI-5400Z je opět terčem vysílacích společností. Na jejich žádosti provedl v nové sérii 'zetek' další opatření, která by měla zabránit opatchování recieveru. O těchto opatřeních jsme psali v minulém díle.
A jak se činí hackeři? V první řadě jsou na netu k dispozici přístupové klíče pro další paketyv CA Viaccess. Tentokrát pro příjem paketů v C-pásmu: MMBN na družici ST 1 na pozici 88E a Sky Net na satelitu JCSAT3 na pozici 128E...

NOVÝ KÓDOVACÍ SYSTÉM U PAKETU TPS
Provozovatelé francouzské pay-tv platformy TPS od prosince loňského roku začali ve větší míře bojovat proti neoficiálnímu příjmu programů paketu TPS. V prosinci byly zahájeny úpravy v kódování a na mnoha recieverech začal reciever na programech paketu TPS zamrzat. V současné době dochází i k výměně přístupových karet, které by měly být odolnější proti 'nalomení'.

Ukazuje se, že TPS nebude používat kódovací systém Viaccess a ani Viaccess Mk2, nýbrž kódovací systém, který je pojmenován jako TPSCrypt, který bude platforma plně využívat v okamžiku, kdy bude dokončena plošná výměna přístupových karet (na PC2.4).

Systém TPSCrypt má být nainstalován přes satelit Hot Bird do terminálů Thomson i Sagem způsobem, při kterém oficiální předplatitelé údajně nepostřehnou změny.

Nové karty PC2.4 neodpovídají Viaccess Mk2, je to nový typ karet, které jsou lépe zabezpečeny proti 'útokům' hackerů na přečtení dat z karet. Je zajímavé, že starý dobrý d-box se softwarem DVB2000 i po změnách, které provedl provozovatel TPS, dokáže 'otevřít' všechny programy této platformy...

Nový patch pro reciever Humax IRCI-5400NOVÝ PATCH PRO RECIEVERY HUMAX IRCI-5400
Na netu je stále od hackerů k dispozici kvalitní softwarová podpora pro reciever Humax IRCI-5400. Ten lze s/w patchnout a sledovat tak programy v kódu BetaCrypt a v posledních měsících i programy v rámci projektu DS9, tedy programy ze systémů Irdeto, BetaCrypt, Seca/ Mediaguard, Viaccess a Nagravision. Patchnutý software není však jen 'upraven' pro příjem DS9-ky. Software také přináší mnohá vylepšení, které v některých případech doposud korejský výrobce recieverů Humax neudělal. 'Hacknutý' software má často vyřešeny některé problémy, které uživatele v minulosti trápily (příjem DD na některých programech Premiere World, EPG a další).Nový soft, který se pro Humax IRCI-5400 objevil v těchto dnech, stojí za trochu pozornosti, neboť opět obsahuje mnohá vylepšení, která mohou uživatelům zpříjemnit život. Nový patch nese označení 'HIC-10306PH+CAM2002b' a podle prvních testů se jedná o zvařilý software: bez problémů pracuje paket TPS, znatelně rychlejší je i přepínání mezi jednotlivými kanály ale i mezi jednotlivými providery. Důležitý je i fakt, že software nezamrzá a taktéž EPG je v pořádku. Při vypnutí recieveru do pohotovostního stavu (stand-by) na displeji se na chvíli zobrazí PH, což jsou iniciály Planet Hemp, autora většiny zdařilých patchů.
Nový soft si můžete stáhnout i v naší sekci Download.

Parabola.cz

Reklama
Vybrané články